Bývalý skokan na lyžiach Malysz sa pripravuje na Rely Dakar

Bez názvu
Adam Malysz Foto: SITA/AP

WISLA 13. novembra (WEBNOVINY) – Bývalý vynikajúci poľský skokan na lyžiach Adam Malysz sa pripravuje na blížiace sa prestížne motoristické podujatie Rely Dakar, ktoré sa uskutoční v termíne 5. – 20. januára 2013. Informuje o tom portál moto.pb.pl.

Onedlho 35-ročný rodák z Wisly (nar. 3. 12. 1977), ktorý skončil kariéru na mostíkoch vlani v marci, sa po druhý raz zúčastní na tradičnom púštnom dobrodružstve. Štvornásobný svetový šampión a držiteľ rovnakého počtu krištáľových glóbusov za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári (SP) bude štartovať ako spolujazdec Rafala Martona s novým automobilom Toyota Hilux belgickej spoločnosti Overdrive Racing.

S 39 prvenstvami tretí skokan na lyžiach v histórii v počte víťazstiev v pretekoch SP (lídrom je Fín Matti Nykänen /46/ pred Rakúšanom Gregorom Schlierenzauerom /40/, pozn.) Malysz chce na „Dakare“ skončiť lepšie ako v uplynulom ročníku: pri svojom debute obsadil 37. priečku.

Rely Dakar 2013 sa premiérovo začne v Peru, finiš bude mať v Čile. Jeho účastníci sa dostanú cez Andy aj do Argentíny. Peru, Argentína a Čile ponúknu Dakaru odlišnú výzvu v podobe Pacifického pobrežia, dún Atakamy a pohoria Andy. Na jazdcov čaká 14 etáp s jediným voľným dňom. Štartovať sa bude z Limy, cieľ bude v Santiagu, súťažiaci medzitým prejdú viac ako 8000 kilometrov. Pôjde už o 34. ročník Rely Dakar a piaty za sebou v Južnej Amerike. Súťaž sa dlho odohrávala prevažne v Afrike, pre bezpečnostné riziká sa však od roku 2009 koná na inom kontinente.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam MalyszMatti Nykänen