Basso môže byť ako Armstrong, po vyliečení chce opäť jazdiť

Saganov tímový kolega podstúpi operáciu semenníkov
Tridsaťsedemročný rutinér z tímu Tinkoff Saxo v pondelok oznámil, že odstupuje z Tour de France pre rakovinu. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – Taliansky cyklistický veterán Ivan Basso necelý mesiac po odstránení nádoru, ktorý mu počas Tour de France diagnostikovali v semenníku, nevylúčil svoj návrat do pelotónu.

Mám záujem opätovne jazdiť. Je to pre mňa alternatíva číslo jeden, pretože ak to robíte 30 rokov, potom túžite znova sedieť na bicykli,“ povedal pre La Gazzetta dello Sport 37-ročný kolega Petra Sagana z tímu Tinkoff-Saxo.

Víťaz Giro d´Italia 2006 a 2010 Basso si uvedomuje, že definitíva padne až neskôr podľa vývoja zdravotného stavu: „Samozrejme, že musím zohľadniť to, čo sa stalo. Mal som šťastie, že sa včas podarilo odhaliť záležitosť s možnými enormnými konzekvenciami.“

Rodák z Varese Basso dodal, že rozhodujúca kontrola je naplánovaná na september. Zmluvu so spomenutou rusko-dánskou formáciou má aj na rok 2016. Nevylúčil pôsobenie v úlohe trénera či športového manažéra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Basso