Zuzulová je krok od elitnej sedmičky

Veronika zuzulova
veronika zuzulova Foto: SITA/AP

GARMISCH-PARTENKIRCHEN 20. februára (WEBNOVINY) – Veronika Zuzulová sa 10. miestom v sobotňajšom slalome na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní v Garmisch-Partenkirchene maximálne priblížila k vytúženému siedmemu miestu v listine WCSL pre nasadzovanie do slalomov Svetového pohára.

Momentálne jej v tomto renkingu patrí 8. priečka s jednobodou stratou na siedmu Šárku Záhrobskú z ČR a dvojbodovou na šiestu Nastasiu Noensovú z Francúzska. Ak sa Zuzulová posunie do elitnej sedmičky, v pretekoch SP bude štartovať s najvýhodnejšími štartovými číslami, čo môže byť vzhľadom na útok na najvyššie pozície dôležité.

Zuzulová chcela na medailu zaútočiť aj na svetovom šampionáte v Garmisch-Partenkirchene. Ak by skončila v pretekoch vyššie ako na 10. mieste, útok na elitnú sedmičku listiny pre nasadzovanie by sa jej vydaril. Nie príliš vydarené prvé kolo ju však o túto šancu pripravilo. „Pre mňa osobne sa výsledok z majstrovstiev sveta bude rátať len pre body do štartovej listiny pre nasadzovanie. Ak by som postúpila do vytúženej sedmičky, bolo by to dobré. Pre mňa osobne nie je najlepší lyžiar na svete ten, kto vyhrá len jedny preteky, ale ten, kto získa glóbus za dlhodobú výkonnosť,“ povedala Veronika Zuzulová v cieli slalomu na MS v Ga-Pa. V tom čase ešte nepoznala nové poradie v listine WCSL.

Aktuálna listina WCSL pre nasadzovanie v slalomoch Svetového pohára po MS v Ga-Pa:

1. Marlies Schildová (Rak.) 736 bodov, 2. Maria Rieschová (Nem.) 632, 3. Tanja Poutiainenová (Fín.) 566, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) 426, 5. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 417, 6. Nastasia Noensová (Fr.) 301, 7. Šárka Záhrobská (ČR) 300, 8. Veronika Zuzulová (SR) 299.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kathrin ZettelováMaria RieschováMarlies SchildováVeronika Zuzulová