Armstrong nešetrí lídra Tour de France, je podozrivo silný

Lance Armstrong
Lance Armstrong Foto: SITA/AP

LA PIERRE SAINT MARTIN 15. júla (WEBNOVINY) – Dopingový hriešnik Lance Armstrong zrejme dobre sleduje vývoj na Tour de France, kde kedysi sedemkrát v rade dominoval a potom o všetky svoje triumfy prišiel.

Obrazom: Najkrajšie momenty z desiatej etapy Tour de France

Po suverénnom výkone a víťazstve Chrisa Frooma v utorkovej 10. etape s cieľom na pyrenejskom kopci v La Pierre Saint Martin si Armstrong prostredníctvom Twitteru provokačne rypol do britského lídra tímu Sky.

„Po dnešnej etape sa vynára viacero otázok. Froome a Porte z tímu Sky sú veľmi silní. Až takí silní, že nemôžu byť čistí? Na odpoveď sa ma nepýtajte, nemám potuchy,“ napísal Armstrong na Twitteri. Po spŕške kritiky od iných užívateľov zmiernil svoj tón.

„Nemám v úmysle nikoho obviňovať. Nemám záujem a nie som ani dostatočne dôveryhodný,“ vysvetlil 43-ročný Armstrong, ktorý ovládol Tour de France v ročníkoch 1999 – 2005. Po jeho verejnom priznaní z dopingu mu však všetkých sedem titulov odobrali a dostal doživotný dištanc vrcholového súťaženia na bicykli aj v iných odvetviach.

Chris Froome po suverénnom výkone v utorkovej etape TdF zvýšil svoj náskok na čele celkovej priebežnej klasifikácie pred druhým Američanom Tejayom van Garderenom na 2:52 minúty a jeden z najväčších favoritov Alberto Contador zaostáva na 6. priečke už o 4:04 minúty.

1. Clearly Froome/Porte/Sky are very strong. Too strong to be clean? Don’t ask me, I have no clue.— Lance Armstrong (@lancearmstrong) 14. Červenec 2015

. @danieljcastille I’m not accusing anyone In fact, quite the opposite. I’m not interested (nor do I have the credibility) to opine there.— Lance Armstrong (@lancearmstrong) 14. Červenec 2015

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alberto ContadorChris FroomeChristopher FroomeLance Armstrong