Žilina remizovala s Bystricou, Zlaté Moravce zdolali Slovan

Banská_Bystrica
Zľava: Jakub Paur zo Žiliny a Saša Savič z Banskej Bystrice Foto: SITA/Branislav Račko

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – Súhrn víkendových stretnutí 9. kola Corgoň ligy:

NEDEĽA:

Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 8. T. Hučko, 77. M. Turňa – 14. J. Mihálik, 90.+ Paur, ŽK: 86. Marek Hlinka – 90. M. Ceesay, 90.+ Paur, rozhodovali: Vlk – Benko, Súkeníková, 2480 divákov

Banská Bystrica: Boroš – M. Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič – Marek Hlinka – Brašeň (60. M. Pančík ml.), Považanec, T. Hučko, Rejdovian (89. Podstavek) – Slančík (83. Sachňuk)

MŠK Žilina: Dúbravka – Gergel, Akakpo, Leitner, Ricardo Nunes (85. M. Ceesay) – Pečovský – J. Mihálik (71. T. Majtán), Paur, Káčer (63. Barčík), Pich – Guima

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Z výsledkového pohľadu sme odohrali veľmi smolný zápas. V druhom polčase sme mali štyri vyložené šance, ktoré sa musia premieňať. Vo futbale sa stáva, že súper vyrovná priebeh takého duelu až v nadstavenom čase. Odohrali sme výborné stretnutie s dobrým herným konceptom. Na súpera sme sa dobre pripravili, vedeli sme, čo od jeho hráčov môžeme čakať. Chlapcov musím pochváliť za oduševnený výkon. S obrovskou vôľou a nasadením išli za víťazstvom, no prišli oň v samom závere zápasu.“

Frans Adelaar (tréner Žiliny): „Vedeli sme, že Banská Bystrica sa prezentuje dobrým futbalom sprevádzaným veľkým entuziazmom. Hrali sme inak ako predtým, v základnej zostave sme dali príležitosť viacerým mladým hráčom. Do tímu priniesli bojovného ducha a musím ich pochváliť najmä za to, čo predviedli v prvých šesťdesiatich minútach zápasu. Domáci sa dvakrát dostali do vedenia, moji hráči však bojovali až do konca a získali aspoň jeden bod.“

I. polčas

Zápasu síce predchádzala bitka fanúšikov pred štadiónom, ale na ihrisku sa od začiatku hralo slušne a aktívne.

Ako prví pohrozili Žilinčania, keď v 5. min zakončoval Pich, ktorý najprv namieril loptu do Poljovku a následne ju poslal vedľa bránky.

Domácim vyšla rýchla kontra v 8. min. Slančík poslal loptu do behu rýchlemu Hučkovi, ktorý prenikol po ľavej strane až k pokutovému územiu, nik z hráčov súpera nestíhal jeho tempo a záložník Dukly zakončil strelou k ľavej žrdi – 1:0.

Banskobystričania sa z vedenia dlho netešili. Hostia odpovedali v 14. min, spoza šestnástky vystrelil Mihálik a gólmanovi Borošovi prepadla lopta cez ruky až do bránky – 1:1. Ujať sa mohla strela Turňu bez prípravy z pravej strany po Slančíkovej prihrávke, no chýbala jej presnosť. V 28. min to skúšal z diaľky Považanec, ale ani on neposlal loptu medzi žrde. Na opačnej strane neskórovali Pich, ani Pečovský.

II. polčas

Žilinčania začali aktívnejšie druhý polčas, ale defenzíva Dukly ich nepustila do vyloženejšej šance. Naopak, vypracovali si ju po hodine hry domáci futbalisti. Savič prešiel po ľavej strane pred bránku, prepasíroval loptu Hlinkovi, ktorý ju v páde poslal do brvna. V 74. min Rejdovian prešiel cez Ricarda Nunesa, pekne poslal loptu v šestnástke Slančíkovi, ale ten vo vyloženej šanci zakončoval zle.

Z následného rohového kopu a závaru pred bránkou Žiliny odkopával loptu spred čiary Leitner. Dukla vycítila šancu, tlačila sa do pokutového územia a oplatilo sa. V 76. min poslal loptu von zo šestnástky Rejdovian na nabiehajúceho Turňu, a ten z vyše dvadsiatich metrov vyslal tvrdú strelu.

Tečovaný pokus skončil za Dúbravkom – 2:1. Banskobystričania mohli ísť do dvojgólového vedenia v 80. min, ale Slančík opäť nevyužil dobrú šancu. Na opačnej strane o minútu neskôr Barčík strelou spoza šestnástky natiahol brankára Boroša.

V závere zápasu najprv pohrozili domáci, po centri Turňu hlavičkoval Sachňuk, ale Dúbravka nekapituloval. Hosťom sa však podarilo vyrovnať v nadstavenom čase, keď po niekoľkých chybách v obrane a zlom vybehnutí brankára Boroša skóroval z rohu šestnástky umiestnenou strelou Paur.

Corgoň

SOBOTA:

1. FC Tatran Prešov – MFK Košice 0:0

ŽK: 15. Adámik, 54. Peter Lipták, 90. Pribula – 25. Hovančík, 27. Sekulič, rozhodovali: Kráľovič – Cuninka, Tomčík, 2730 divákov

Prešov: Jakub Diviš – P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas – Peter Lipták – Papaj (85. Pribula), Marián Adam, P. Katona (62. M. Poliaček), M. Marcin (74. Dolný) – Ševčuk

Košice: Tofiloski – Ostojič, Chupáč, Bašista, Sekulič – Šinglár – Viazanko (78. K. Diaby), Karaš, Hovančík (46. Bukata), U. Matič (72. Gál-Andrezly) – Škutka

Angel Červenkov (tréner Prešova): „Remíza je spravodlivá. Mali sme nejaké príležitosti, no neboli to čisté šance. Vieme, kde sú naše slabiny. Bohužiaľ, nedávame góly.“

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Úvod zápasu bol trošku pretaktizovaný. Neskôr sme prevzali iniciatívu, dostali sme sa do dvoch príležitostí, takéto šance sa musia premieňať. Do konca zápasu sa hralo v strede ihriska a bezgólová remíza je úplne zaslúžená.“

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 0:0

I. polčas

V Prešove sa hral v prvom polčase pekný futbal, ako prví sa k slovu dostali domáci, ale Kolbasov prízemný center v 6. min Tofiloski bezpečne kryl. Hostia pohrozili v 12. min, keď sa Viazanko predral až do pokutového územia, ale jeho strelu Diviš zlikvidoval.

O sedem minút mohlo byť 0:1, keď po prihrávke Hovančíka spálil tutovku pred Divišom Karaš. Domáci odpovedali príležitosťou Adama v 21. min, ktorý z piatich metrov trafil len Chupáča. V 35. min to skúšal hosťujúci Karaš aj z priameho kopu, ale jeho strelu Diviš vyrazil na rohový kop. Diváci už kričali gól v 43. min, keď Kolbasov center do päťky neumiestnil hlavou do siete Papaj.

II. polčas

V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Obe mužstvá si nevytvorili gólové šance a obrany stáli na pevných nohách. Na konci zápasu sa ozýval aj piskot nespokojných divákov. Vo východoslovenskom derby sa zrodila spravodlivá bezgólová remíza.

Obrazom: Vo východniarskom derby gól nepadol

Zľava: Peter Lipták z FC Tatran Prešov, Dávid Škutka z MFK Košice a Matúš Marcin z FC Tatran Prešov počas 9. kola Corgoň ligy 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 15. september 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Zľava: Peter Petráš z FC Tatran Prešov, Miroslav Viazanko z MFK Košice a Michal Krajník z FC Tatran Prešov počas 9. kola Corgoň ligy 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 15. september 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Brankár FC Tatran Prešov Jakub Diviš (v pozadí) vo vzdušnom súboji s Kamilom Karašom z MFK Košice (uprostred) počas 9. kola Corgoň ligy 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 15. september 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Brankár z MFK Košice Darko Tofiloski (uprostred) a Andriy Shevchuk z FC Tatran Prešov (druhý sprava) a Peter Bašista z MFK Košice (vpravo) počas 9. kola Corgoň ligy 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 15. september 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Súboj Petra Liptáka z FC Tatran Prešov (vľavo) a Kamila Karaša z MFK Košice počas 9. kola Corgoň ligy 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 15. september 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský

MFK Ružomberok – FK Senica 0:2 (0:0)

Góly: 50. Jaroslav Diviš, 90.+ Piroska (z pok. kopu), ŽK: 31. Práznovský, 66. Gerec – 20. M. Frýdek ml., 69. Koutný, 87. Krajčík, 88. Štepanovský, ČK: 89. Ďubek (Ružomberok), rozhodovali: Sedlák – Vorel, Petríček, 1757 divákov

Ružomberok: L. Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek – M. Nagy – L. Lupták (69. Ivan Kotora), Serečin, Ďubek, Š. Pekár – Almaský (60. Gerec)

Senica: Švenger – Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars – T. Kóňa, Koutný (73. Križko) – J. Černý (67. Diarrassouba), Piroska, M. Frýdek ml. – Jaroslav Diviš (86. Štepanovský)

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Dnes sme hrali veľmi nervózne. Pokiaľ ide o nasadenie, to bolo v poriadku. Pred zápasom som chlapcom hovoril, aby hrali sebavedomo, bohužiaľ, nepadlo to na úrodnú pôdu. Ak by sme premenili aspoň jednu z dvoch šancí, čo sme mali, možno by sme sa upokojili a hrali futbal, aký sme predvádzali v predchádzajúcich domácich stretnutiach.“

Zdeněk Psotka (tréner Senice): „Prvý polčas bol herne nadpriemerný, akurát mu chýbali góly. Krátko po zmene strán sa nám konečne podarilo dať gól na súperovom ihrisku, ale potom prišla naša pasivita a súperov tlak. Našťastie sa nám v samotnom závere zápasu podarilo zvýšiť z pokutového kopu na 2:0. Z víťazstva sa veľmi teším.“

I. polčas

Aktívnejšie začali domáci, v 10. min Almaský šikovne priťukol Pekárovi, ktorého strela po zemi len tesne minula cieľ. Seničania odpovedali o šesť minút rovnakou mincou, Divišovmu pokusu po prihrávke Kóňu z 11 m chýbali ku gólu len centimetre.

Následnú územnú prevahu domácich prerušil v 26. min nebezpečnou strelou z diaľky Kóňa. Aj ďalšiu šancu mali hostia, Černého priamy kop stihol domáci brankár Zich reflexívne vyraziť. Dve minúty pred polčasovým hvizdom bol blízko k senickému úspechu agilný Kóňa, na jeho hlavičku zblízka Zich včas zareagoval. Vzápätí mal najväčšiu príležitosť v prvom polčase domáci Ďubek, ale z piatich metrov netrafil bránku.

II. polčas

„Ruža“ vstúpila do druhého dejstva ofenzívne naladená. Serečin sa predral cez súperových hráčov, v koncovke však nemal šťastie. V 50. min z ničoho nič udrelo na druhej strane. Piroska uvoľnil Diviša a Senica sa ujala vedenia – 0:1. Krátko nato mohol Diviš pridať aj druhý presný zásah, už prekonaný Zich vytláčal loptu len očami. Dve minúty pred koncom fauloval Ďubek vo vlastnom pokutovom území Diarrassoubu. Nasledovalo jeho vylúčenie a pokutový kop, z ktorého Piroska stanovil konečný výsledok.

AS Trenčín – Spartak Myjava 3:2 (1:1)

Góly: 27. a 80. Depetris, 90.+ Malec – 45. Siva, 70. Kukoľ, ŽK: 78. Rodríguez da Silva – 6. Peter Majerník, 32. Marček, 35. Harsányi, 69. Šulla, 90.+ P. Ďuriš, rozhodovali: Fajčík – Chládek, Slyško, 3168 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley (65. Mazan), Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň (80. Malec) – Baéz – Mondek, I. Díaz, Lobotka (77. Štefánik), Holúbek – Depetris

Myjava: Šulla – Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva – Sládek, Marček, P. Kuračka (72. M. Dian), Peter Majerník (46. P. Ďuriš), Kukoľ – Harsányi (59. Kosík)

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Bol to vynikajúci zápas, v ktorom sme z našej strany predviedli výborný výkon. Stretnutiu nechýbala rýchlosť, dravosť, technika i pekné góly. Súpera sme doslova žmýkali, ibaže jeho brankár podal dobrý výkon a museli sme nezlomne bojovať až do konca, aby sme to dokázali zlomiť. Musím pochváliť mužstvo za víťaznú mentalitu a prejavený charakter, ktorým dokázalo otočiť zápas.“

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Trenčín bol jednoznačne lepší po viacerých stránkach a svojou kvalitnou hrou nás prinútil predovšetkým brániť. „Murovať“ nebol náš pôvodný zámer, chceli sme hrať predovšetkým pekný futbal. Mrzí ma však, že zápas dopadol takýmto spôsobom, pretože skvelé kombinačne hrajúci Trenčín nepotrebuje pomoc rozhodcov. Tento arbiter je veľmi slabý, pri jedenástke v záverečnej minúte povedal nášmu hráčovi, že on faul nevidel, ale bol… Nebyť niekoľkých sporných situácií, mohli sme z tohto stretnutia vyťažiť viac.“

Trenčín_corgoň, Myjava_corgoň

I. polčas

Úvodný tlak domácich priniesol dve dobré Depetrisove šance – Argentínčan strelou v 3. min poriadne natiahol brankára Šullu, ten v 7. min efektne chytil aj jeho hlavičku zblízka. Trenčiansky nápor však potom stratil na dôraze a domáci favorit opäť pridal až po takmer polhodine hry.

V 26. min Depetris nebezpečne hlavičkoval, až o minútu neskôr sa však mohol argentínsky kanonier konečne radovať – strelou do šibenice zakončil rýchlu akciu Baéza s Holúbkom. Hostia sa zamerali predovšetkým na defenzívu a do útoku sa dostávali len sporadicky.

Trenčín sa však v prehustenom priestore presadzoval tiež ťažko. V nadstavenom čase prvého polčasu Myjava nečakane vyrovnala, keď rohový kop zužitkoval Siva.

II. polčas

Druhý polčas sa dlho odohrával iba na myjavskej polovici ihriska, domáci však na skalopevné hradby nenachádzali účinnú zbraň. V 51. min Depetrisov volej zblízka po bleskovej akcii trafil len brankára, o chvíľu Baéz mieril tesne vedľa žrde.

Z ojedinelej útočnej akcie hostí našiel v 70. min dlhý center pred bránkou nepokrytého Kukoľa, ktorý zblízka šokoval Trenčanov – 1:2.

Domáci však bojovali aj naďalej a v 80. min vyrovnali, keď najskôr Malecovu hlavičku brankár Šulla vyrazil a loptu dokopol do siete Depetris. Záverečný nápor domácich vyústil do hektického konca duelu.

V poslednej minúte zápasu po faule na Kleščíka kopol Depetris pokutový kop do brvna, ale Malec odrazenú loptu dorazil do bránky a rozhodol o zisku troch bodov pre Trenčín.

Obrazom: Trenčín zvíťazil nad Myjavou

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:2
Zľava: Hráč Spartak Myjava Martin Černáček, hráč AS Trenčín Aldo Baez a hráč Spartak Myjava Peter Majerník. Foto: SITA/Tomáš Somr

Hráč AS Trenčín Jakub Holúbek (vpravo) a hráč Spartak Myjava Tomáš Marček. Foto: SITA/Tomáš Somr
Sprava: Stanislav Lobotka z AS Trenčín a hráč Spartak Myjava Tomáš Mrva. Foto: SITA/Tomáš Somr
Sprava: Hráč AS Trenčín David Depetris a hráč Spartak Myjava Roman Častulín. Foto: SITA/Tomáš Somr
Hráč AS Trenčín David Depetris. Foto: SITA/Tomáš Somr

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (2:0)

Góly: 2. Hodek, 30. L. Kováč, 60. Žilák – 56. Grendel, ŽK: 70. Grendel, 72. Milinkovič (obaja Slovan), rozhodovali: Samotný – D. Hrčka, Poláček, 3387 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – P. Pavlenda, Pavol Majerník, Bortel, Chren – Obročník – Orávik, Škvarka (83. Janič), L. Kováč, Žilák (80. Ľ. Bernáth) – Hodek (68. A. Candrák)

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Halenár, Kladrubský (75. Mészáros), Grendel, Hlohovský (64. L. Peltier) – Milinkovič, Šebo (58. Szarka)

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Samozrejme, Slovan je veľká motivácia. Videli sme zápas, ktorý sa musel divákom páčiť. Ďakujem našim fanúšikom, že si našli cestu na štadión a verím, že toto víťazstvo je pozvánkou na ďalšie stretnutia. Po Žiline a Trnave musím hráčom opäť pogratulovať k skvelému víťazstvu.“

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Dnes sme videli zaujímavý zápas. Hrali sme proti mužstvu, ktoré má momentálne veľmi dobrú formu. Súperovi sme pomohli našimi dvoma individuálnymi chybami. Chceli sme vyhrať, naopak, prerušili sme úspešnú sériu.“

I. polčas

Raketový vstup domácich do stretnutia určil obojstranne ofenzívny charakter zápasu. V 2. min vyhral Škvarka súboj s Gorositom, vysunul Hodeka, ktorý s prehľadom ponad Putnockého otvoril gólový účet duelu – 1:0.

„Belasí“ sa snažili o rýchlu odpoveď, v dobrej pozícii sa ocitol Milinkovič, jeho prudkú strelu spoza šestnástky Kuciak vyrazil. Po štvrťhodine hry Milinkovič „nabil“ Halenárovi, ten z uhla mieril vysoko nad.

Na opačnej strane sa po Majerníkovom priťuknutí dostal k strele Bortel, z 18 m však mieril tesne vedľa. Skóre sa opäť menilo v 30. min, keď Hodek vysunul Orávika, ten spätnou prihrávkou našiel Kováča, ktorý z 18 m nekompromisne k ľavej žrdi upravil na 2:0. V 32. min sa agilný Škvarka preštrikoval až pred Putnockého, ten jeho strelu v poslednej chvíli vyrazil.

II. polčas

Stretnutie malo dobré tempo aj v druhom dejstve. „Belasých“ vrátil do stretnutia v 56. min Grendel, ktorý strelou z 25 m nachytal Kuciaka na hruškách – 2:1.

Odpoveď domácich nenechala na seba dlho čakať. V 60. min sa Žilák zbavil Lukšíka a z 5 m nedal Putnockému šancu – 3:1. V 66. min skúšal šťastie z priameho kopu Milinkovič, ale Kuciak bol tentokrát pozorný.

Peknú futbalovú akciu priniesla 79. min, keď Orávik narazil Chrenovi, s jeho strelou si Putnocký poradil. Z následnej kontry napriahol spoza šestnástky Halenár, jeho prudkej strele chýbali centimetre. V závere hostia hrýzli, ale pozorná defenzíva domácich ich do vážnejšej možnosti nepustila. Naopak, v 87. min sa v dobrej pozícii ocitol Bortel, ktorý však namiesto strely volil prihrávku. Domáci potvrdili dobrú formu a uštedrili lídrovi druhú prehru v sezóne.