Zo stolných tenistov postúpila na univerziáde len Balážová

Zo stolných tenistov postúpila na univerziáde len Balážová
Slovenská stolná tenistka Barbora Balážová (vpravo) zdolala na svetovej univerziáde Liisu Koitovú z Estónska (4:0). Foto: SITA/AP

GWANG-ČU 11. júla (WEBNOVINY) – Na XXVIII. svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču boli v doterajšom priebehu sobotňajších súťaží v hre zo Slovákov len stolní tenisti, ktorým sa však vo vyraďovacej časti príliš nedarilo. Jediné víťazstvo z piatich vystúpení dosiahla podľa očakávania Barbora Balážová, ktorá ako nasadená hráčka nemala v 1. kole dvojhry žien problém zdolať Liisi Koitovú z Estónska (4:0).

Už v úvode sa skončilo účinkovanie dvoch postupujúcich zo skupinovej fázy Jakuba Figeľa a Andrey Daubnerovej. V deblových súťažiach už nemá Slovensko zastúpenie, keďže v sobotu stroskotali oba páry na taiwanských súperoch. Balážová s Daubnerovou sa vo štvorhre žien lúčili v 2. kole a Balážová s Figeľom v mixe v 3. kole, v oboch prípadoch bez zisku setu.

V Gwang-ču sa v sobotu ešte predstavili slovenské atlétky v štatefe na 4 x 100 metrov. V prvom rozbehu obsadilo kvarteto Alexandra Bezeková, Iveta Putalová, Lenka Kršáková a Lucia Slaničková časom 45,29 s 4. miesto a postúpilo do nedeľného finále o 12.40 h SELČ.

Slovenky, ktoré dosiahli druhý najlepší národný výkon v histórii po nedávnom rekorde 44,92 na EH v Baku, kde namiesto Slaničkovej bežala Jana Velďáková, sa do bojov o medaily nekvalifikovali priamo, keďže neskončili v prvej trojke, ale podľa dosiahnutých výkonov. Na základe nich postupovali dve štafety, jedna bola práve slovenská. Najlepší výkon v rozbehoch dosiahli USA (44,40), výkon slovenského kvarteta bol celkovo piaty najlepší, iba 23 stotín za treťou Kanadou.

Výsledky Slovákov v sobotňajších súťažiach na svetovej univerziáde v Gwang-ču:

ATLETIKA

štafeta žien 4 x 100 m – I. rozbeh:

1. Kazachstan 44,58, … 4. Slovensko (Bezeková, Putalová, Kršáková, Slaničková) 45,29

STOLNÝ TENIS

Dvojhra mužov – 1. kolo:

Jakub Figeľ (SR) – Džin Ueda (Jap.) 0:4 (-3, -6, -4, -5)

Dvojhra žien – 1. kolo:

Andrea Daubnerová (SR) – Cristina Alina Hiriciová (Rum.) 1:4 (-6, 11, -4, -1, -10)

Barbora Balážová (SR) – Liisi Koitová (Est.) 4:0 (6, 4, 4, 6)

Štvorhra žien – 2. kolo:

Barbora Balážová, Andrea Daubnerová (SR) – Čcheng I-čching, Lee I-čchen (Taiw.) 0:3 (-3, -5, -2)

Miešaná štvorhra – 3. kolo (osemfinále):

Barbora Balážová, Jakub Figeľ (SR) – Čchen Szu-ju, Čchiang Hung-čchieh (Taiw.) 0:3 (-10, -4, -4)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra BezekováBarbora BalážováIveta PutalováJana VelďákováLucia Slaničková