Andrej Sekera: Vždy sme verili, že môžeme vyhrať nad hocikým

Andrej Sekera
Andrej Sekera Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

HELSINKI 12. mája (WEBNOVINY) –

Andrej Sekera

Obranca Andrej Sekera (25) sa narodil v Bojniciach a základy hokeja sa naučil v Prievidzi. Počas strednej školy hrával v Trenčíne a ako 18-ročný odišiel do kanadskej ligy OHL, kde hral za Owen Sound. V roku 2004 si ho vo vstupnom drafte NHL vybral v treťom kole zo 71. miesta klub Buffalo Sabres, s ktorým podpísal 14. júla 2006 trojročný kontrakt. V NHL debutoval 9. decembra 2006 proti Montrealu Canadiens. Prvý bod v NHL zaznamenal 26. októbra 2007 v zápase proti Floride, prvý gól strelil 28. novembra 2007 proti St. Louis. V ostatnej sezóne odohral za Buffalo 69 zápasov a pripísal si tri góly a 10 asistencií.

“Všetko je to v hlavách,“ hovorí o výkyvoch v zápase Kanada – Slovensko obranca Andrej Sekera. Aj slabý kanadský úvod, aj obrovský nápor javorových listov v druhej tretine, aj zázračné slovenské precitnutie v závere zápasu.

„Na začiatku sme skvele korčuľovali, strieľali sme a padlo to tam. Potom prišlo uspokojenie a Kanaďania sa dostali na koňa, všetko je to o psychike,“ vysvetľuje.

„Ale stále sme vedeli, že môžeme postúpiť. Vždy sme verili, že môžeme vyhrať nad hocikým,“ hovorí Sekera.

Vnímal aj podporu fanúšikov. „Bolo to cítiť, že viac fandili nám. Trochu nezvyk bolo hrať pred plným štadiónom, návštevy boli doteraz slabšie,“ zamyslel sa Sekera.

„Po zápase boli všetci spokojní, v tíme vládla obrovská eufória a po chrbte mi chodili zimomriavky,“ popisuje svoje pocity po víťaznom zápase.

„Určite nie je pekné, keď sa zraní spoluhráč,“ komentoval aj nebezpečne vyzerajúci zákrok 100-kilového kanadského kapitána Getzlafa na Juraja Mikúša.

Mikúš sa však podľa Sekeru zúčastnil aj na spoločnej večeri, hoci kríva. „Neviem, na čo v tej chvíli myslel,“ krúti nad Getzlafom hlavou Sekera. Sám nie je zranený. „Modriny sú všade, ale to je v pohode,“ hovorí.

Nechcel sa zamýšľať ani nad prípadným semifinálovým súperom. „Česi ale nie sú pre moju generáciu žiadnym strašiakom,“ odmieta tradičnú nervozitu slovenských tímov zo susedov. „Vnímame ich ako každého iného súpera,“ dodáva.

Obrazom: Zápas Slovensko – Kanada

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Sekera
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia