Žilina s prehľadom otočila zápas so Spartakom vo Fortuna lige, Trnava držala prím ani dve minúty

Adam Jakubech
Zľava: Brankár Adam Jakubech z FC Spartak Trnava, obranca kapitán Boris Godál z FC Spartak Trnava a útočník Yusuf Olaitan z MŠK Žilina. Foto: archívne, SITA

ŽILINA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili nad hráčmi Spartaka Trnava 3:1 v piatkovom stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

Skóre duelu otvoril v 14. min kapitán domácich Michal Škvarka. Jednogólový náskok vydržal „šošonom“ len necelé dve minúty, v 16. min vyrovnal Andrej Kadlec.

Na zásahy Yusufa Otubanja z 82. min a Lukáša Jánošíka z nadstaveného času druhého polčasu však hostia nedokázali reagovať a úradujúci majster sa teší z druhého trojbodového zápisu v tejto sezóne. Žilina je v neúplnej tabuľke na siedmej priečke, v ďalšom kole ju čaká zápas s Podbrezovou.

Spartak sa stále drží na druhom mieste za nováčikom z Nitry, ktorého privíta v domácom stretnutí nasledujúceho kola.

Fortuna liga 2017/2018

• 6. kolo – piatok:

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 3:1 (1:1)
Góly: 14. Škvarka, 82. Otubanjo, 90.+ Jánošík – 16. A. Kadlec, ŽK: 55. Otubanjo, 66. Káčer, 66. Vavro – 19. Lukič, 89. Pehlivan, 90.+ Egho, rozhodovali: P. Hrčka – Benko, D. Hrčka, 4 689 divákov

Žilina: Volešák – Vallo, Vavro, Králik, Mazáň – I. Díaz – Škvarka, Káčer (81. Jánošík) – Špalek, S. Mráz (90. Kaša), Polievka (37. Otubanjo)
Trnava: Vantruba – Lukič (85. K. Yilmaz), Martin Tóth, Hladík, Čonka – A. Kadlec, Greššák (14. M. Oravec) – Jirka (46. L. Mihálik), Pehlivan, Čanturišvili – Egho