Aktivisti v Trnave rozdávali ŠAŠO špeciál o Matovičovi

Alena Krempaská, Peter Weisenbacher
Bývalí organizátori protestov Gorila, zľava: Riaditeľka Inštitútu ľudských práv (IĽP) Alena Krempaská a člen Inštitútu ľudských práv Peter Weisenbacher rozdávajú mimoriadne vydanie Šašo špeciálu o aktivitách poslanca NR SR a podnikateľa Igora Matoviča a jeho strany OĽaNO. Trnava, 28. november 2016. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Tlačovinu ŠAŠO špeciál sa v pondelok pred sídlom spoločnosti Regionpress na Študentskej ulici v Trnave pokúšali rozdávať aktivisti Alena Krempaská a Peter Weisenbacher. Do Trnavy priniesli asi štyridsať kusov, Trnavčania však o ich produkt prejavili minimálny záujem.

ŠAŠO špeciál sa na dvanástich stranách venuje poslancovi Igorovi Matovičovi a jeho údajným kauzám. Spoločnosť Regionpress je rodinná firma Matovičovcov, oficiálne ju vlastní poslancova manželka Pavlína Matovičová. „ŠAŠO špeciál je o kauzách podnikateľa a poslanca pána Matoviča a naňho napojených ľudí a firiem,“ povedal Weisenbacher.

Tlačovinu plánujú bezplatne distribuovať do schránok najskôr v Trnave, kde Igor Matovič žije, neskôr po celom Slovensku. „Zbierame na to peniaze, momentálne máme väčšinu z potrebných 7000 eur pre distribúciu tu v Trnave. Peniaze pochádzajú od darcov,“ informoval Weisenbacher.

Dodal, že ide väčšinou o podnikateľov, ktorí na tlač špeciálu prispeli čiastkami okolo päťsto eur. Vydanie ŠAŠO špeciálu je podľa neho jedna z prvých aktivít občianskeho združenia Slovak Political Watchdog (Strážny pes na politikov), ktoré bývalí spoluorganizátori protestov Gorila v týchto dňoch registrujú.

Spor Matoviča s aktivistami Petrom Weisenbacherom a Alenou Krempaskou sa začal v lete tohto roku po tom, ako aktivisti kritizovali, že protesty pred bratislavským obytným komplexom Bonaparte, ktoré sa týkajú kauzy Bašternák, sú organizované parlamentnou opozíciou a nie sú apolitické. Matovič kritiku odmietol s tým, že aktivisti boli v minulosti spojení s vládnou stranou Smer-SD. Aktivisti následne zverejnili, že Matovič si ako poslanec nepredĺžil pozastavenie živnosti, za čo mu hrozí strata mandátu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena KrempaskáIgor MatovičPeter Weisenbacher
Firmy a inštitúcie regionPRESS