Zvrat v prípade obhajoby bossa Černáka, zrušil spoluprácu s Polákom

Mikuláš Černák
Mikuláš Černák Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský.

BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Na doživotie odsúdený Mikuláš Černák prekvapujúco zrušil spoluprácu s obhajcom Františkom Polákom, ktorý ho zastupoval vyše sedem rokov. Informuje o tom portál Parlamentné listy.

Černák má viacerých advokátov

Polák pre Parlamentné listy uviedol, že Černák mu zrušil plnú moc vo všetkých veciach, kde ho zastupoval. „Neželá si, aby som sa ešte k nemu vyjadroval,“ odkázal redakcii spomínaného portálu, ktorá pripomína, že Polák nebol jediným obhajcom Černáka.

Mafiánsky boss využíval služby viacerých advokátov. Polák ho napríklad zastupoval aj pri poslednej medializovanej veci – pri obvinení Černáka voči Pavlovi Ruskovi. Bývalý šéf TV Markíza je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Polák pracoval aj v SIS

Polák kedysi pracoval na polícii ako vyšetrovateľ, neskôr v deväťdesiatych rokoch nastúpil do Slovenskej informačnej služby (SIS), kde bol až do roku 2006. Černáka začal obhajovať ešte keď bol v Ilave.

„Keď som sa s ním zoznámil, nevypovedal o žiadnej trestnej činnosti, ktorej sa mal dopúšťať, a kauzy, za ktoré bol odsúdený, boli uzatvorené. Zoznámili sme sa pri jednej veci, kde vypovedal ako svedok. Oslovil ma, prišiel som za ním, rozprávali sme sa, začal som ho zastupovať a začali sme preberať niektoré prípady, ktoré ešte len začali nabiehať,“ zverejnili Parlamentné listy vyjadrenie Poláka z jedného z rozhovorov, v ktorom spomína na začiatky s Černákom.

Rozhovor, ktorý Parlamentné listy pripravili, Polák zakázal zverejniť. Odpovedal v ňom aj na otázky, či čítal knihu svojho klienta, ako hodnotí fakt, že je Černák za ňu nominovaný v súťaži o spisovateľa roka, ako prebieha kauza s Ruskom po nedávnej konfrontácii, ako často sa v tomto období spolu s klientom stretáva, ako sa klient za obdobie spolupráce zmenil alebo či naozaj úprimne verí v podmienečné prepustenie a podobne.

Polák viac k vzťahu s Černákom povedať nechcel. „Želám mu, aby sa mu darilo,“  komentoval v krátkosti pre Parlamentné listy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš Černák