Zoltán z prípadu Kuciak chce vypovedať o ministroch. Svedomie mám čisté, reaguje Saková

Denisa Saková
Ministerka vnútra Denisa Saková. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Ministerka vnútra Denisa Saková tvrdí, že má svedomie čisté a nevie o žiadnej svojej protiprávnej činnosti. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministerstva Petar Lazarov. Ministerka prišla s vyhlásením po tom, čo portál Aktuality.sk uviedol, že Zoltán A. obvinený z prípravy vraždy novinára Jána Kuciaka chce vypovedať o trestnej činnosti dvoch ministrov, pričom jedným z nich mala byť Saková.

„Som pripravená plne spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní,“ uviedla a dodala, že je veľmi zvedavá, čo obvinený a väzobne stíhaný Zoltán A. po 13 mesiacoch ide povedať.

„Následne k vyjadreniam tohto pána zaujmem stanovisko. Nemám skutočne žiadne informácie ani vedomosť o tom, že by som sa mala niečoho protiprávneho dopustiť,“ dodala. Podľa ministerky niekomu možno prekáža, že polícia za jej vedenia dosahuje „veľmi dobré výsledky“.

Spomínaný portál sa vo svojom článku odvolali na nemenovaný zdroj. Zoltán A. je jedným z piatich obvinených v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Vyčlenili ho však na samostatné konanie, keďže od začiatku spolupracuje s vyšetrovateľmi. V procese s Marianom K., Alenou Zs., Tomášom Sz, a Miroslavom M. by mal vystupovať ako svedok. V tomto prípade podal prokurátor v pondelok na súd obžalobu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováZoltán A.
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR