Žena sa pohádala s kolegami v práci a vytiahla zbraň, „šialenou streľbou“ zabila aj troch ľudí

Maryland, streľba
Polícia štátu Maryland na mieste činu streľby. 21. september 2018 Foto: SITA/AP

ABERDEEN 21. septembra (WebNoviny.sk) – Žena, ktorá bola dočasne zamestnaná v skladisku siete lekární v Marylande, sa vo štvrtok ráno pohádala s kolegami a začala na nich strieľať.

Zabila pri tom troch ľudí a následne obrátila zbraň proti sebe. Páchateľku identifikovali ako Snochiu Moseley z okresu Baltimore.

Šerif označil zločin za nezmyselný

Incident sa stal okolo 9:00 ráno v distribučnom centre spoločnosti Rite Aid na severe Marylandu. Podľa šerifa okresu Harford Jeffreyho Gahlera žena začala strieľať pred skladiskom a pokračovala vo vnútri.

Použila pri tom zrejme len jednu ručnú strelnú zbraň značky Glock, ktorá bola registrovaná na jej meno. „Momentálne nemáme motív tohto nezmyselného činu,“ povedal šerif na tlačovej konferencii.

Gahler okrem iného uviedol, že páchateľka tiež pri streľbe zranila troch ľudí, ale predpokladá sa, že prežijú. Ona sama zomrela v nemocnici v dôsledku strelného zranenia, ktoré si spôsobila. Nemocnice v okolí nahlásili, že v súvislosti s incidentom prijali piatich pacientov, píše agentúra AP.

Ľudia sa rozutekali do všetkých strán

Zamestnanci skladiska incident opísali ako „šialenú streľbu“, pri ktorej sa ľudia rozutekali do všetkých strán a kričali. Podľa Waltera Zambrana, jedného zo zamestnancov, streľba trvala niekoľko minút.

Hovorkyňa Rite Aid Susan Henderson informovala, že sa streľba odohrala v menšom zariadení pri hlavnej budove distribučného centra. Pre incident ho dočasne zatvorili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom