Nová Dacia Logan stojí toľko, čo Sandero - 6490 €

Dacia Lodgy
Foto: autoevolution.com

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) – Druhá generácia Dacie Logan stojí na rovnakej podvozkovej platforme ako Sandero. Predná časť po B-stĺpik je dokonca úplne identická. Vďaka tomu vie Dacia ušetriť už pri výrobe. Modely Logan, Sandero a Sandero Stepway sa teda líšia iba zadnou časťou, svetlou výškou a dĺžkou rázvoru osí kolies.

Nová Dacia Logan je dlhá 4347 mm, široká 1733 mm a na výšku meria 1517 mm. Rázvor osí kolies má hodnotu 2634 mm. Batožinový priestor pojme 510 litrov batožiny. Ponuka motorov je identická s paletou pohonných jednotiek Dacie Sandero, ktorá bola na slovenský trh uvedená v decembri.

Aj Logan bude v ponuke v troch známych úrovniach výbavy. Tá najskromnejšia má označenie Access a dá sa kombinovať iba so základným motorom 1.2 16v. Za 6490 € však dostane iba auto s čiernymi nárazníkmi. To je všetko. Nie je v ňom ani len rádio.

Dacia Lodgy
Foto: autoevolution.com

Stredná úroveň výbavy Ambiance už má aspoň lakované nárazníky, no kľučky dverí a spätné zrkadlá sú stále čierne. V cene už je ale centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním a elektrické ovládanie predných okien. Operadlá zadných sedadiel sú sklápateľné delené v pomere 60:40.

Najvyššia úroveň výbavy Arctica už má samozrejme lakované nie len nárazníky, ale aj kľučky a spätné zrkadlá. V cene je už aj výškové nastavovanie volantu, výškové nastavovanie sedadla vodiča, palubný počítač, predné hmlovky, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, manuálna klimatizácia, či autorádio s ovládaním pod volantom, USB a bluetooth.

Iba dodám, že ceny sú naozaj lákavé. Včera sa začal predaj novej Octavie, pričom jej základná cena je zhruba dvojnásobná ako uvádzacia cena nového Loganu. Samozrejme, tieto autá sa nedajú porovnávať. Najbližším konkurentom budú asi dvojičky Peugeot 301 a Citroën C-Elysée, ktoré začínajú na cene 8490 €.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dacia