Aktivisti v Bruseli žiadajú odmietnutie návrhov premiéra Johnsona a nové referendum o brexite

Brexit, Brusel, aktivisti
Aktivisti s nápisom "Zastavte brexit!". Brusel, 9. október 2019. Foto: SITA/AP

Skupina aktivistov proti brexitu zorganizovala v stredu protest pred sídlom Európskej komisie v Bruseli, počas ktorého vyzvali Európsku úniu (EÚ), aby odmietla návrhy premiéra Borisa Johnsona pre plánovaný odchod Británie z európskeho bloku.

Johnsonove návrhy nedávajú zmysel

Niekoľko desiatok demonštrantov z Británie a Talianska nieslo transparenty a skandovalo „Zastavte brexit!„. Stalo sa tak v čase pokračujúcich rokovaní medzi európskymi a britskými predstaviteľmi s cieľom vyhnúť sa brexitu bez dohody.

Očakávame od Európskej únie, že povie, že Johnsonove návrhy nedávajú nijaký zmysel a nemali by sa prijať. Celá vec je nezmysel,“ povedal 45-ročný Brit Emmanuel Hemmings pre agentúru The Associated Press.

Vyzvali na druhé referendum

Aktivisti vyzvali počas protestu na druhé referendum o brexite. „Reprezentujeme viac ľudí, ako pôvodné referendum, teraz chceme referendum, ktoré odráža aktuálnu realitu,“ zdôraznil Hemmings.

Obe strany momentálne tvrdia, že šance na dosiahnutie dohody sú mimoriadne nízke. Vo štvrtok sa uskutoční nové rokovanie vyjednávača EÚ pre brexit Michela Barniera s britským ministrom pre brexit Stephenom Barclayom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Johnson