Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak
Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher
14. novembra 2014 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Železnice pre bezplatnú prepravu pridajú nové vlaky aj vozne

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Železničná spoločnosť Slovensko zvyšuje v súvislosti so spustením bezplatnej prepravy vybraných skupín cestujúcich kapacitu vlakov. Od pondelka začne premávať denne 11 nových diaľkových vlakov a k vlakom v regionálnej doprave pripoja desiatky ďalších vozňov. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka Odboru komunikácie Železničnej spoločnosť Slovensko Jana Morháčová.

Pribudne vyše milión vlakových kilometrov

Denne pribudne v diaľkovej doprave takmer 7-tisíc a v prímestskej doprave necelých 5-tisíc miest na sedenie. Druhá výraznejšia vlna zvýšenia kapacity sa stane realitou od 14. decembra, kedy pribudne spolu 103 nových vlakových spojení. V rámci všetkých regiónov Slovenska bude pridaných takmer 1,5 milióna vlakových kilometrov, dodala.

Cieľom je umožniť prepravu vlakmi verejnej železničnej dopravy väčšiemu množstvu cestujúcich. V súčasnosti je to prvá etapa rozšírenia ponuky, druhá zásadnejšia príde od 14. decembra s nástupom nového grafikonu, uviedol riaditeľ obchodného úseku ZSSK Jozef Schmidt.

Posilňujú personál

Súčasne ZSSK prijala desiatky opatrení, aby bezplatná preprava od 17. novembra fungovala bez problémov. Na najväčších železničných staniciach sú k dispozícii označené pokladnice ZSSK, ktoré zabezpečujú len registráciu a vydávanie nulových cestovných lístkov.

Zvýšil sa počet pokladníkov, vlakvedúcich, rušňovodičov v službe. Súčasne sa zvýšil počet pracovníkov v nepretržitej prevádzke Kontaktného centra ZSSK, ktorí telefonicky a na e-mailovej adrese info@slovakrail.sk odpovedajú na otázky cestujúcich, informovala. Morháčová.

Na piatich staniciach (Bratislava, Košice, Žilina, Banská Bystrica, Prešov) sú vo vybrané dni k dispozícii infopulty, kde je možné elektronicky sa zaregistrovať. V zákazníckych centrách ZSSK budú v priebehu budúceho týždňa k dispozícii informačné brožúry pre deti, žiakov/študentov a dôchodcov nad 62 rokov. ZSSK eviduje k 14. novembru zaregistrovaných 140-tisíc zaregistrovaných záujemcov o bezplatnú prepravu.

Čo hovoríte na krok Ficovej vlády, že deti, žiaci, študenti a dôchodcovia budú cestovať vo vlakoch zadarmo?

Odporúčané články

Nitriansky kraj nezmenil postoj k licencii pre RegioJet Smerák Martvoň spustil petíciu, podporí Ficove vlaky zadarmo

Témy

Diskusia

Sektor No ja by som bol rád, ak by sa aj nejako zosúladili autobusy s vlakmi. Načo mi je vlak zadarmo, keď na stanici budem tvrdnúť dve hodiny? tnbus.wordpress.com/2014/11/15/vlaky-zadarmo-nie-su-pre-vidiek/ výborný nápad Ja som necestovala vlakom ani nepamätám. Vždy iba autobusom. Teraz budem môcť častejšie chodiť aj s dcérkou do kúpeľov na dovolenku v lete. Hoci aj na jeden deň a častejšie. Určite to , čo zaplatím ja im na Železnici príde... Viedeň 13€ žiadne volne ale možno zlacie 12€ a 50 centov. lebo po pol mosta cez rieku Moravu by to malo byť pre dôchocu zadarmo. Z Pretržalky to môže robiť 5 centov tam je hranica blízko. Nemusíte celkom nič pridávať. Kam vám budú tí dôchodci chodiť? Možno týždeň sa budú "brúzgať" ... a to bude všetko. Tak ako teraz "voľne cestujú do zahraničia". Pred predĺženým víkendon Železničná spoločnosť vždy rozširuje spoje a tak zvyšuje prepravnú kapacitu to nemá z cenou nič spoločné
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...