Značka FC VSS Košice možno nezmizne, fanúšikovia chcú súťažiť v sezóne 2018/2019

FC VSS Košice
Futbalový klub FC VSS Košice vyhrali II. ligu ročníka 2016/2017. Foto: SITA/Martin Medňanský

KOŠICE 10. augusta (WebNoviny.sk) – Priaznivci FC VSS Košice sa nechcú zmieriť so skutočnosťou, že klub zmizol z futbalovej mapy.

Klub ukončil športovú činnosť

Ako je známe, vedenie spomenutého košického klubu oznámilo 27. júla ukončenie športovej činnosti vo všetkých kategóriách. Znovuzrodenie slávnej značky si však zobrali do rúk fanúšikovia a od budúcej sezóny by mohol FC VSS znova figurovať v jednej zo slovenských ligových súťaží.

„Už po prvej správe o zániku klubu navrhli viaceré známe tváre fanúšikovského kotla založenie vlastného klubu pod slávnou značkou. Je to zatiaľ len prvotná vízia, ale už sme podnikli prvé kroky na to, aby sa z nej stala skutočnosť. Naším cieľom je začať s vlastným klubom od sezóny 2018/2019 v mestskej súťaži (6. liga). Po dovolenkovom období plánujeme väčšie stretnutie fanúšikov, ktorí chcú tento projekt podporiť a pomôcť nám s jeho realizáciou,“ cituje portál profutbal.sk z vyhlásenia dlhoročných fanúšikov košického klubu.

Prezident mal možnosť predaja

Priaznivci FC VSS Košice majú ťažké srdce na prezidenta klubu Blažeja Podoláka, ktorý podľa nich mal možnosť klub odpredať, poďakovali sa však zvyšku vedenia.

„S prezidentom sa nám už dlhšie nedarilo stretnúť, preto sme komunikovali predovšetkým s trojicou Ján Lesniak, Martin Šarišský a Roman Šimko. Týmto trom ľuďom z vedenia klubu FC VSS Košice sa chceme poďakovať. Počas druholigových sezón nás poctivo informovali o stave klubu, problémoch a možných riešeniach. Ani oni nedostávali výplaty, napriek tomu si svoju prácu robili v rámci možností dobre. V posledných týždňoch života klubu sa však majitelia nerozprávali už ani s nimi,“ uvádza sa ďalej vo vyhlásení fanúšikov košického klubu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom