Zolotov odmietol televízny duel s Putinovým kritikom Navaľnym, chcel fyzický súboj

Zolotov, Navaľny
Alexej Navaľny a bývalý osobný strážca ruského prezidenta Vladimira Putina a šéf ruskej Národnej gardy Viktor Zolotov Foto: archívne, SITA/AP

MOSKVA 19. októbra (WebNoviny.sk) – Bývalý osobný strážca ruského prezidenta Vladimira Putina a šéf ruskej Národnej gardy Viktor Zolotov v piatok odmietol výzvu zo strany opozičného lídra Alexeja Navaľného, aby sa s ním stretol v dueli pred televíznymi kamerami.

Navaľnyj pritom touto ponukou reagoval na výzvu na súboj, ktorú mu minulý mesiac adresoval Zolotov po tom, ako Navaľnyj zverejnil svoje najnovšie zistenia o korupcii v Národnej garde. Na Navaľného aktuálnu ponuku Zolotov reagoval s tým, že on nemal na mysli súboj pred televíznymi kamerami, ale fyzický súboj.

V emocionálnom videu, ktoré v septembri zavesil na stránku Národnej gardy, Zolotov okrem iného vyhlásil, že z Navaľného narobí „chutný, šťavnatý biftek„. Vybočil pritom z tradičnej politiky Kremľa, ktorá spočíva v snahe umlčať Navaľného, najznámejšieho Putinovho kritika, okrem iného tým, že Putin ani nikto z jeho najbližšieho okolia nikdy nezmieňujú jeho meno.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexej NavaľnyjVladimir Putin