Agentúra Standard & Poor's potvrdila rating Microsoftu

Microsoft
Microsoft kúpil švédsku spoločnosť Mojang, ktorá vymyslela populárnu videohru Minecraft. Foto: SITA/AP

NEW YORK 14. júna (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) potvrdila americkej spoločnosti Microsoft rating dlhodobých záväzkov na úrovni AAA, ako aj rating krátkodobých záväzkov na úrovni A-1+. Výhľad ratingov je stabilný. Ratingová agentúra americkej spoločnosti zároveň potvrdila rating emisie prednostných nezabezpečených dlhových cenných papierov na úrovni AAA a rating krátkodobých obchodovateľných cenných papierov na úrovni A-1+.

Potvrdenie ratingu je reakciou agentúry S&P na pondelkovú dohodu spoločnosti Microsoft o kúpe firmy LinkedIn Corp, ktorá je najväčšou profesijnou sociálnou sieťou na svete. Očakáva sa, že akvizícia za 26,2 mld. USD sa dokončí do konca tohto roka.

Ratingová agentúra S&P predpokladá, že spoločnosť Microsoft bude akvizíciu financovať dodatočnou emisiou dlhových cenných papierov a je presvedčená, že technologický gigant sa bude naďalej usilovať udržať si vysokú úverovú kvalitu.

Technologická spoločnosť má rôznorodé portfólio softvérových a hardvérových produktov, ako aj dlhoročné skúsenosti v udržiavaní vedúceho postavenia svojich operačných systémov Office a Windows, ktoré prinášajú významné voľné prevádzkové peňažné toky na zabezpečenie akvizície a požiadaviek akcionárov.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s Investors Service tiež reagovala na správu o akvizícii a oznámila, že začala revíziu ratingu dlhodobých nezabezpečených záväzkov na úrovni Aaa spoločnosti Microsoft s možnosťou jeho zníženia. Ďalšia emisia dlhových cenných papierov na zabezpečenie transakcie a podporenie kapitálových výnosov totiž podľa Moody’s prispeje k tlaku na rating spoločnosti. Krátkodobý rating nebude predmetom revízie.

(1 EUR = 1,1268 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MicrosoftStandard & Poor's