Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rodina, šťastie
Foto: shutterstock.com
24. marca 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(4)

Zmýšľanie Slovákov sa mení, muža nevidia ako živiteľa rodiny

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) – Len päť percent Slovákov vidí živiteľstvo rodiny ako primárnu úlohu muža. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos Slovensko pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika, ktorá sa zaoberá správou pohľadávok. Prieskum robila agentúra na vzorke 1024 respondentov vo veku 18 až 65 rokov telefonickou formou v priebehu októbra 2014.

Zodpovední by mali byť všetci členovia domácnosti

Až 51 percent respondentov na Slovensku sa naopak domnieva, že za udržanie dobrej finančnej situácie rodiny by mali byť zodpovední všetci členovia domácnosti, ktorí majú finančné príjmy. Teda nielen manželia či partneri, ale aj ich dospelé pracujúce deti.

Štyridsaťjeden percent opýtaných si myslí, že za finančnú situáciu rodiny zodpovedajú predovšetkým obaja manželia či partneri. O finančnej zodpovednosti len jedného partnera, teda buď muža alebo ženy, je presvedčených deväť percent respondentov. Väčšiu zodpovednosť pritom prisudzujú ženy ženám a muži naopak mužom.

Zlá finančná situácia by nemala podľa väčšiny vplyv na rodinné vzťahy

O svojich príjmoch, výdavkoch a záväzkoch informuje podľa prieskumu svojho manžela či manželku 57 percent respondentov a v prípade partnera či partnerky 26 percent respondentov. Svoje deti informuje o finančnej situácii 29 percent opýtaných a 34 percent respondentov informuje svojich rodičov. Podľa väčšiny Slovákov by tiež priznanie zlej finančnej situácie blízkeho človeka nemalo negatívny vplyv na rodinné vzťahy alebo by ich naopak posilnilo.

U 39 percent opýtaných by rodinné vzťahy v prípade priznania dlhu zostali rovnaké. Podľa 33 percent respondentov by vzniknutá situácia naopak rodinné vzťahy posilnila. Dlhy by teda negatívne ovplyvnili rodinné vzťahy len v prípade 23 percent opýtaných.

Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu informovala PR manažérka spoločnosti KRUK Česká a Slovenská republika Markéta Fixová.

Odporúčané články

Najštastnejší v EÚ sú Severania, život hodnotili aj Slováci Odborníci zisťovali, na ktorých weboch strácajú Slováci čas

Témy

Diskusia

klasikano Ferko od 1990 doteraz tu vladnu byval.komunisti tak čo tu trepeš o kapitalizme.Kapitalizmus chod hladat a porovnavat do zamoria a nie tu. klasikano muz je na podpore a stara sa doma o deti a jeho zena je opatrovatelka v Rakusku. Ferko Kolko percent Slovákov v dnešnej dobe svoj život len prežíva? Musí vyžiť zo záchovnej potravinovej dávky ak, ale nechce vyberať kontajnery. Modernému kapitalizmu na celom svete chýba konkurencia v budovaní socializmu a komunizmu. Potom by bolo čo porovnávať. Dubček tak... zlodejizmus Je to len dosledok vyčínania režimu. Samovraždy na dennom poriadku, psychiatrie plne, komu toto vyhovuje, kto profituje?
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Byvanie je hra

Dámskajazda

DRAN.sk

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

NAJKY.sk

Autolike.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...