Ziman reaguje na nečinnosť vedenia Slovana, po roku na poste generálneho manažéra klubu končí

Patrik Ziman
Patrik Ziman, generálny manažér HC Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – Patrik Ziman končí na poste generálneho manažéra hokejového klubu Slovan Bratislava. Svoje ročné pôsobenie dobrovoľne ukončil ako odpoveď na nečinnosť vedenia pri jeho návrhu z konca apríla na odvolanie športového manažéra Oldřicha Štefla. „Belasí“ mali zaujať stanovisko v polovici mája, ale dodnes k tomu nedošlo.

„Moja požiadavka akosi zostala v ´lufte´. Najprv bol pán Široký na dovolenke, čakalo sa na jeho príchod. Potom sme sa stretli, ale to, čo som žiadal, nenašlo odozvu, preto som sa rozhodol vo štvrtok podať výpoveď. Nevidel som iné východisko,“ povedal pre web ŠPORT24.SK Patrik Ziman, ktorého výpoveď v pondelok Široký podpísal.

„Všetko zlé je na niečo dobré. Verím, že moja misia v Slovane priniesla prvky, ktoré v budúcnosti pomôžu klubu fungovať na zdravších princípoch. Neprináleží mi hodnotiť dôvody a argumenty akcionárov k personálnej zmene na poste športového riaditeľa. Ďakujem za príležitosť pracovať pre najlepšiu športovú značku na Slovensku, byť súčasťou emócie, ktorú prajem zažiť každému. Prajem všetkým fanúšikom, nech sklamania čo najskôr vystrieda radosť,“ dodal k svojmu pôsobeniu v Slovane Ziman.

Hokejistom Slovana sa ani v uplynulej sezóne nepodarilo postúpiť do play-off KHL, v tabuľke Západnej konferencie obsadil predposledné 12. miesto so ziskom 58 bodov z 56 zápasov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oldřich ŠteflPatrik Ziman
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava