Zoroslav Kollár aj David Lindtner skončili v rukách polície, ich zatknutie súvisí s akciou Búrka

NAKA Národná kriminálna agentúra
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.
  • aktualizované 28. októbra 14:41

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zatkla právnika Zoroslava Kollára. Informuje o tom Denník N. „Právnik bol na mafiánskych zoznamoch a mal byť súčasťou konkurznej mafie,“ napísal denník. Zatknutie právnika pritom dáva do súvislosti a akciou Búrka.

Podľa spomínaného denníka zatkla NAKA aj bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu SR Jarmilu Urbancovú a bývalú podpredsedníčku Okresného súdu Bratislava I Katarínu Bartalskú. Spravodajský web tiež informoval, že do sídla NAKA v Nitre priviezli aj obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú.

NAKA mala v stredu zadržať aj sudkyňu Okresného súdu Bratislava I Otíliu Dolákovú. Bývalý sudca Vladimír Sklenka mal o nej podľa spomínaného portálu vypovedať, že na jeho žiadosť expresne vyhovela súkromnej spoločnosti, ktorá žalovala bratislavský magistrát.

Ako tiež informoval web, NAKA zatkla aj sudcu Najvyššieho súdu Jozefa Kolcuna. Ten sa doteraz v súvislosti s akcoiu Búrka nespomínal. V minulosti ho mal odmeniť Štefan Harabin ako predsedu disciplinárnej komisie, ktorá trestala Harabinových kritikov na Najvyššom súde SR.

Ďalším zadržaným je podľa spravodajského denníka bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner. Podobne ako Jarmila U. bol aj on zadržaný už pri policajnej akcii v marci. „V tom čase už nepracoval ako sudca, ale ako advokát,“ napísal denník s tým, že ústavný súd vtedy nedal súhlas s jeho väzobným stíhaním.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jarmila UrbancováKatarína BartalskáZoroslav Kollár
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra