Zsolt Simon má podpisy na registráciu novej politickej strany, chce priniesť generačnú výmenu

Zsolt Simon
Poslanec NR SR Zsolt Simon počas tlačovej besedy informujúcej o výsledku zbierania podpisov potrebných na registráciu strany Magyar Fórum - Maďarské fórum. Bratislava, 11. január 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Podpisy potrebné na registráciu politickej strany Magyar Fórum – Maďarské fórum, ktorú zakladá nezaradený poslanec Národnej strany SR Zsolt Simon, sú vyzbierané.

Uviedol to na piatkovej tlačovej besede Simon s tým, že vyzbieraných majú viac ako 11-tisíc podpisov. „Maďarské fórum sa snaží priniesť zmenu,“ uviedol Simon.

Generačná výmena

Priblížil, že 1. septembra oznámili, že začínajú zbierať podpisy potrebné na registráciu novej strany. „Ľudia nechceli dávať čísla občianskeho preukazu, boli ochotnejší dať rodné číslo alebo dátum narodenia,“ priblížil Simon. Podľa neho strana chce priniesť generačnú výmenu.

Ako dodal, podpisy pre stranu zbieralo asi 40 ľudí a chce, aby boli zakladajúcimi členmi strany. Spoločne pripravia aj stanovy strany. „Oni sa dohodnú na stanovách a začneme pracovať na tom, aby strana začala riadne fungovať,“ uviedol.

Prioritou strany podľa Simona budú parlamentné voľby v roku 2020. Na margo blížiacich sa prezidentských volieb uviedol, že strana dá svoje odporúčanie svojim sympatizantom do konca februára. „Maďarský kandidát asi veľké šance nemá,“ povedal Simon.

Nová politická strana

Nezaradený poslanec Národnej rady SR a bývalý člen koaličnej strany Most-Híd Zsolt Simon v septembri ohlásil vznik novej politickej strany Magyar Fórum – Maďarské Fórum.

Svoje rozhodnutie zdôvodnil s tým, že chce voličom, ktorí sú sklamaní z iných maďarských strán, najmä z pôsobenia Mosta-Híd vo vládnej koalícii, ponúknuť alternatívu.

Podľa Simona tím novej strany reprezentuje všetky regióny, v ktorých maďarská menšina žije, a tvoria ho mladí ľudia, ktorí zaručujú generačnú výmenu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zsolt Simon