17. deň: Ivan Mládek po africky

AntolJAR
Z JAR píše vyslaný reportér SITA Miro Antol. Foto: SITA - MIchal Burza

PRETÓRIA 26. júna (WEBNOVINY) – V piatok večer sa hral v Pretórii jeden z najzaujímavejších zápasov doterajšieho priebehu majstrovstiev sveta. Samozrejme, ten naj, naj, naj sa odohral o deň skôr v Johannesburgu, Slováci v ňom zdolali svetových šampiónov Talianov 3:2 a postúpili do osemfinále. Ale späť do Pretórie. Proti sebe nastúpili mužstvá Španielska a Čile, pričom majstri Európy od Pyrenejských hôr museli na definitívnu istotu ďalšieho zotrvania v turnaji bodovať naplno. Hoci Juhoameričania na svojho súpera vybehli, Španieli sa po chybe brankára ujali vedenia, potom pridali aj ďalší gól, navyše jeden Čiľan dostal červenú kartu a bolo prakticky po zápase. Už po prvom polčase.

Značnú časť toho druhého sme sa preto s kamarátom rozhodli stráviť medzi fanúšikmi pri bare. Síce sme viac ako 15 minút čakali na pivko, no stálo to za to. Okrem toho, že bolo chutné, zoznámili sme sa s jednou príjemnou Juhoafričankou. Po krátkej konverzácii sme zistili, že sa volá Agnes, má doma dve pekné deti, dnes večer prišla podporiť Španielov a potom sa chystá na diskotéku. To nás hneď zaujalo, pretože zatiaľ sme si v Pretórii príliš veľa zábavy neužili a chceli sme spoznať miestnu kultúru. Najviac nás však nalákalo, keď nám Agnes predviedla na improvizovanú verziu Jožina z Bažin od Ivana Mládka miestne tanečky. Všetko vyzeralo ideálne, no neskôr predsa len zvíťazil zdravý rozum. Odporúčania o zákaze vychádzok po zotmení nám vŕtali hlavou dovtedy, až sme sa napokon rozhodli definitívne odvolať náš nočný výjazd. Snáď to Agnes nebolo až tak veľmi ľúto a zabavila sa aj bez nás.