Žilina v prestrelke pokorila Poprad, Nitra zdolala Martin

Nitra - Martin
Martin Segľa z HK Nitra (vpravo) a brankár Martin Šúrek z MHC Mountfield Martin (vľavo) počas 22. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - MHC Mountfield Martin. Nitra, 20. november 2012. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) – Výsledky 22. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 7:5 (1:2, 5:1, 1:2)

Góly: 6. Škoda (T. Varga, Kokavec), 24. Škoda (Rúfus, Kokavec), 32. T. Sýkora (tr. strieľanie), 33.O. Ďuriš (Dlouhý), 34. Drevenák (Kokavec), 40. Škoda (Drevenák), 60. Škoda (T. Sýkora, Sekáč) – 11. Koskinen (R. Tomas), 16. Klouda (Hvila, R. Suchý), 34. Jabrocký (Matúš Paločko), 47. Jabrocký (Koskinen, J. Špelda), 49. Vandas (Hvila, R. Suchý)

Vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Troliga 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku – Kovačevič 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: P. Jonák – Návratek, P. Tvrdoň, 1054 divákov

Žilina: Johanes – Rúfus, Sekáč, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško – Kokavec, Škoda, T. Varga – K. Jass, Troliga, Krajči – Valášek, O. Ďuriš, Drevenák – T. Sýkora, Staňo, Drábek

Poprad: Nikkilä (41. Sidor) – M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym – Vandas, Klouda, Hvila – R. Tomas, Balán, D. Buc – Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký – S. Takáč, Gapa, Homa

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „Sme radi, že sme po dlhšej dobe zvíťazili. pred zápasom sme si povedali, že nemáme byť vylučovaní, ale žiaľ od prvej minúty sme hrali oslabení. Napriek dvom inkasovaným gólom hráči bojovali. Vstup do druhej tretiny nám vyšiel, zjednodušili sme hru a strieľali góly. Tretiu časť sme našim pričinením zdramatizovali. Napokon sme zvíťazili o gól. Chcem poďakovať hráčom. Dúfam, že tieto výkony budú pokračovať.“

Jozef Škrak (tréner Popradu): „V prvej tretine sme boli lepším mužstvom. Vytvorili sme si viac príležitostí, škoda, že sme ich nedokázali zužitkovať. V druhej tretine sme pri oslabení postavili domácich na nohy, ktorí vyrovnali na 2:2. Aj pri treťom góle sme spravili chybu a Žilina išla po trestnom strieľaní do vedenia. Po našich chybách sme sa snažili dať vyrovnávajúci gól, otvorili sme hru, ale naopak, inkasovali sme. V poslednej časti sme sa pokúsili urobiť niečo s výsledkom, ale nepodarilo sa nám to. V prvej a tretej tretine sme boli lepší, rozhodla však prostredná časť.“

Brankár Igor Murín z MsHK Žilina

‚Kamzíci‘ mohli ísť do vedenia hneď v úvode zápasu pri vylúčení Kokavca, ale početnú výhodu však nevyužili. V 6. min sa pred Nikkiläom najlepšie zorientoval center prvého útoku Škoda a Žilina viedla 1:0.

V 10. min sedel na trestnej lavici bývalý hráč Žiliny Jabrocký, Popradčania svoje oslabenie zužitkovali na vyrovnanie, do streleckej listiny sa z uhla zapísal Koskinen.

V 14. min putoval na trestnú lavicu domáci Krajči a Poprad zvýšil zásluhou Kloudu 2:1. V závere I. tretiny nepremenil trestné strieľanie domáci Krajči.

Úvod druhej časti bol trochu ospalý. Pri vylúčení Valáška unikol Škoda a v oslabení vyrovnal na 2:2. V nasledujúcich minútach zaujala len strela obrancu Brcka, ktorý trafil žŕdku hosťujúcej bránky. Gólovo bohatá bola druhá desaťminútovka II. tretiny.

V 32. min faulovaný Sýkora z trestného strieľania zvýšil poslal Žilinu do vedenia 3:2. O 28 sekúnd neskôr Ďuriš pridal ďalší presný zásah Žiliny a o ďalšiu minútu Drevenák upravil na 5:2, ale hostia zásluhou Jabrockého korigovali stav duelu. Devätnásť sekúnd pred druhou sirénou skompletizoval hetrik Škoda – 6:3.

Úvod tretej časti bol ‚vlažnejší‘. Potom prišla skvelá trojminútovka v podaní popradských ‚kamzíkov‘, keď Jabrocký a Vandas znížili na 6:5. Poprad v snahe o vyrovnanie odvolal 90 sekúnd pred koncom striedajúceho brankára Sidora, ale strelecký disponovaný Škoda pridal svoj štvrtý gól a spečatil zaslúžené víťazstvo ‚vlkov‘.

HK Nitra – MHC Mountfield Martin 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 13. R. Tománek (Vosátko, Ordzovenský), 26. Tománek (M. Segľa, Ordzovenský)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: M. Bača 5+DKZ za napadnutie, R. Tománek (obaja Nitra) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Výleta, Zvrškovec, 1846 divákov

Nitra: Valent – Nádašdi, König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, F. Kuzma, Árvay, M. Bača – M. Kováčik, T. Chrenko, Jokila – R. Tománek, Hamrák, M. Segľa – Mašlonka, Podstavek, Kadura – Pupák, Hrnka

Martin: Šúrek – A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Zukal, Hriňa, M. Danko, Slávik – Markovič, M. Beran, Michal Važan – Murček, M. Hollý, T. Petruška – Korytko, Mikušovič, Vartovník – Kentoš, Dírer, M. Horský

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Každá výhra je dobrá, či už je to o jeden gól alebo o dva góly. Hráčov som upozorňoval na to, že tento zápas bude náročný. Povedal som im, že ak budú hrať dobre v defenzíve, budú schopní uspieť. Tak sa aj stalo. Zápas mal emócie, náboj a napokon sme spokojní s víťazstvom.“

Róbert Pukalovič (tréner MHC Mountfield): „Prišli sme s cieľom pokúsiť sa získať bod, hoci sme vedeli, že to bude veľmi ťažké. S Nitrou sa nedá vyhrávať, no občas sa dá uspieť. Dnes rozhodlo, že Nitra má skúsenejších hráčov, ktorí si vedeli podržať puk, no my sme sa ho ľahko zbavovali. Už po prvej tretine som cítil, že to dnes budeme mať náročné.“

Hoci prvú presilovku mali k dispozícii domáci, ujať vedenia sa v nej mohli hostia. Nádašdiho zaváhanie na modrej čiare nevyužil Beran, ktorý nepremenil samostatný únik.

V 6. min pripravil Pupák výbornú pozíciu Bačovi, no ten pred odkrytou bránkou neuspel.

O minútu neskôr mal sľubnú príležitosť hosťujúci Petruška, ale zblízka proti Valentovi neuspel.

Vedenia sa ujali domáci v 13. min., v presilovej hre strieľal bez prípravy Tománek a jeho pokus nešťastne usmernil do Šúrekovej bránky jeden z obrancov hostí.

V 26. min sa o vyrovnanie snažil Markovič, no individuálnu akciu nezakončil gólom.

Nitra udrela z následného protiútoku.

Segľa našiel prihrávkou spoza bránky Tománka a nekrytý útočník domácich pohotovo zvýšil na 2:0.

V 39. min hrali hostia presilovku, no po chybe v útočnom pásme pozabudli na Segľu.

Ten ušiel do brejku, bol faulovaný, no nariadené trestné strieľanie nepremenil.

V tretej tretine sa hostia viac snažili o útočnú hru, no stroskotávali na pozornej defenzíve Nitry.

Gól nedosiahli ani počas záverečnej hry so šiestimi korčuliarmi.

Brankár Martin Šúrek (vľavo) a Adam Beňa (vpravo) z MHC Mountfield Martin počas 22. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - MHC Mountfield Martin. Nitra, 20. november 2012. Foto: SITA/Martin Havran

Tomáš Chrenko z HK Nitra (dole) a brankár Martin Šúrek z MHC Mountfield Martin (hore) počas 22. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - MHC Mountfield Martin. Nitra, 20. november 2012. Foto: SITA/Martin Havran
Roman Tománek (uprostred) a Martin Segľa (vpravo) z HK Nitra počas 22. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - MHC Mountfield Martin. Nitra, 20. november 2012. Foto: SITA/Martin Havran
Martin Segľa z HK Nitra (vľavo) a Marek Zukal z MHC Mountfield Martin (vpravo) počas 22. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra -MHC Mountfield Martin. Nitra, 20. november 2012. Foto: SITA/Martin Havran

HC Košice – Dukla Trenčín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 17. Róbert Huna (M. Takáč, Richard Huna), 32. Matúš Chovan (Š. Novotný, Kolba), 51. Mlynarovič (Marcel Haščák, Jokeľ) – 16. T. Klíma, 43. Pozník (Bagin, Lelkeš)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Bogdáň, Rovenský, 2435 divákov

Košice: Hylák – Michal Novák, Šeda, Kolba, Deyl, M. Macejko, M. Takáč, Martin Chovan , M. Gajdoš – Marcel Haščák, Bulík, R. Jenčík – Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan – Svitana, Róbert Huna, Richard Huna – Jokeľ, Mlynarovič, D. Pašek

Trenčín: Škrečko (31. – 32. Kutej) – Imrich, J. Koma, Bagin, Pozník, T. Bokroš, Vizváry, Habšuda, Nemčík – B. Mravík, Marosz, J. Pardavý st. – P. Kopecký, Lelkeš, J. Pardavý ml. – Jakúbek, O. Rusnák, T. Klíma – Adamec, Broska, Šišovský

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): „Trenčín predvádzal od prvej minúty veľmi defenzívny hokej, čo na nás platilo. Mali sme problém s prechodom cez stredné pásmo. Aj keď sme sa tam udržali, väčšinou sme to hrali po rohoch. Utvorili sme si tlak a šance, ale bol to súper, ktorý si myslím z prvej strely dokázal skórovať. Veľmi dôležité bolo, že sa nám hneď podarilo vyrovnať. V druhej tretine nemala hra potrebnú šťavu, mali sme súpera dostať viac pod tlak, preto sme pred treťou tretinou zredukovali zostavu na tri útoky. V závere sme boli odmenení gólom. Za tú snahu bojovnosť sme si trojbodové víťazstvo zaslúžili. Som rád, že mužstvo drelo až do konca.“

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „My sme dnes pricestovali do Košíc bez ôsmich hráčov základnej zostavy a tomu sme podriadili taktiku. Veľa nám nechýbalo, aby sme si odviezli aspoň bod. V polovici poslednej tretine sme si museli zobrať oddychový čas, lebo sa nám v priebehu dvoch striedaní zranili dvaja strední útočníci. Zostavu sme museli zredukovať, mužstvo trochu upokojiť. Bohužiaľ, nepomohlo to, spravili sme chybu a inkasovali tretí rozhodujúci gól. Našich chalanov m musím pochváliť, siahli na dno svojich síl. V zostave, v akej sme hrali, predviedli maximum.

Košice - Trenčín

Košičania boli od začiatku aktívnejším mužstvom. Brankár Škrečko sa zapotil už v 2. min pri príležitostiach Svitanu a Róberta Hunu. Vzápätí vyprášil gólmanovi Trenčína betón po zakončení zblízka Pašek.

V 13. min sa v ideálnej pozícii ocitol Mlynarovič, ale ani on gól nedal. Ten prišiel paradoxne na opačnej strane po chybnej rozohrávke Kolbu, ktorú potrestal Klíma.

O 37 sekúnd neskôr sa začínalo odznova, keď ležiaceho Škrečka zblízka prekonal Róbert Huna. V závere prvej tretiny sa ešte mohli presadil hosťujúci Marosz a Pardavý st.

V 24. min nevyužil sľubnú príležitosť Róbert Huna, ktorý mieril vysoko. V 26. aj v 27. min sa pred košickou bránkou ocitol Mravík, ale Hylák opakovane podržal svoj tím.

V polovici stretnutia si v presilovke nakorčuľoval medzi kruhy Deyl, ale stroskotal na súperovom brankárovi, ten skrotil aj osamoteného Bulíka.

Až v 32. min našli domáci recept na prekonanie Škrečka, presilová hra trvala len 14 sekúnd. Kolbovu strelu od modrej ešte brankár Dukly vyrazil, na pohotovú dorážku Matúša Chovana bol prikrátky. V oslabení potom unikol Slovák, ale tretí gól Košíc nepridal.

V tretej minúte III. tretiny ťažila Dukla z presilovky, od modrej vyrovnal Pozník. Domáci v úsilí nepoľavili a výsledkom bol víťazný gól z hokejky Mlynaroviča, ktorý využil Haščákovú prihrávku. Vojaci sa v závere márne pokúšali vyrovnať, nevyužili ani hru bez brankára.

Zľava: Lukáš Škrečko z Trenčína a Patrik Svitana z Košíc v zápase 22. kola Tipsport extraligy medzi HC Košice - Dukla Trenčín. Košice, 20. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Michal Imrich z Trenčína, Richard Huna z Košíc a Lukáš Škrečko z Trenčína v zápase 22. kola Tipsport extraligy medzi HC Košice - Dukla Trenčín. Košice, 20. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Richard Huna z Košíc a Lukáš Škrečko z Trenčína v zápase 22. kola Tipsport extraligy medzi HC Košice - Dukla Trenčín. Košice, 20. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Lukáš Škrečko z Trenčína a Róbert Huna z Košíc v zápase 22. kola Tipsport extraligy medzi HC Košice - Dukla Trenčín. Košice, 20. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Richard Huna (vľavo) z Košíc a Lukáš Škrečko (vpravo) z Trenčína v zápase 22. kola Tipsport extraligy medzi HC Košice - Dukla Trenčín. Košice, 20. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer

HC’05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 11. Lukacevic (Ketner, Marcinek), 24. Bambúch (Lamper), 42. Lunter, 47. Lukacevic (Styk, Handzuš), 55. Ján Sýkora (Heizer) – 18. Pálffy (Preisinger, Vyrúbalík), 40. Kutálek

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Gavalier, Tornay, 1525 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko – Kubka, Bambúch, Styk, J. Predajniansky, Kolešnikovs, Novajovský, Ketner – M. Hudec, Handzuš, Lunter – B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora – Lukacevic, Češík, Marcinek – Lamper, T. Zigo, Petro

Skalica: Trenčan – Vyrúbalík, I. Ďatelinka, L. Kozák, I. Jankovič, Barák, Jaborník, M. Srnec – Pálffy, R. Školiak, Preisinger – Bezúch, Stieler, M. Sloboda – Kutálek, Klejna, J. Jurík – Romančík, Klejna, Kazinota

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Skalica dominovala na ľade a nás držal v hre počas dvoch tretín výborný Slipčenko. V tretej časti nám vyšli brejky, boli sme efektívni a dali tri góly. Bojovali sme, hoci súper bol hokejovejší. Napokon sme vydreli víťazstvo a získali cenné body.“

Martin Pešout (tréner Skalice): “ Hovorí sa mi ťažko, pretože každý, kto videl zápas, musí povedať, že sme dominovali. Celých 60 minút sme držali domácich pod tlakom, ale bohužiaľ je výsledok taký, že domáci vyhrali 5:2, pritom mal byť opačný.“

Hokej_bystrica

Skaličania začali v Banskej Bystrici aktívne.

Vytvorili si tlak a často strieľali. Domáci pohrozili až v 11. minúte Hudecom, Trenčan puk po jeho strele kryl, ale o niekoľko sekúnd neskôr bol prikrátky pri úniku Lukacevica, ktorý išiel od červenej čiary sám a otvoril skóre – 1:0.

Hostí inkasovaný gól nezaskočil, naďalej hrali aktívne, čoho výsledkom bola v 17. min žŕdka Baráka od modrej čiary. Gólový moment prišiel o minútu neskôr, keď spoza kruhu vystrelil Vyrúbalík, brankár Slipčenko puk vyrazil a Pálffy sa nemýlil – 1:1.

Aj v prvej polovici II. tretiny dominovali skalickí hokejisti, ktorí napriek tomu inkasovali. V 24. min vystrelil od modrej Bambúch, Trenčan mal zakrytý výhľad a tečovaný puk skončil v jeho bránke. Banskobystričania až v druhej polovici zápasu hrali so súperom vyrovnaný hokej.

Slipčenko čelil dobrým príležitostiam Pálffyho, na opačnej strane neuspel voľný Ketner. Hostia vyrovnali po chybe Kubku, ktorý 51 sekúnd pred koncom druhej tretiny poslal puk priamo na hokejku Kutálka, ktorý pohotovo zakončil spoza kruhov.

Domáci mali dobrý nástup do záverečnej časti zásluhou Luntera, ktorý v strednom pásme získal puk, predral sa až pred Trenčana a pekne zakončil – 3:2. Záhoráci následne pridali na tempe, v šanci bol Stieler a v presilovke Kutálek, ale obom hráčom chýbalo aj trošku šťastia. V 47. min hrali v početnej výhode domáci hokejisti a boli efektívni, keď svoj druhý gól v zápase pridal Lukacevic.

Domáci potom ‚prežili‘ dve oslabenia a pri rovnovážnom stave pridali piaty gól, tentokrát sa excelentnou strelou prezentoval z ľavého kruhu Ján Sýkora. V závere zápasu nevyužili najprv hráči spod Urpína dvojminútovú presilovku piatich proti trom. Skaličania sa potom snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale Stieler mal smolu v zakončení a Slipčenko naopak predviedol svoje brankárske umenie.

ŠHK 37 Piešťany – HKm Zvolen 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Michal Chovan (J. Mucha, L. Jurík), 21. Podkonický (Brabenec), 59. Podkonický

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Kacej, Jozef Tvrdoň, 2157 divákov

Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, K. Grman, A. Kolník, A. Hruška, Bučka – Stupka, Mertel, T. Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Otčenáš, V. Nemec

Zvolen: Šimko – M. Výborný, P. Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, Pichnarčík, Síkela, Šiška – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga – Méry, P. Huňady, L. Zuzin

Milan Klement (tréner Piešťan): “ Zápas ovplyvnili dve zásadné veci – naša strelecká impotencia a dve hrubé chyby v prvej a druhej tretine, po ktorých sme inkasovali. Okrem toho viacerých hráčov trápili zdravotné problémy, do zápasu nemohli nastúpiť Saliji a Nemec a v priebehu stretnutia mali zdravotné problémy Filip a Melichárek. Napriek tomu hráči bojovali až do konca, za čo som im poďakoval. Do budúcna sa musíme vyvarovať takých hrubých chýb, po ktorých sme dnes inkasovali.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): “ Vedeli sme, že proti Piešťanom to bude náročný zápas, hrajú dobrý hokej, rýchlo korčuľujú a aj v ich poslednom zápase v Košiciach boli viac ako vyrovnaným súperom. Čakali sme dnes náročnejší zápas. Po prvom góle sme sa upokojili a od druhého presného zásahu v druhej tretine sme mali zápas pod kontrolou. Hrali sme s nadhľadom. Som rád, že dnes zabral aj tretí a štvrtý útok a mužstvo podržal aj brankár Šimko.“

Hokej

Prvú šancu v zápase mali domáci, ale po peknej akcii Peška s Haringom neuspel Chylo.

V 4. min sa do šance dostali aj hostia, no P. Zuzín neprekonal Tomeka.

V polovici 6. min sa to už Zvolenu podarilo, keď Michal Chovan obkorčuľoval bránku súpera a otvoril skóre. V 12. min mohol vyrovnať Jakub Ručkay, ale pred Šimkom nepochodil.

V úvod druhej tretiny unikol hosťujúci Podkonický a už v 44. sekunde pridal druhý gól Zvolena. Domáci sa potom snažili o kontaktný gól, ale Otčenášovi, Chylovi ani Jakubovi Ručkayovi sa nepodarilo skórovať. V 30. min mal ideálnu príležitosť opäť Jakub Ručkay, ale nepremenil trestné strieľanie. Domáci sa trápili a neskôr nevyužili ani dve presilové

Piešťany chceli aj v tretej časti aspoň skorigovať, v 45. min Chylo našiel Otčenáša, no ani on nedokázal prekonať Šimka. Tesne pred koncom duelu hráči Piešťan prekonali Šimka, no gólmana zastúpil na bránkovej čiare jeden z obrancov Zvolena. Domáci následne odvolali brankára Tomeka a Podkonický do prázdnej bránky upravil na konečných 3:0 pre Zvolen.

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po utorkových stretnutiach 22. kola:

HK Orange 20 16 2 0 0 0 0 14 28:75 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).