BIATLON: Slováci už pricestovali domov

Biatlon
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

OSRBLIE 25. januára (webnoviny) – Slovenskí reprezentanti v biatlone budú chýbať na pretekoch 7. a 8. kola Svetového pohára, ktoré sa vo februári uskutočnia v Presque Isle a Fort Kente v USA. Na oddych však uprostred sezóny nemôžu ani pomyslieť.

„Dušan Šimočko, Matej Kazár, Martina Chrapánová a Terézia Poliaková odchádzajú na univerziádu do tureckého Erzurumu. Zvyšok oboch reprezentácií, mužskej aj ženskej, sa bude pripravovať v domácich podmienkach. Budeme striedať Banskú Bystricu, Skalku pri Kremnici a Osrblie. Anastasia Kuzminová so svojím tímom sa bude pripravovať individuálne, ale predpokladám, že aj ona zostane na Slovensku. Gro reprezentantov bude na budúci týždeň štartovať na pretekoch 6. kola IBU Cup-u v Osrblí,“ informoval o programe slovenských biatlonistov ústredný tréner Milan Gašperčík.

Zdravotne stále nie sú v poriadku Miroslav Matiaško a Martin Otčenáš. Obaja odišli ešte pred dvoma týždňami z pretekov Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu, Matiaško pre problémy s dýchaním, Otčenáš s prasknutou vretennou kosťou v predlaktí. „Mirovi lekár ešte stále nedovolil začať s tréningami. Stane sa tak najskôr vo štvrtok. Martin trénuje to, čo sa mu dá s jednou rukou, necestuje ani na univerziádu do Turecka. Spolu s Natáliou Prekopovou a Martinou Chrapánovou by mali o tri týždne štartovať na majstrovstvách Európy v talianskom Ridnaune,“ pokračoval kormidelník slovenskej reprezentácie.

Problémy s kolenom stále pretrvávajú u Ľubomíry Kalinovej. „Dostala po pretekoch Svetového pohára v talianskej Anterselve voľno, nech sa trochu dá dokopy. Začala však už trénovať Martina Halinárová. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie. Je šesť kandidátok na štart na majstrovstvách sveta, ale do Chanty-Mansijska pocestuje z nich iba päť. Verím, že sa zdravotne zotavia muži, aby sme mohli na šampionát cestovať v skutočne najsilnejšom zložení,“ uzavrel Milan Gašperčík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováMartin OtčenášMartina ChrapánováMartina HalinárováMatej KazárMilan GašperčíkMiroslav MatiaškoTerézia Poliaková