Album Thoma Yorka si za prvé dve hodiny stiahlo 34 900 ľudí

Thom york
Thom Yorke zverejnil novinku obsahujúcu osem skladieb v piatok prostredníctvom služby BitTorrent. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) – Nový album britského speváka Thoma Yorka s názvom Tomorrow’s Modern Boxes si počas prvých dvoch hodinách po jeho vydaní stiahlo 34 900 ľudí.

Hudobník, známy najmä ako frontman kapiel Radiohead a Atoms For Peace, zverejnil novinku obsahujúcu osem skladieb v piatok prostredníctvom služby BitTorrent. „Použili sme túto novú verziu BitTorrentu na distribúciu nového albumu Thoma Yorka.

Je to experiment. Tieto súbory zabezpečili platenou bránou. Ak bude tento systém fungovať, môže sa z neho stať efektívny spôsob, ako vrátiť kontrolu nad internetovým obchodom späť do rúk tých ľudí, ktorí dané dielo vytvorili,“ uviedli v oficiálnom vyhlásení Yorke a producent Nigel Godrich.

Štyridsaťpäťročný
Thomas Edward „Thom“ Yorke

sa preslávil v spomínanej kapele Radiohead, ktorú v roku 1985 pomáhal zakladať. Na konte majú radové štúdiovky ako OK Computer (1997), Kid A (2000), Amnesiac (2001), Hail To The Thief (2003) či In Rainbows (2007), s ktorými dobyli britský albumový rebríček. Zatiaľ posledný počin The King Of Limbs ponúkli v roku 2011. S formáciou Atoms For Peace uviedol na trh počin Amok (2013). Ako sólový interpret debutoval v júli 2006 albumom The Eraser.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Thom Yorke