Slovan zdolal Ružomberok, Nitra remizovala v Žiline

Erik Grendel
Zľava: Erik Grendel, Marko Milinkovič zo Slovana a Filip Serečin z Ružomberka v súboji o loptu v zápase 8. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 1. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 1. septembra (WEBNOVINY) – Výsledky sobotňajších zápasov 8. kola futbalovej Corgoň ligy 2012/2013.

Výsledky:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

MFK Košice – Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

MŠK Žilina – FC Nitra 1:1 (0:1)

Spartak Myjava – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

FK Senica – AS Trenčín 1:1 (0:0)

I. polčas

Juraj halenar

Hneď z prvej vážnejšej šance zápasu padol gól. V 8. min unikol po pravej strane Šebo a jeho prízemný center usmernil Milinkovič za chrbát hosťujúceho gólmana Zicha – 1:0.

V prvom polčase aktívnejší hostia predvádzali rýchly, priamočiary futbal a ich útoky ťahali cez kapitána Ďubeka a agilnú ľavú stranu, kde operovali Nosek a Štefan Pekár.

V 14. min mohol po kolmici vyrovnať Almaský, rútil sa sám na Putnockého, ale ten celú situáciu zachránil a loptu vytlačil na rohový kop.

O tri minúty neskôr skúšal pozornosť domáceho brankára z diaľky Nagy. V 29. min spálil tutovku pred Putnockým hosťujúci Serečin, ktorému lopta v rozhodujúcom momente odskočila a letela vedľa bránky.

Ružomberčania pokračovali v sympatickom výkone a o chvíľu na to pálil Pekár po ďalšej chybe hráčov Slovana. V drese domácich to štyrikrát skúšal z diaľky aktívny Hlohovský, ale ani raz nebol úspešný. Tesne pred odchodom do šatní spálil najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu zápasu Almaský, keď z „päťky“ prekopol bránku

II. polčas

Lester peltier

Po zmene strán v 47. min mohol vyrovnať Pekár, obrana Slovana však jeho pokus zblokovala na roh. Hostia boli za svoju hru odmenení o dve minúty neskôr, keď sa po centri z pravej strany presadil hlavou Práznovský – 1:1.

V 59. min spálili hostia ďalšiu veľkú tutovku, Almaský strelou z hranice pokutového územia nastrelil brvno Putnockého bránky. V 69. min dostal loptu za obranu Ružomberka Halenár a krížnou strelou prekonal Zicha – 2:1.

V 72. min prepadla obrana Liptákov, trojica „belasých“ postupovala od polovice ihriska na Zicha, ale Peltier sa rozhodol neprihrať ani jednému zo spoluhráčov a hosťujúci gólman jeho strelu chytil.

V závere zápasu sa hostia snažili vyrovnať, ale výraznejšiu príležitosť si nevypracovali a tri body si pripísal do tabuľky bratislavský Slovan.

Góly: 8. Milinkovič, 69. Halenár – 49. Práznovský, ŽK: 15. Šebo, 22. L. Peltier, 24. Gorosito – 49. L. Lupták, rozhodovali: Jaška – Kubačka, Žákech, 1492 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kopúnek – L. Peltier, Grendel (55. Kladrubský), Milinkovič, Hlohovský (77. Pauschek) – Šebo (46. Halenár)

Ružomberok: L. Zich – Ondrek, Práznovský, Greššák, M. Nosek – L. Lupták, M. Nagy, Ďubek, Š. Pekár (74. Gerec) – Serečin (81. R. Bartoš), Almaský

Reakcie:

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Vedeli sme, že príde mužstvo, ktoré je vo forme, má dobrý prechod do útoku a nebezpečné protiútoky. Mali sme aj šťastie, ale prejavila sa naša herná kvalita. Ružomberok podal sympatický výkon. Vyhrali sme – a to je najdôležitejšie.“

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Ťažko sa mi hľadajú slová, dnes mi pribudlo na hlave viac šedín. Osem tutoviek proti Slovanu sa nevidí často. Toľko šancí, čo dnes, sme ešte nemali. Naša úspešnosť ich premieňania bola až doteraz vždy vysoká. Je to daň za to, že máme mladé mužstvo.“

I. polčas

Peter boroš

Košičania začali vo veľkom štýle a už v 2. min po Sekuličovom centri výborne hlavičkoval Škutka, no Boroš vytiahol ešte lepší zákrok a loptu spod brvna vytiahol na roh.

Na dlhé minúty to však bolo všetko zaujímavé, čo sa udialo na ihrisku.

Diváci videli taktický boj o stred ihriska, ktorý síce lepšie zvládali domáci, no nedostávali sa do šancí. Ďalší vzruch prišiel až v 28. min, keď si na priamy kop Matiča výborne nabehol Hovančík a hlavou nezadržateľne skóroval – 1:0.

Pasívne hrajúci Banskobystričania počas celého prvého dejstva ani raz nevystrelili na košickú bránku, naopak, v 39. min Chrappan v poslednej chvíli zachraňoval pred Škutkom.

II. polčas

Peter boroš

V druhom polčase sa karta obrátila a od začiatku mali viac z hry hostia.

Domácich v prvej polovici druhého dejstva ani nepustili na svoju polovicu, no nevypracovali si nijakú šancu.

Tie prišli až neskôr – najskôr Tofiloski v 68. min zachraňoval pred Slančíkom, o tri minúty neskôr zasa Savičovu strelu z diaľky len s námahou vyrazil na roh.

Štvrťhodinu pred koncom hry vystrašil Boroša priamym kopom Karaš. Obrovskú šancu nevyužil v 82. min Brašeň, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci, no osamotený nechal vyniknúť Tofiloského. Košičania tak dosiahli aj štvrté víťazstvo na domácej pôde, kde v tomto ročníku ešte nestratili ani bod.

Gól: 28. Hovančík, ŽK: 33. Škutka – 27. Chrappan, 27. Gyömbér, 74. Poljovka, rozhodovali: Pavlík – Lieskovský, Mikulaj, 1730 divákov

Košice: Tofiloski – Ostojič, Chupáč, Bašista, Sekulič – Šinglár – Karaš (88. K. Diaby), K. Kuzma (46. Skvašík), Hovančík, U. Matič (75. Gál-Andrezly) – Škutka

Banská Bystrica: Boroš – M. Turňa, Poljovka, Chrappan, T. Hučko – Gyömbér – Brašeň, Rejdovian (70. Marek Hlinka), Považanec, M. Pančík (65. Savič) – Matúš (46. Slančík)

Reakcie:

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Dnešná herná činnosť z našej strany bola lepšia ako v minulých zápasoch. V prvom polčase sme hrali naozaj dobre, aktívne a strelili sme pekný gól. Po prestávke prevzal súper iniciatívu, no do šestnástky sa dlho nedostával. Veľmi sa teším z víťazstva proti kvalitnému súperovi.“

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Prvý polčas bol z našej strany zlý. Neboli sme odvážni ani rýchli smerom dopredu. Inkasovali sme po štandardnej situácii. Druhý polčas bol lepší, hráči agresívnejší, v závere si vypracovali dve stopercentné šance. Škoda, že sme nedali gól, mohli sme odchádzať spokojnejší.“

I. polčas

Miroslav Barčík

Už v 3. min sa domáci dostali do šestnástky Nitry, Paur mohol vystreliť, ale zvolil prihrávku – hostia sa stačili vrátiť na svoje miesta a odvrátiť nebezpečenstvo.

Paur sa opäť dostal do šance v 12. min, jeho strelu spoza šestnástky tečoval jeden z hráčov hostí, ale lopta letela tesne vedľa. O tri minúty neskôr sa mohla ujať vedenia Nitra.

Po rohovom kope hlavičkoval Šimonek do hornej žrde Dúbravkovej bránky. Hostia postupne zvýšili útočnú aktivitu, úspešne napádali Žilinčanov pri ich rozohrávke a utvorili si niekoľko šancí.

Žilinčania dobre zakombinovali v 32. min, Paur vybojoval loptu na svojej polovici, posunul ju Barčíkovi, ten poslal pas do šestnástky Majtánovi, ale tomu sa nepodarilo prekonať Kopeckého.

Po zaváhaní domácej obrany v 38. min sa dostalo niekoľko Nitranov pred Dúbravku, ale bojujúci žilinskí zadáci aj s pomocou šťastia odvrátili gólové nebezpečenstvo. V 41. min domáci stopér Piaček rukou stiahol v šestnástke prenikajúceho Šimoneka, za čo dostal červenú kartu. Následný pokutový kop premenil strelou po zemi k ľavej žrdi Gajdoš – 0:1.

II. polčas

Robert pich

Oslabení Žilinčania vystriedali cez prestávku dvoch hráčov a snažili sa urobiť niečo s nepriaznivým stavom.

V 53. min sa nasťahovali do šestnástky Nitry, namiesto strely na bránku však zvolili ďalšie prihrávky, až celú akciu „prekombinovali“ a prišli o loptu.

V 65. min mohol Suomah zvýšiť vedenie svojho tímu, ocitol sa sám pred žilinským brankárom, ale Dúbravka zlikvidoval obidva jeho pokusy.

Hneď z následného útoku sa potvrdilo známe „nedáš-dostaneš“ – Pich prihral zľava Leitnerovi a ten vyrovnal ukážkovou strelou do ľavého horného rohu Kopeckého bránky.

Gól dodal domácim chuť, v 75. min nebezpečne vypálil Angelovič a Žilinčania útočili aj po krajoch ihriska. Vedenia sa mohli ujať desať minút pred koncom, Pečovský posunul loptu Pichovi, ten vypálil asi z jedenástich metrov, ale Kopecký na poslednú chvíľu vytlačil strelu nad bránku.

Góly: 67. Leitner – 42. V. Gajdoš (z pok. kopu), ČK: 48. Boszorád, 52. Cléber, 63. Struhár, 80. Kopecký, 82. F. Moravčík, 85. Gajdoš (všetci Nitra), ČK: 41. Piaček (Žilina), rozhodovali: Trutz – T. Somoláni, E. Weiss, 2081 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Pečovský – Barčík (46. S. Angelovič), Paur (86. Deza), Pich – T. Majtán (46. Leitner), M. Ceesay

Nitra: Kopecký – Harbuľák, Struhár, M. Kolmokov, M. Szabó – V. Gajdoš (90.+ Igor Kotora), Šimončič – Boszorád (71. F. Moravčík), Seydouba Soumah, Cléber – Šimonek (78. Paukner)

Reakcie:

Frans Adelaar (tréner Žilina): „Nitra začala agresívne a my sme mali s týmto štýlom hry problémy. Tesne pred prestávkou dostal Piaček červenú kartu a hostia skórovali z pokutového kopu. Druhý polčas to bol celkom iný zápas. Hrali sme oveľa organizovanejšie a agresívnejšie. Dali sme pekný gól a podržal nás aj brankár Dúbravka. S bodom nie som spokojný, ale za druhý polčas musím mužstvu zložiť kompliment za to, že sa pokúšalo zvrátiť vývoj.“

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): „V prvom polčase sme mali tri šance, nastrelili sme aj žrď. Dobre sme sa pohybovali a mohli sme rozhodnúť zápas. Po vylúčení hráča a premenenej jedenástke sa mužstvo akoby uspokojilo. V druhom polčase sme hrali bez pohybu, Soumah mal príležitosť, ktorá mohla rozhodnúť, ale brankár nás ‚vychytal‘. Žiaľ, dostali sme gól po peknej Leitnerovej strele. S bodom som spokojný, hrali sme u majstra a je pre nás cenný.“

I. polčas

Lopta

Hráči domáceho tímu začali od aktívne, výsledkom čoho bolo viacero striel na Divišovu bránku hneď v úvode zápasu. Už v 4. min skúšal šťastie Sládek a po ňom aj Siva, ale obe strely skončili mimo bránky.

Potom dvakrát pálil z diaľky Marček, v 7. min nad bránku a v 9. min síce presnejšie, ale iba do Divišových rúk.

Hráči Tatrana sa po prvý raz dostali do zakončenia v 32. min, keď kontru po osi Krajník – Papaj – Adam zakončil nevýraznou strelou Kostadinov. Ku koncu prvého dejstva domáci tím viackrát „zavaril“ hosťujúcej obrane, akcie však zostali nedotiahnuté do gólového konca.

II. polčas

V 62. min sa aktívnejší domáci dočkali vytúženého gólu, keď nový muž na trávniku Dian z pravej strany odcentroval do šestnástky, v nej si prebral loptu Sládek a zoči-voči Divišovi zakončil presne – 1:0.

V 69. min skúšali šťastie aj Prešovčania, Katona priťukol Kostadinovovi, brankár Solnička však včasným vybehnutím zmaril rodiacu sa šancu.

Druhú gólovú akciu zápasu videl pekne zaplnený štadión v 71. min. Dian vysunul napravo Kuračku, ten mu loptu vrátil a striedajúcu „žolík“ krásnou zatočenou strelou rozvlnil sieť – 2:0. V 82. min kopal priamy kop agilný Dian, jeho strelu z 20 metrov však pokryl Diviš. V 88. min už za vytrvalého potlesku domácich tribún pálil z 30 metrov Častulín, Diviš bol pozorný. Myjava sa dočkala prvého domáceho trojbodového „zásahu“.

Góly: 62. Sládek, 73. Dian, ŽK: 30. J. Bartek (Prešov), rozhodovali: P. Hrčka – Bóllo, Poláček, 1542 divákov

Myjava: Solnička (90. Šulla) – Siva, Černáček, Častulín, T. Mrva – Kukoľ (56. J. Petráš), Marček, P. Kuračka, P. Ďuriš (59. Dian) – Sládek, Kosík

Prešov: Jakub Diviš – J. Bartek, Adámik, Krajník, Kolbas – Marcin, M. Poliaček (62. Katona), Papaj (73. Dolný), Adam, Boljevič – B. Kostadinov

Reakcie:

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Som šťastný, že sa nám podarilo doma vyhrať. Myslím si, že sme boli po celý zápas lepší. Prešovu sme umožnili dve – tri nepríjemné kontry. Chalani dali do toho všetko, boli trochu nervózni v prvom polčase, ale povedali sme si cez prestávku, že musíme byť trpezliví. Vedeli sme, že krátkymi prihrávkami a následným vysunutím za chrbát súpera vedie cesta k úspechu. Tú atmosféru, ktorá bola na konci, si chlapci zaslúžili.“

Angel Červenkov (tréner Prešova): „Nehrali sme tak dobre ako v iných zápasoch, chýbali nám niektorí kľúčoví hráči. Niektorí moji zverenci nevedia predviesť vonku taký výkon ako v domácom prostredí. Musíme sa zlepšovať najmä zo psychickej stránky.“

I. polčas

Samuel stefanik

V prvom polčase boli hostia lepším tímom, ich hráči pohyblivejší a domácu bránku ohrozovali prevažne strelami z diaľky. V 16. min stálo pri Záhorákoch šťastie, keď zahral priamy kop Mazan a po hlavičke kanoniera Depetrisa sa triaslo brvno Švengerovej „svätyne“. N

ebezpečnú strelu vyslal v 29. min Mazan, lopta presvišťala tesne vedľa senickej bránky. Domáci sa dostali do zakončenia až po polhodine hry, no lopta po Kalabiškovej strele letela mimo.

Nebezpečne strieľal v 38. min hosťujúci Mondek, na druhej strane v poslednej minúte prvého dejstva zakončoval hlavou Pavlík, Volešák však loptu kryl.

II. polčas

Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie Seničania. V 50. min Diviš vybojoval loptu pre Kalabišku a jeho strelu zneškodnil Volešák. Po hodine hry bol v dobrej pozícii v šestnástke hostí Černý, zakončil však len do brankárovho náručia. Hostia potom umne držali loptu, ale šance neprichádzali.

V 74. min po zákroku Pavlíka na Depetrisa nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý faulovaný Argentínčan s istotou premenil – 0:1. Krátko po rozohrávke Diviš vysunul Masaryka, ten sa pretlačil cez stopéra a prestrelil Volešáka – 1:1.

Striedajúci senický útočník sa pri zakončení zranil. V 79. min sa dostal do dobrej pozície hosťujúci Depetris, jeho tvrdú strelu Švenger výborne vyrazil. Na druhej strane po Krajčíkovom centri akrobaticky zakončoval Diviš. lopta však letela vedľa. V nervóznom závere stretnutia videl červenú kartu domáci Varadi.

Góly: 76. Masaryk – 75. Depetris (z pok. kopu), ŽK: 15. Wijlaars, 18. Blackburn, 43. Krajčík, 57. Masaryk, 74. P. Pavlík – 37. Godál, 55. Peter Mazan, 57. Baéz, 88. Štefánik, ČK: 83. Varadi (Senica) za faul, rozhodovali: Valášek – D. Hrčka, Bobko, 1621 divákov

Senica: Švenger – Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars – Križko, Jaroslav Diviš, T. Kóňa, J. Černý (72. M. Babic), Kalabiška (52. Masaryk, 78. Varadi) – Blackburn

Trenčín: Volešák – Godál, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň – Baéz – Peter Mazan (60. Štefánik), Lobotka (82. Čögley), I. Díaz, Mondek (90.+ Malec) – Depetris

Reakcie:

Zdeněk Psotka (tréner Senice): „Myslím si, že zápas mal vysoké tempo. Najmä v prvom polčase sa hralo bolo hore-dole. V úvodnom dejstve sme chceli byť viac aktívnejší. Súper sa dostal k jednej strele z diaľky a trafil brvno. Myslím si, že viac šancí na otvorenie skóre sme mali my. Hrozili sme najmä z brejkov. Druhý polčas sme čakali na chyby súpera, tie prišli, no situácie sme nedotiahli do úspešného konca. V závere to bolo o bojovnosti a zápas mal vysoké tempo, ale futbalovosť bola na strane Trenčína.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Z môjho pohľadu sme stratili dva body, pretože sme dominovali takmer v celom zápase. Od úvodu sme boli aktívnejší, kombinačnejší a utvárali sme si viac príležitostí. V prvej časti nám chýbala len efektivita v zakončení. V druhom dejstve sme na chvíľu stratili kontrolu nad duelom, no potom sme na ihrisku kraľovali. Zápas sme jednoznačne mali vyhrať.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola II. ligy 2012/2013:

MŠK Rimavská Sobota – MFK Dolný Kubín 2:2 (0:0)

Góly: 55. J. Zvara, 61. Migaľa – 66. A. Brčák, 74. T. Chovanec, ŽK: 35. Balát, 86. Kamenčík – 44. Kliment, rozhodovali: Perašín – Benko, Ferenc, 385 divákov

V prvom polčase videli diváci šance na oboch stranách, ale góly padli až v druhom dejstve. Domáci od 55. min viedli vďaka Zvarovej hlavičke a krátko po ňom využil prečíslenie Migaľa – 2:0. Hostia sa však nevzdali, otvorili hru a dvoma gólovými hlavičkami vyrovnali. V poslednej desaťminútovke si domáci utvorili tlak, ale nič z neho nevyťažili.

MFK Dubnica nad Váhom – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

ŽK: 30. Augustíni – 31. Velický, rozhodovali: Vlk – Jankovič, Hancko, 680 divákov

Obaja súperi sa zaslúžili o dobrú hru, vypracovali si viacero vyložených gólových šancí. V druhom polčase sa najskôr „odmietli“ ujať vedenia domáci, keď svoje šance zahodili Vaško a Augustíni. Potom sa nevydarilo sólo hosťujúcemu Hošekovi.

TJ Baník Ružiná – Partizán Bardejov 1:2 (1:0)

Góly: 38. Teixeira – 59. Grohoľ, 75. Kuhajdík, ŽK: 3. M. Líška, 44. Kurák, 64. Balaško – 35. Kundra, 64. M. Seman, 84. Kuhajdík, 89. Dupkala, rozhodovali: Hracho – Ádám, Roszbeck, 350 divákov

V bojovnom stretnutí sa vedenia ujali domáci krátko pred koncom prvého polčasu, keď sa v 38. min presadil Teixeira. Hostia po obrátke otočili skóre gólmi Grohoľa a Kuhajdíka. Keďže domáci kapitán T. Boháčik zahodil dve obrovské šance, Bardejovčanom sa podarilo dotiahnuť duel do víťazného konca.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:0)

Gól: 53. L. Szabo, ŽK: 50. Kubena, 90.+ Janec – 89. Charizopulos, rozhodovali: R. Weiss – Brendza, Špivák, 300 divákov

Úvod zápasu patril domácim, no väčšinu času mali viac z hry hostia. Dlhé nakopávané lopty nevedel Liptovský Mikuláš zužitkovať. V 53. min strelil jediný gól zápasu hosťujúci útočník Szabo a na tento „úder“ domáci až do konca duelu nenašli odpoveď.

MFK Zemplín Michalovce – ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0)

Gól: 70. Tubonemi, ŽK: 54. Harvilko, 85. Kupčík (obaja Podbrezová), rozhodovali: Šuniar – Vindiš, Borsányi, 2230 divákov

Bolo to iba priemerné stretnutie. O výsledku rozhodol moment zo 70. minúty, keď domáci Regáli nepremenil svoju šancu a hosťujúci Tubonemi sa presadil z následného protiútoku.