Američania urobili z Obamu zápasníka sumo, bije sa s Romneym

Obama_Romney
Papierové postavičky zvádzajú vzájomné súboje v rozličných outfitoch. Foto: sltrib.com

WASHINGTON 18. augusta (WEBNOVINY) – Predvolebná kampaň pred voľbami amerického prezidenta vrcholí. Analytici tvrdia, že kandidáti o miesto šéfa Bieleho domu na seba hádžu špinu.

Boje o Biely dom medzi Barackom Obamom a Mittom Romneym však môžu byť aj úsmevné.

Americké vydavateľstvo prišlo so zaujímavou publikáciou určenou pre všetkých voličov, ktorí majú pocit, že kampaň je len politickým cirkusom.

Vydavateľstvo prinieslo na trh novú vystrihovačku, vďaka ktorej si voliči môžu doma usporiadať papierové zápasy.

Osud nášho národa je v stávke a títo kandidáti sú pripravení si to rozdať až do trpkého konca. Naša krajina je plná rozmanitých voličov, preto obaja súperi, na svojej ceste k volebnému dňu, vystriedajú mnoho rolí,“ informuje vydavateľstvo Dover Publications na svojej webovej stránke.

Obama a Romney ako klauni či gladiátori

Každá bábka, oblečená v tričku a boxerkách, má k dispozícii 16 outfitov a ďalšie príslušenstvo.

Papierová hra umožňuje Baracka Obamu aj Mitta Romneyho obliecť ako sumo zápasníkov, klaunov, gladiátorov, kovbojov, samurajov alebo superhrdinov, či
Obama and romney
Foto: http://store.doverpublications.com

robotov.

Bábky stvoril umelec Tim Foley. Ako informoval The Salt Lake Tribune, postavičky celkom nekorešpondujú so skutočnosťou. Prezident Obama je v reáli vyšší než Mitt Romney, aj keď jeho bábka je o pár centimetrov menšia.

V politike vraj chýba humor

Vydavateľstvo Dover Publications sa snaží, aby svojimi zábavnými vystrihovačkami nikoho neurazilo. Podobným spôsobom spracovali aj iných prezidentov, pápeža, či dalajlámu.

Vystrihovačky sa dokonca dočkala aj celá Obamova rodina. Niektoré z figúriek sa vraj v Bielom dome tešia obľube.

Politika je tvrdá, preto tu chýba niečo humorné,“ myslí si Ken Katzman z vydavatelství Dover Publications. Aj keď je jasné, že súperi pred jesennými voľbami so sebou nebudú zaobchádzať, ako keby boli z papiera.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaMitt Romney