Aerosmith vydajú nový album, na pultoch bude v auguste

Aerosmith
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. mája (WEBNOVINY) – Americká rocková kapela Aerosmith svoju 15. štúdiovku vydá 28. augusta. V stredu počas tlačovej konferencie tiež oznámili, že album sa bude volať Music From Another Dimension.

Jack Douglas, ja a Joe Perry sme na tejto nahrávke pracovali celý minulý rok a veľmi sa z nej tešíme,“ uviedol líder skupiny Steven Tyler. Gitarista Joe Perry zas v rozhovore s moderátorom Ryanom Seacrestom prezradil, že si tvorenie albumu veľmi užíval.

Toto je prvá nahrávka po veľmi dlhom čase, pri ktorej som sa pristihol, že sa k materiálu vraciam a počúvam ho len tak pre zábavu. To je na tomto albume iné,“ uviedol. Music From Another Dimension bude obsahovať 14 piesní a od albumu Just Push Play, ktorý vyšiel v roku 2001, bude prvým so všetkými novými skladbami.

Prvý singel Legendary Child už skupina predviedla v stredu počas finále súťaže American Idol. Ešte pred vydaním albumu sa vyberú na turné s názvom Global Warming, ktoré sa začne 16. júna.

https://youtube.com/watch?v=UHTbMQ84ddA

Aerosmith sa na hudobnej scéne pohybujú od roku 1970, pričom debutovú eponymnú štúdiovku vydali o tri roky neskôr. Nasledovali nahrávky Get Your Wings (1974), Toys in the Attic (1975), Rocks (1976), Draw the Line (1977), Night in the Ruts (1979), Rock in a Hard Place (1982), Done with Mirrors (1985), Permanent Vacation (1987), Pump (1989), Get a Grip (1993), Nine Lives (1997), Just Push Play (2001) a album coververzií Honkin‘ on Bobo (2004).

Svojim priaznivcom sa naposledy pripomenuli v roku 2011 kompiláciou hitov Tough Love: Best of the Ballads. K ich najznámejším skladbám patria Dream On, Angel, Love in an Elevator, Cryin‘, Crazy, Janie’s Got a Gun, Jaded, Pink či úspešná pieseň I Don’t Want to Miss a Thing k snímke Armageddon (1998), v ktorej si zahrala Tylerova dcéra Liv. Skupinu tvoria Steven Tyler (spev), Joe Perry (gitara), Tom Hamilton (basgitara), Joey Kramer (bicie) a Brad Whitford (gitara).

Tracklist albumu Music From Another Dimension od Aerosmith:

1. What Could Have Been Love

2. Beautiful

3. Street Jesus

4. Legendary Child

5. Oh Yeah

6. We All Fall Down

7. Another Last Goodbye

8. Out Go the Lights

9. Love Three Times a Day

10. Closer

11. Shakey Ground

12. Love a Lot

13. Freedom Fighter

14. Up on the Mountain

Informácie zverejnila webstránka www.aceshowbiz.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Steven Tyler