Župné voľby do VÚC 2017: Kandidáti na predsedu a poslancov ŽSK Žilinského samosprávneho kraja

voľby
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo.

Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Prelink.jpg

Kandidáti na post predsedu ŽSK

Na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja v nadchádzajúcich voľbách do orgánov VÚC kandiduje osem kandidátov.

Súčasný predseda Juraj Blanár (Smer-SD), žilinský mestský poslanec Peter Cibulka (nezávislý), poslankyňa NR SR Erika Jurinová (OĽaNO – SaS – KDH – NOVA – OKS), exposlanec NR SR za stranu Smer-SD Anton Martvoň (nezávislý), bývalý minister školstva Ján Mikolaj (SNS), starosta obce Mútne Marián Murín (nezávislý), projektový manažér Stanislav Pirošík (VZDOR – KSS) a asistent poslanca NR SR Peter Sagan (ĽSNS).

Kandidáti na poslancov v ŽSK

Volebný obvod č. 1

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 2

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Michal Filek, 39 r., šéfredaktor, Bytča, nezávislý kandidát

2. Andrej Gallo, Mgr., 47 r., prednosta OU, Bytča, Smer – sociálna demokracia

3. Michal Hlavoň, 29 r., technik, Petrovice, Sme rodina – Boris Kollár

4. Juraj Jakubík, Mgr., 29 r., etnológ, Hvozdnica, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

5. Július Kozák, 39 r., živnostník, Bytča, nezávislý kandidát

6. František Lukačko, 60 r., robotník, Bytča, Komunistická strana Slovenska

7. Roman Matušek, 27 r., živnostník, Bytča, Slovenská národná strana

8. Miroslav Minárčik, Bc., 50 r., primátor mesta, Bytča, Smer – sociálna demokracia

9. Roman Papánek, Bc., mjr., 46 r., bezpečnostný technik a technik požiarnej ochrany, Bytča, nezávislý kandidát

10. Dušan Pinčík, 61 r., starosta obce, Hlboké nad Váhom, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

11. Pavol Plaňavský, 33 r., logistika – vodič, Bytča, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

12. Antónia Podkrivacká, 50 r., konateľka, Kotešová, Šanca

13. Anton Školek, JUDr., 62 r., advokát, Bytča, nezávislý kandidát

14. Mária Štefunová, 55 r., podnikateľka, Hvozdnica, Nový parlament

15. Ján Tulis, Ing., 61 r., živnostník, Bytča, Slovenská národná strana

16. Peter Weber, Ing., 41 r., stavebný inžinier, Bytča, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

Volebný obvod č. 2

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 8

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Jozef Balačin, Ing., 32 r., starosta obce, Nová Bystrica, nezávislý kandidát

2. Michal Balačin, Mgr., 30 r., asistent stavebného úradu Svrčinovec, Nová Bystrica, nezávislý kandidát

3. Martin Birka, JUDr., 39 r., štátny zamestnanec, Turzovka, nezávislý kandidát

4. Iveta Blahová, 47 r., zamestnankyňa SBS, Čadca, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

5. Jozef Cech, PaedDr., 36 r., riaditeľ úradu, Skalité, Smer – sociálna demokracia

6. Marta Cyprichová, Bc., 52 r., ergoterapeutka, Svrčinovec, Šanca

7. František Drozd, 57 r., SZČO, Čadca, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

8. Michal Duraj, Mgr., 35 r., advokát, Čadca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

9. Rastislav Gajdoš, 59 r., živnostník, Makov, Komunistická strana Slovenska

10. Ľubomír Golis, JUDr., 54 r., primátor mesta, Turzovka, Slovenská národná strana

11.Jozef Grapa, Ing., 59 r., primátor mesta, Krásno nad Kysucou, Smer – sociálna demokracia

12. Milan Gura, Ing., 52 r., primátor mesta, Čadca, Smer – sociálna demokracia

13. Pavol Hečko, Mgr., 42 r., bezpečnostný pracovník, Oščadnica, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

14. Anton Heglas, Mgr., 41 r., starosta obce, Raková, nezávislý kandidát

15.Juraj Hlavatý, PaedDr., 37 r., starosta obce, Zborov nad Bystricou, Smer – sociálna demokracia

16. Dana Jantulíková, Mgr., 50 r., odborná referentka, Čadca, nezávislá kandidátka

17. Pavol Jedinák, MUDr., 37 r., lekár, Oščadnica, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

18.Jozef Kajánek, 35 r., signalista v ŽSR, Staškov, Komunistická strana Slovenska

19. Martin Klimek, Mgr., 44 r., stredoškolský pedagóg, Čadca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

20. Štefan Kompánek, Mgr., 39 r., finančný sprostredkovateľ, Turzovka, nezávislý kandidát

21. Marián Kubala, 43 r., SZČO, Čadca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

22. František Kučák, Bc., 33 r., živnostník, Čadca, Smer – sociálna demokracia

23. David Kulla, 27 r., administratívny pracovník, Svrčinovec, nezávislý kandidát

24. Slavomír Kupka, 39 r., špecialista prevádzky, Čadca, Slovenská národná strana

25. Peter Kurňava, 42 r., SZČO, Čadca, nezávislý kandidát

26. Renáta Majchráková, Mgr., 48 r., starostka obce, Svrčinovec, nezávislá kandidátka

27. Vladimír Malík, 54 r., rádiologický asistent, Čadca, Národ a spravodlivosť – naša strana

28.Jozef Marec, MUDr., 59 r., lekár, Podvysoká, nezávislý kandidát

29. Eleonóra Nekorancová, PaedDr., 54 r., riaditeľka neziskovej organizácie, Turzovka, nezávislá kandidátka

30. Viera Olbertová, Mgr., Ing., 57 r., SZČO, Krásno nad Kysucou, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

31. Martin Pavlík, 47 r., starosta obce, Makov, nezávislý kandidát

32. Milan Pišček, MUDr., 37 r., lekár – stomatológ, Skalité, Slovenská národná strana

33. Ján Podmanický, PhDr., JUDr., PhD., 40 r., poslanec NR SR, starosta obce, Stará Bystrica, Smer – sociálna demokracia

34. Pavol Rucek, 37 r., podnikateľ, Skalité, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

35. Marcel Seko, 30 r., finančný poradca, Krásno nad Kysucou, Sme rodina – Boris Kollár

36. Zdeněk Sikora, 53 r., operátor VVA, Čadca, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

37. Simeon Stančík, Ing., 36 r., riaditeľ, Čadca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

38. Peter Strapáč, JUDr., PhD., 32 r., advokát, Čadca, nezávislý kandidát

39. Martin Šenfeld, Ing., MBA, 46 r., riaditeľ nemocnice, Čadca, nezávislý kandidát

40. Ladislav Šimčisko, Ing., 51 r., starosta obce, Staškov, Smer – sociálna demokracia

41. Andrea Šimurdová, PaedDr., 50 r., starostka obce, Skalité, nezávislá kandidátka

42. Iveta Špaldoňová, 41 r., vedúca pracovníčka, Raková, Strana zelených Slovenska

43. Patrik Špalek, Mgr., 25 r., technik plynových zariadení, Oščadnica, Sme rodina – Boris Kollár

44. Marcel Šulo, Mgr., 41 r., manažér, Čadca, nezávislý kandidát

45. Anton Varecha, Mgr., 41 r., starosta obce, Vysoká nad Kysucou, Smer – sociálna demokracia

46. Drahomír Velička, Mgr., PhD., 38 r., archivár, Turzovka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

47.Jaroslav Velička, PaedDr., 63 r., zástupca primátora mesta, Čadca, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 3

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Milada Antalová, Ing., 43 r., starostka obce, Párnica, nezávislá kandidátka

2. Karol Bednár, Mgr., 43 r., výpravca ŽSR, Dlhá nad Oravou, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

3. Ján Beňuš, PhDr., 47 r., starosta obce, Bziny, nezávislý kandidát

4. Ľubomír Bláha, PaedDr., 65 r., prednosta okresného úradu, Dolný Kubín, Smer – sociálna demokracia

5. Ján Briestenský, 45 r., živnostník, Dolný Kubín, nezávislý kandidát

6. Martin Ferančík, Mgr., 28 r., kontrolór kvality, Dolný Kubín, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

7. Pavol Heško, Ing., 46 r., konateľ, Dolný Kubín, nezávislý kandidát

8. Peter Jonák, 35 r., komunálny poslanec, Dolný Kubín, nezávislý kandidát

9. Ján Jurčo, Ing., 58 r., výsluhový dôchodca, Dolný Kubín, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

10. Milan Klempai, Ing., 57 r., manažér, Dolný Kubín, Slovenská národná strana

11.Jana Kožuchová, Mgr., 53 r., samostatná referentka distribúcie, Dolný Kubín, Most – Híd

12. Zdenko Kubáň, 37 r., starosta obce, Malatiná, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

13. Vladimír Kuteš, 43 r., podnikateľ, Dolný Kubín, nezávislý kandidát

14. Michal Lavrík, PhDr., 43 r., prednosta okresného úradu, Dolný Kubín, Slovenská národná strana

15. Jozef Maťašák, 34 r., administratívny pracovník, Žaškov, Nový parlament

16. Matúš Mních, JUDr., 55 r., starosta obce, Zázrivá, Smer – sociálna demokracia

17. Miriam Mokošová, PhDr., 49 r., sociálna pracovníčka, špecialistka, Bziny, Komunistická strana Slovenska

18. Ján Prílepok, Ing., 38 r., ekonóm, Dolný Kubín, nezávislý kandidát

19. Ján Sedliak, MUDr., 48 r., lekár – ortopéd, Vyšný Kubín, Smer – sociálna demokracia

20. Michal Smolka, 30 r., poslanec mestského zastupiteľstva, Dolný Kubín, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

21. Jozef Šimek, PhDr., 43 r., zástupca primátora, Dolný Kubín, nezávislý kandidát

22. Ján Šimún, Ing., 60 r., konateľ firmy, Dolný Kubín, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

23. Kvetoslava Zelinová, 51 r., pracovníčka bezpečnostnej služby, Dolný Kubín, Komunistická strana Slovenska

Volebný obvod č. 4

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Rudolf Drexler, Ing., 54 r., IT konzultant, Kysucké Nové Mesto, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

2. Radoslav Ďuroška, 46 r., starosta obce, Ochodnica, Smer – sociálna demokracia

3. Matej Fabšík, Mgr., 32 r., analytik v energetike, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát

4. Jozef Jakubík, 57 r., školník na ZŠ, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát

5. Peter Janík, 46 r., umelecký klenotník, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát

6. Ľubomír Ježo, JUDr., 59 r., prednosta mestského úradu, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát

7. Marie Judáková, 61 r., pracovníčka PD, Kysucké Nové Mesto, Vzdor – strana práce

8. Radoslav Kándrik, Ing., 42 r., podnikateľ, Kysucké Nové Mesto, Doma dobre

9. Ladislav Kotrč, Ing., 40 r., riaditeľ, Kysucké Nové Mesto, Nový parlament

10. Milan Králik, 51 r., živnostník, Kysucký Lieskovec, Slovenská národná strana

11. Vladimír Macášek, Ing., 59 r., asistent riaditeľa, Kysucké Nové Mesto, Smer – sociálna demokracia

12. Miroslav Medvecký, 47 r., vedúci prevádzky, Ochodnica, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

13. Dušan Mičian, 57 r., živnostník, Kysucké Nové Mesto, Slovenská národná strana

14. Anna Mičianová, Ing., 55 r., starostka obce, Rudina, Smer – sociálna demokracia

15. Štefan Mrenka, Ing., 50 r., podnikateľ, Kysucký Lieskovec, Doma dobre

16. Ivan Poláček, 62 r., SZČO, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát

17. Dušan Rajtek, 51 r., živnostník, Kysucký Lieskovec, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

18. Vavrín Randa, Ing., 61 r., kontrolór NKÚ SR, Kysucké Nové Mesto, Šanca

19. Viliam Šamaj, 45 r., centrum podpory, Lodno, Slovenská národná strana

20. Juraj Šefar, Bc., 33 r., SZČO, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát

21. Ľubomír Šteiniger, Mgr., 52 r., technik technického rozvoja, Kysucké Nové Mesto, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

22. Pavol Šutý, Ing., 63 r., stavbyvedúci, Kysucký Lieskovec, Strana zelených Slovenska

23. Pavel Švaňa, 53 r., pracovník SBS, Kysucké Nové Mesto, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

24. Lukáš Turčák, 29 r., mechanik – údržba, Ochodnica, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

25. Anton Vrábel, RsDr., 68 r., dôchodca, Kysucké Nové Mesto, Komunistická strana Slovenska

Volebný obvod č. 5

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 6

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Rastislav Adamčák, 42 r., manažér, Liptovský Mikuláš, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

2. Vladimír Antoška, Bc., 31 r., SZČO – obchodný zástupca, Liptovský Mikuláš, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

3. Jaroslav Barok, MUDr., 61 r., lekár, Liptovský Mikuláš, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

4. Ján Blcháč, Ing., PhD., 58 r., primátor mesta, Liptovský Mikuláš, Smer – sociálna demokracia

5. Milan Burčík, Ing., 55 r., obchodný riaditeľ, Liptovský Hrádok, Most – Híd

6. Peter Čajka, Mgr., 46 r., náčelník MsP mesta Liptovský Hrádok, Liptovský Hrádok, nezávislý kandidát

7. Anna Dvorščáková, Mgr., 44 r., riaditeľka školy, Liptovský Mikuláš, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

8. Ľubomír Frič, 60 r., starosta obce, Partizánska Ľupča, Smer – sociálna demokracia

9. Patrik Fuzák, Mgr., 41 r., učiteľ, Liptovský Mikuláš, nezávislý kandidát

10. Erik Gemzický, Ing., PhD., 35 r., starosta obce, Ľubeľa, Slovenská národná strana

11. Ján Hučík, doc., Mgr., PhD., 63 r., vedúci odboru školstva, Liptovský Ján, Nový parlament

12. Tomáš Hvostik, PaedDr., 36 r., projektový manažér, Podtureň, nezávislý kandidát

13. Miroslav Ilavský, 44 r., SZČO, Važec, Slovenská národná strana

14. Roman Janči, PhDr., Bc., 47 r., špecialista riadenia prevádzky, Liptovský Mikuláš, nezávislý kandidát

15. Michal Jurči, Mgr., 37 r., redaktor, Liptovský Mikuláš, nezávislý kandidát

16. Jaroslav Jurčo, 45 r., živnostník – poľnohospodár, Liptovský Hrádok, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

17. Peter Jurčo, Ing., 43 r., konateľ spoločnosti, Liptovský Mikuláš, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

18. Vladimír Klein, Ing., 36 r., dátový analytik, Liptovský Mikuláš, nezávislý kandidát

19. Mário Kotian, Mgr., MSc., 40 r., výpravca ŽSR, Liptovský Mikuláš, Komunistická strana Slovenska

20. Drahomír Krčmárek, Ing., 52 r., SZČO, Liptovský Ondrej, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

21. Vincent Kultan, Mgr., 35 r., geofyzik, Liptovský Mikuláš, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

22. Andrej Marko, 25 r., vodič, Liptovský Mikuláš, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

23. Jaroslav Micenko, Mgr., 42 r., právnik, Liptovský Mikuláš, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

24. Jozef Michalko, Ing., 51 r., projektový inžinier, Liptovský Hrádok, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

25. Jarmila Mišurová, Mgr., 69 r., dôchodkyňa, Liptovský Mikuláš, Komunistická strana Slovenska

26. Miroslav Neset, Mgr., 50 r., záchranár, Liptovský Mikuláš, Slovenská národná strana

27. Ján Paško, Mgr., 32 r., manažér, Važec, Sme rodina – Boris Kollár

28. Mária Ragulová, Mgr., 28 r., materská dovolenka, Liptovský Mikuláš, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

29. Jozef Repaský, Ing., 59 r., technik, Liptovský Mikuláš, Šanca

30. Alexander Slafkovský, MUDr., 66 r., dôchodca – lekár, Liptovský Mikuláš, nezávislý kandidát

31. Július Sokol, 57 r., zástupca starostu, Partizánska Ľupča, Slovenská národná strana

32. Ivan Spilý, 47 r., SZČO, Liptovský Hrádok, nezávislý kandidát

33. Milan Šipka, Ing., 56 r., pedagóg, Liptovský Hrádok, Slovenská národná strana

34. Viera Tomčíková, Bc., 58 r., radkyňa na oddelení služieb pre občana ÚPSVaR Liptovský Mikuláš, Liptovské Kľačany, nezávislá kandidátka

35. Branislav Tréger, Mgr., PhD., 55 r., primátor mesta, Liptovský Hrádok, nezávislý kandidát

36. Alena Uličná, Ing., 43 r., riaditeľka pobočky Sociálnej poisťovne, Beňadiková, Smer – sociálna demokracia

37. Rudolf Urbanovič, Ing., 57 r., štátny tajomník MV SR, Liptovský Mikuláš, Slovenská národná strana

38. Jozef Vacula, 27 r., pivovarník, Liptovský Mikuláš, Vzdor – strana práce

39. Marián Vojtík, 65 r., starosta obce, Podtureň, Smer – sociálna demokracia

Volebný obvod č. 6

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 8

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Svetana Angelová, 64 r., bioenergoinformatička, Príbovce, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

2. Patrik Antal, 44 r., starosta obce, Rakovo, nezávislý kandidát

3. Štefan Balošák, Mgr., 44 r., riaditeľ príspevkovej organizácie, Martin, Smer – sociálna demokracia

4. Marek Belák, Ing., 52 r., manažér akadémie, Martin, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

5. Katarína Boková, 35 r., špeditérka, Turčianske Kľačany, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

6. Renáta Brveníková, Mgr., 42 r., zdravotná sestra, Sučany, Doma dobre

7. Jaroslav Brzák, Ing., PhD., 36 r., starosta obce, Príbovce, nezávislý kandidát

8. Ján Burda, Ing., 54 r., manažér, Martin, Most – Híd

9. Erika Cintulová, Mgr., 30 r., starostka obce, Kláštor pod Znievom, nezávislá kandidátka

10. Martin Čanády, Ing., 39 r., riaditeľ SPF RO Martin, Turany, Slovenská národná strana

11. Tatiana Červeňová, MUDr., Mgr., MPH, MHA, 49 r., lekárka, Martin, Smer – sociálna demokracia

12. Peter Ďurica, 44 r., knihovník, Martin, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

13. Marián Fedor, MUDr., PhD., 61 r., lekár, Martin, Smer – sociálna demokracia

14. Zuzana Ficová, 42 r., farmaceutická laborantka, Martin, Doma dobre

15. Ivan Gondáš, Ing., 53 r., SZČO, Martin, Slovenská národná strana

16. Miroslav Herák, 59 r., železničiar, Martin, Komunistická strana Slovenska

17. Vladimír Homola, Mgr., 49 r., konateľ spoločnosti, Martin, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

18. Milan Horňák, Dr., 37 r., archeológ, Martin, nezávislý kandidát

19. Martin Hudec, PhDr., Mgr., 44 r., riaditeľ, Martin, Slovenská národná strana

20. Róbert Ivaška, Bc., 40 r., starosta obce, Diaková, Smer – sociálna demokracia

21. Tomáš Jedinák, 53 r., riaditeľ školskej jedálne, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

22. Peter Kašuba, Ing., 55 r., technik, Martin, nezávislý kandidát

23. Ivan Kendra, Ing., 41 r., profesionálny vojak, Diaková, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

24. Mikuláš Knapp, Ing., 51 r., podnikateľ v cestovnom ruchu, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

25. Zdenko Kozák, 52 r., podnikateľ, Martin, Slovenská národná strana

26. Dušan Kričko, Mgr., 53 r., súkromný podnikateľ, Turany, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

27.Jozef Krištoffy, Ing., 30 r., SZČO, Martin, Most – Híd

28. Marián Krivuš, ThDr., 41 r., farár, Vrútky, nezávislý kandidát

29. Miroslav Litvaj, 33 r., invalidný dôchodca, Turany, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

30. Dávid Marko, Mgr., M.A. et M.A., 24 r., študent, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

31. Marcel Maťovčík, Mgr., 45 r., prednosta Okresný úrad Martin, Martin, nezávislý kandidát

32. Miroslav Mazúr, Ing., 57 r., primátor mesta, Vrútky, nezávislý kandidát

33. Eva Milučká, Ing., 30 r., ekonómka, Martin, Slovenská národná strana

34. Jozef Petráš, JUDr., CSc., 67 r., právnik, Sučany, Smer – sociálna demokracia

35. Vladimír Polakovič, Mgr., 50 r., podnikateľ/prezident športového klubu, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

36. Jozef Polko, MUDr., Mgr., MHA, 33 r., lekár, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

37. Jarmila Rechtoríková, Mgr., 43 r., logistka, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

38. Stanislav Rohoň, 49 r., starosta obce, Horný Kalník, nezávislý kandidát

39. Martin Stankovianský, 40 r., živnostník, Vrútky, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

40. Dalibor Steindl, Ing., MBA, 41 r., konateľ, Martin, Sme rodina – Boris Kollár

41. Marek Straka, Ing., 29 r., starosta obce, Slovany, Smer – sociálna demokracia

42. Dana Šinálová, Mgr., 33 r., materská dovolenka, Turčianska Štiavnička, Slovenská národná strana

43. Slavomír Šuch, MUDr., 51 r., lekár, Martin, Smer – sociálna demokracia

44. Stanislav Thomka, Ing., 33 r., konateľ spoločnosti, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

45. Katarína Tomášová, PhDr., 41 r., vedúca zamestnankyňa MsÚ, Valča, Smer – sociálna demokracia

46. Zuzana Valocká, Ing., 48 r., starostka obce, Žabokreky, nezávislá kandidátka

47. Alexander Velitš, 20 r., študent, Folkušová, Vzdor – strana práce

48. Marek Veverica, Ing., 41 r., obchodný riaditeľ, Vrútky, Doma dobre

49. Peter Vons, PaedDr., 59 r., živnostník, Martin, nezávislý kandidát

50. František Výrostko, doc., Mgr. art., 63 r., riaditeľ SKD Martin, Martin, nezávislý kandidát

51. Branislav Zacharides, Mgr., 42 r., riaditeľ rozvojovej agentúry, Vrútky, nezávislý kandidát

52. Tomáš Zanovit, PaedDr., 34 r., učiteľ, Martin, nezávislý kandidát

53. Pavol Zemko, Mgr., 53 r., projektový manažér, Martin, nezávislý kandidát

54. Imrich Žigo, Mgr., 41 r., viceprimátor mesta, Martin, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 7

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 5

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Milan Bugan, PhDr., 43 r., obchodný manažér, Vavrečka, Slovenská národná strana

2. Danica Hollá, Ing. arch., 52 r., autorizovaná architektka, Námestovo, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

3. Igor Janckulík, Bc., 49 r., poslanec NR SR, Krušetnica, nezávislý kandidát

4. Ján Kadera, Ing., 60 r., primátor mesta, Námestovo, Smer – sociálna demokracia

5. Emil Kupčík, 45 r., živnostník, stavbyvedúci, Zubrohlava, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

6. Vladimír Lubas, 64 r., podnikateľ, Námestovo, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

7. Albín Maslaňák, Ing., 59 r., starosta obce, Oravské Veselé, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

8. Viera Mazúrová, Ing., 56 r., ekonómka, Oravská Lesná, nezávislá kandidátka

9. Ľubomír Meško, 39 r., SZČO – elektrikár, Bobrov, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

10. Marek Noga, 26 r., živnostník, Oravská Lesná, Vzdor – strana práce

11. Mária Olešová, PaedDr., Ing., 49 r., prednostka Okresného úradu Námestovo, Krušetnica, nezávislá kandidátka

12. Peter Paško, 34 r., robotník, Babín, Most – Híd

13. Július Piták, Ing., 48 r., starosta obce, Rabča, Smer – sociálna demokracia

14. František Plevják, 43 r., SZČO, Oravská Polhora, nezávislý kandidát

15. Dávid Romaňák, Ing., 27 r., manažér, Oravské Veselé, Slovenská národná strana

16. Milan Rypák, Ing., 56 r., technik, Zákamenné, Slovenská národná strana

17. Jozef Slovík, JUDr., 48 r., policajt, Bobrov, nezávislý kandidát

18. Peter Socha, 48 r., samostatne hospodáriaci roľník, Hruštín, Slovenská národná strana

19. Jozef Straka, 63 r., starosta obce, Lomná, nezávislý kandidát

20. Michal Strnál, Ing., 33 r., starosta obce, Oravská Polhora, nezávislý kandidát

21. Alojz Strýček, Mgr., 62 r., občiansky aktivista, senior, Oravská Polhora, nezávislý kandidát

22. Anna Sumegová, Mgr., 52 r., špeciálna pedagogička, Námestovo, Slovenská národná strana

23. Jozef Vajdiar, Ing., 36 r., manažér, Námestovo, Nový parlament

24. Milan Vrábeľ, Ing., 55 r., starosta obce, Zákamenné, Smer – sociálna demokracia

25. Rastislav Zanovit, MUDr., 43 r., všeobecný lekár, Námestovo, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

Volebný obvod č. 8

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 5

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Martin Baran, Ing., 43 r., starosta obce, Bešeňová, nezávislý kandidát

2. Ján Bednárik, Ing., 50 r., vodohospodár, Ružomberok, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

3. Ľudovít Beťko, Ing., 36 r., projektant stavieb, Ružomberok, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

4. Juraj Bobek, 52 r., starosta obce, Martinček, Slovenská národná strana

5. Michal Buchta, 29 r., asistent poslanca NR SR, Ružomberok, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

6. Peter Caban, Ing., 59 r., námestník riaditeľa Správy povodia horného Váhu Ružomberok, Ľubochňa, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

7. Roman Camber, Ing., 34 r., riaditeľ ÚPSVaR, Lisková, Slovenská národná strana

8. Martina Camberová, Mgr., 31 r., právnička, Ružomberok, Smer – sociálna demokracia

9. Ivan Fábry, Ing., 58 r., manažér, Ludrová, nezávislý kandidát

10. Milan Frič, Mgr., 52 r., starosta obce, Liptovské Sliače, nezávislý kandidát

11. Ivan Gregor, 45 r., pracovník pohrebnej služby, Ružomberok, Komunistická strana Slovenska

12. Branislav Hrbček, 45 r., starosta obce, Lúčky, Slovenská národná strana

13. Pavol Hurák, 35 r., mestský policajt, Ružomberok, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

14. Albín Husarčík, Ing., 57 r., starosta obce, Liptovská Lúžna, Smer – sociálna demokracia

15. Karol Javorka, MUDr., PhD., 40 r., lekár, Ružomberok, nezávislý kandidát

16. Gustáv Kapina, 53 r., invalidný dôchodca, Ružomberok, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

17. Zdenka Klinková, Ing., PhD., 54 r., daňová poradkyňa, Liptovská Teplá, nezávislá kandidátka

18. Ľubomír Kubáň, JUDr., 42 r., právnik, Ružomberok, nezávislý kandidát

19. Dušan Lauko, 57 r., starosta obce, Liptovská Štiavnica, Slovenská národná strana

20. Tibor Lauko, 57 r., vedúci autoservisu, Ružomberok, Slovenská národná strana

21. Ivan Pavlisko, Mgr., 71 r., umelec, Ružomberok, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

22. Stanislav Pirošík, 29 r., projektový manažér technických izolácií, Valaská Dubová, Vzdor – strana práce

23. Ivan Rončák, Mgr., PhD., 38 r., politológ, Ružomberok, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

24. Ľubomír Sidor, Ing., 47 r., vodohospodár, Švošov, nezávislý kandidát

25. Michal Slašťan, Ing., 60 r., zástupca primátora, Ružomberok, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

26. Vladimír Šimalčík, 61 r., starosta obce, Liptovská Teplá, nezávislý kandidát

27. Miroslav Štefček, Ing., 55 r., predseda Poľnohospodárskeho družstva Ludrová, Štiavnička, Smer – sociálna demokracia

28. Ľubomír Turan, 59 r., zamestnanec TMR, Ružomberok, nezávislý kandidát

29. Lucia Vozárová, Mgr., 37 r., pokladníčka, Ružomberok, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

Volebný obvod č. 9

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 1

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Lucia Benčaťová Richterová, Bc., 39 r., tajomníčka, Jazernica, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

2. Drahomíra Búliková, Bc., 64 r., dôchodkyňa, Turčianske Teplice, Národná koalícia

3. Marcel Čampiš, 44 r., SZČO, Turčianske Teplice, Slovenská národná strana

4. Jana Drengubiaková, 44 r., vedúca predajne, Bodorová, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

5. Ladislav Holenka, Mgr., 46 r., učiteľ, Turčianske Teplice, Most – Híd

6. Dušan Hrivnák, 39 r., hlavný kontrolór mesta, Turčianske Teplice, nezávislý kandidát

7. Ladislav Janech, 43 r., živnostník, Dubové, Sme rodina – Boris Kollár

8. Tibor Lettrich, 21 r., študent, Turčianske Teplice, nezávislý kandidát

9. Milan Litva, Ing., 53 r., zamestnanec, Horná Štubňa, Smer – sociálna demokracia

Volebný obvod č. 10

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Miroslav Gabara, PhDr., 39 r., riaditeľ ÚPSVaR Námestovo, Tvrdošín, Smer – sociálna demokracia,

2. Milan Hujas, 61 r., živnostník, Trstená, Nový parlament

3. Daniel Koleják, Ing., 54 r., lesník, Trstená, Smer – sociálna demokracia

4. Vojtech Koleják, MUDr., 61 r., lekár, Trstená, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

5. Slavomír Korčuška, 43 r., starosta obce, Podbiel, Smer – sociálna demokracia

6. Milan Kováč, 62 r., invalidný dôchodca, Tvrdošín, Slovenská národná strana

7. Štefan Kristofčák, Mgr., 54 r., riaditeľ gymnázia, Tvrdošín, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

8. Ján Kuboš, Ing., 33 r., konateľ spoločnosti, Nižná, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

9. Milan Kuriak, 47 r., podnikateľ, Tvrdošín, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

10. Alojz Lajčin, JUDr., 47 r., starosta obce, Habovka, nezávislý kandidát

11. Lukáš Lepáček, Bc., 27 r., pedagóg, Tvrdošín, nezávislý kandidát

12. Eva Loffayová, 50 r., fyzioterapeutka, Trstená, nezávislá kandidátka

13. Andrej Medvecký, 29 r., SZČO, Tvrdošín, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

14. Ivan Plevík, 46 r., technik automatizácie výroby, Tvrdošín, nezávislý kandidát

15. František Polakevič, 58 r., vedúci Stavebného obvodu ORAVA, Trstená, nezávislý kandidát

16. Rastislav Ratulovský, 29 r., živnostník, Tvrdošín, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

17. Jaroslav Rosina, Ing., 53 r., starosta obce, Nižná, nezávislý kandidát

18. Dominik Svitek, 28 r., čašník, Tvrdošín, Most – Híd

19. Ivan Šaško, Ing., 71 r., primátor mesta, Tvrdošín, Slovenská národná strana

20. Dušan Šoltés, Mgr., 49 r., riaditeľ školy, Tvrdošín, nezávislý kandidát

21. Anton Tabačák, JUDr., Ph.D., 33 r., advokát, Oravský Biely Potok, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 11

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 13

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Beáta Badibangová, 46 r., sekretárka, Strečno, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

2. Martin Barčík, Mgr., 44 r., manažér, Žilina, nezávislý kandidát

3. Ľubomír Bechný, Ing., 54 r., publicista, fotograf, SZČO, Žilina, nezávislý kandidát

4. Jaromír Benko, 56 r., živnostník, Lietavská Lúčka, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

5. Barbora Birnerová, Ing., PhD., 40 r., predĺžená materská dovolenka, Žilina, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

6. Patrik Blanár, 24 r., manažér, Žilina, nezávislý kandidát

7. Denis Cáder, Bc., 26 r., manažér, Žilina, nezávislý kandidát

8. Peter Cibulka, Mgr., 35 r., dramaturg a manažér, Žilina, nezávislý kandidát

9. Karol Čepec, 39 r., športový referent – CVČ ŽIRAFA, Žilina, nezávislý kandidát

10. Ján Čerňan, 63 r., starosta obce, Ďurčiná, Smer – sociálna demokracia

11. Marián Červený, 39 r., robotník, Žilina, Vzdor – strana práce

12. Michal Červený, PaedDr., 59 r., súkromný podnikateľ, Žilina, Slovenská národná strana

13. Darina Čierniková, Ing., 56 r., riaditeľka RMŽK, Žilina, nezávislá kandidátka

14. Pavol Čorba, PhDr., 35 r., hovorca mesta Žilina, Žilina, Smer – sociálna demokracia

15. Branislav Delinčák, Mgr., 36 r., riaditeľ spoločnosti, Žilina, nezávislý kandidát

16. Peter Dobeš, RNDr., 60 r., podnikateľ, Rajecké Teplice, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

17. Bronislava Ďurechová, Mgr., 31 r., sociálna pracovníčka, Rajec, Slovenská národná strana

18. Monika Ďurechová, JUDr., 28 r., advokátska koncipientka, Rajec, Slovenská národná strana

19. Peter Durmis, MUDr., 49 r., lekár, Žilina, nezávislý kandidát

20. Miroslav Faktor, 55 r., invalid, Žilina, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

21. Robert Ficek, MUDr., 62 r., lekár, Žilina, Smer – sociálna demokracia

22. Jana Filipová, Mgr., 35 r., sociálna pracovníčka – tlmočníčka posunkovej reči, Žilina, nezávislá kandidátka

23. Jaroslav Gažo, Mgr., 48 r., SZČO – hudobník, Žilina, nezávislý kandidát

24. Patrik Groma, Ing., 44 r., zástupca primátora, Žilina, nezávislý kandidát

25. Martin Hanuliak, JUDr., 29 r., právnik, Terchová, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

26. Tibor Hanuliak, PhDr., 61 r., poradca generálneho riaditeľa, Žilina, Slovenská národná strana

27. Ján Hodoň, 39 r., živnostník, Varín, nezávislý kandidát

28. Kristián Hoffmann, Mgr., 40 r., prírodovedec, geograf, Žilina, Strana zelených Slovenska

29. Ľudmila Chodelková, PaedDr., 51 r., riaditeľka CVČ ŽIRAFA, Žilina, nezávislá kandidátka

30. Igor Choma, Ing., 53 r., primátor mesta, Žilina, Smer – sociálna demokracia

31. Ivana Janíčková, Mgr., 29 r., materská dovolenka, Rajecké Teplice, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

32. Jozef Juriš, Bc., 42 r., podnikateľ, Žilina, nezávislý kandidát

33. Martin Kapitulík, Ing., 31 r., ekonóm, Žilina, nezávislý kandidát

34. Róbert Kašša, Mgr., 42 r., novinár, Žilina, nezávislý kandidát

35. Miroslav Kašuba, Ing., 57 r., vedúci organizačného odboru, Žilina, Slovenská národná strana

36. Monika Kavecká, Mgr., MPH, 44 r., diplomovaná zdravotná sestra, Kunerad, nezávislá kandidátka

37. Jozef Kavecký, Mgr., 32 r., remeselník – živnostník, Žilina, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

38. Miloš Klimašovský, JUDr., 55 r., advokát, Žilina, Slovenská národná strana

39. Miroslav Knapec, Bc., 32 r., technický pracovník pre obstarávanie dodávateľov, Žilina, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

40. Jaroslav Koleda, 57 r., starosta obce, Malá Čierna, Slovenská národná strana

41. Igor Krško, Ing., MBA, LL.M., 47 r., manažér, Žilina, nezávislý kandidát

42. Patrik Kubička, 23 r., študent VŠ, knižný vydavateľ, Žilina, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

43. Eva Lajčiaková, Mgr., 57 r., ekonómka, Žilina, Národná koalícia

44. Milan Laurenčík, Ing., 59 r., poslanec NR SR, Terchová, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

45. Pavol Lazar, 37 r., technik, Žilina, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

46. Igor Liška, Ing., 37 r., prednosta MsÚ Žilina, Žilina, Smer – sociálna demokracia

47. Emanuel Lovíšek, 51 r., podnikateľ, Žilina, Sme rodina – Boris Kollár

48. Matej Madar, Mgr., 30 r., manažér personálnej agentúry, Žilina, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

49. Ján Marosz, Mgr., 39 r., poslanec NR SR, Podhorie, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

50. Patrik Martaus, 44 r., novinár, Žilina, Európska demokratická strana

51. Iveta Martinková, Mgr., 58 r., živnostníčka, Žilina, nezávislá kandidátka

52. Jozef Mičo, Mgr., 54 r., konateľ spoločnosti, Terchová, nezávislý kandidát

53. Pavol Mindek, 54 r., terapeut, Žilina, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

54. Peter Mintál, Ing., 40 r., referent štátna správa, Žilina, Most – Híd

55. Michal Miškovič, JUDr., 36 r., advokát, Žilina, Doma dobre

56. Monika Obertová, Mgr., 42 r., asistentka úseku dopravných technológií, Strečno, Smer – sociálna demokracia

57. Rastislav Palutka, Ing., LL.M., 46 r., podnikateľ, Žilina, Sme rodina – Boris Kollár

58. Ján Paučin, Ing., 31 r., technológ údržby strojov a zariadení, Varín, nezávislý kandidát

59. Henrich Paur, 44 r., invalidný dôchodca, Žilina, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

60. Pavel Pavlásek, doc., Ing., PhD., 66 r., vysokoškolský pedagóg, Žilina, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

61. Jaroslav Pecho, RNDr., 58 r., riaditeľ, Rajec, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

62. Jaroslav Pechočiak, 57 r., invalidný dôchodca, Žilina, Komunistická strana Slovenska

63. Ján Peteja, Ing., 70 r., dôchodca, Žilina, Nový parlament

64. Juraj Petráš, Ing., M.C.S., 53 r., IT špecialista, Žilina, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

65. Róbert Pilarčík, Ing., 39 r., konateľ spoločnosti, Žilina, Kotleba – ľudová strana naše
Slovensko

66. Ľuboš Plešinger, Ing., 55 r., súkromný podnikateľ, Žilina, nezávislý kandidát

67. Gabriela Poliaková, 41 r., živnostníčka, Stráža, Slovenská národná strana

68. Juraj Popluhár, MUDr., PhD., MBA, 62 r., lekár, Žilina, Smer – sociálna demokracia

69. Pavel Požoni, Ing., 61 r., manažér, Žilina, Šanca

70. Roman Rosenberg, 51 r., podnikateľ, Žilina, Sme rodina – Boris Kollár

71. Ján Rybárik, Ing., 52 r., primátor mesta, Rajec, nezávislý kandidát

72. Ľubomír Sečkár, 44 r., riaditeľ, Varín, Smer – sociálna demokracia

73. Marian Sliviak, Ing., 64 r., starosta obce, Lietavská Lúčka, Smer – sociálna demokracia

74. Marek Sobola, Mgr., Ing., PhD., 36 r., záhradný architekt, Žilina, nezávislý kandidát

75. Andrej Sočuvka, Ing., 68 r., dôchodca, Žilina, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

76. Ľubomír Šimko, Ing., 57 r., riaditeľ spoločnosti, Rajecké Teplice, nezávislý kandidát

77. Martin Šoška, 25 r., finančný agent, Žilina, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

78. Ladislav Štefanec, Ing., 52 r., technik, Hôrky, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

79. František Štefánik, 61 r., dôchodca, Lietavská Svinná – Babkov, Komunistická strana Slovenska

80. Stanislav Štofko, doc., Ing., CSc., 71 r., vysokoškolský učiteľ, Žilina, nezávislý kandidát

81. Jozef Štrba, Ing., 55 r., podpredseda Žilinského samosprávneho kraja, Žilina, Smer –
sociálna demokracia

82. Dušan Šutý, Ing., 57 r., projektový manager, Žilina, Slovenská národná strana

83. Lenka Ticháková, PharmDr., 38 r., farmaceutka – lekárnička, Varín, nezávislá kandidátka

84. Anton Trnovec, Mgr., 52 r., viceprimátor mesta, Žilina, Smer – sociálna demokracia

85. Soňa Turčányiová, 52 r., podnikateľka, Žilina, Nový parlament

86. Anna Verešová, Mgr., 53 r., poslankyňa NR SR, Kamenná Poruba, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova

87. Marta Veselá, 64 r., starostka obce, Šuja, Slovenská národná strana

88. Štefan Zelník, MUDr., PhD., 62 r., riaditeľ, Žilina, Slovenská národná strana

89. Jozef Žabka, 53 r., starosta obce, Kotrčiná Lúčka, Slovenská národná strana

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýAnna VerešováBoris KollárIgor ChomaIgor JanckulíkJán BlcháčJán MaroszJán PodmanickýĽubomír ŠteinigerMilan LaurenčíkMonika KaveckáŠtefan Zelník
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)