Žolík z lavičky zariadil remízu Trnavy v Európskej lige

Spartak trnava
Futbalisti Spartaka Trnava si poradili s Ružomberkom. Foto: SITA/Martin Havran

SARAJEVO 2. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v Bosne a Hercegovine s domácim tímom FK Olimpic Sarajevo 1:1 vo štvrtkovom úvodnom zápase prvého predkola Európskej ligy 2015/2016 a pred budúcotýždňovou odvetou majú lepšie vyhliadky na postup do ďalšej fázy turnaja ako ich súper.

Zverenci trénera Juraja Jarábka inkasovali už v 14. minúte zásluhou domáceho Pandžu. Vzápätí mohol vyrovnať po rohu Mikoviča vyrovnať Schranz, no gólman Hamzič bol pripravený. Na strane trnavského mužstva stála tesne pred polčasovou prestávkou aj šťastena, keď v 41. minúte mieril Raščič iba do žrde.

Po zmene strán mieril tesne vedľa Harba a v 65. minúte striedajúci Cléber tiež minul Hamzičovú bránku. Vyrovnanie zariadil v 70. minúte nový muž v kádri Spartaka Emir Halilovič, ktorý iba niekoľko sekúnd predtým nahradil na hracej ploche Schranza. O päť minút neskôr mohli domáci opäť viesť, no Brkovič trafil iba do žrde. V závere si už Spartak ustrážil cennú remízu.

Odveta sa uskutoční vo štvrtok 9. júla o 20.05 h v Zlatých Moravciach, keďže domáci stánok Trnavy prechádza rekonštrukciou. Víťaz tohto dvojzápasu v 2. predkole EL nastúpi proti úspešnejšiemu tímu z dvojice FC Linfield (Sev. Ír.) – NSÍ Runavík (Faer. ostr.).

Výsledok – štvrtok:
FK Olimpic Sarajevo (Bos. a Herc.) – FC Spartak Trnava (SR) 1:1 (1:0)

Góly: 14. Pandža – 70. E. Halilovič, ŽK: 35. Miloš Nikolič (Trnava), rozhodoval: Daniel Stefanski (Poľ.)

Olimpic Sarajevo: Hamzič – Gligorov, Regoje, Bogičevič, Merajič – Handžič, Jusufovič (80. Karič) – Brkovič, Muharemovič, Pandža (80. Stefan) – Raščič

Spartak Trnava: Kneževič – Godál, Miloš Nikolič, Bortel, Čonka – E. Sabo, Greššák (46. Casado) – Schranz (70. E. Halilovič), Vlasko, Mikovič (63. Cléber) – Harba

Hlas:

Juraj Jarábek (tréner Spartaka Trnava): „S výsledkom musíme byť spokojní. Hrali sme proti vyspelému súperovi, ktorý predvádzal technický a kombinačný futbal. V prvom polčase mali prevahu domáci, po zmene strán sme sa zlepšili a vyrovnali. Výsledok je pre nás fajn a v odvete urobíme všetko preto, aby sme postúpili cez Olimpic Sarajevo do ďalšieho predkola.“