Žilinka už pozná závery vyšetrovania Jankovskej pokusu o samovraždu, zverejní ich čoskoro

Maroš Žilinka
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Generálny prokurátor Maroš Žilinka už pozná závery vyšetrovania incidentu, po ktorom musela byť hospitalizovaná väzobne stíhaná bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J.

Ako uviedol na pondelkovom brífingu po zložení sľubu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, verejnosť bude o výsledkoch informovať v najbližších dňoch.

Jankovská samovraždu potvrdila

Na otázku médií, či môže v prípade Moniky J. potvrdiť pokus o samovraždu, Žilinka skonštatoval, že „sama sa vyjadrila tak, že áno“. Špeciálny prokurátor Lipšic v tejto súvislosti zdôraznil, že všetky rozhodnutia o väzbe v trestných konaniach boli potvrdené dvomi súdmi.

„Bola potvrdená dôvodnosť trestného stíhania, boli potvrdené väzobné dôvody,“ povedal. Zároveň pripomenul, že pokiaľ ide o kolúznu väzbu, právna úprava na Slovensku platí niekoľko desiatok rokov. „Akonáhle nastali aj trestné stíhania osôb, ktoré sa dlhé roky domnievali, že stoja nad zákonom, zrazu je problém v právnej úprave,“ vyhlásil Lipšic.

Nadmerné množstvo liekov

Bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku J. v nedeľu 31. januára eskortovali z banskobystrickej väznice do nemocnice. Dôvodom prevozu bolo nadmerné užitie liekov proti úzkosti.

Monika J. bola zadržaná počas policajnej akcie Búrka v marci minulého roku a následne obvinená z prijímania úplatku a podplácania. V utorok 16. februára má Špecializovaný trestný súd rozhodnúť o prípadnom ďalšom predĺžení jej väzobného stíhania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicMaroš ŽilinkaMonika Jankovská