Bill Cosby ma nadrogoval, prezradila modelka Beverly Johnson

Bill Cosby ma nadrogoval, tvrdí modelka Beverly Johnson
Bill Cosby čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Americká modelka Beverly Johnson tvrdí, že ju herec Bill Cosby v polovici 80. rokov minulého storočia nadrogoval. Šesťdesiatdvaročná rodáčka z Buffala v New Yorku prezradila informáciu v článku, ktorý zverejnil americký mesačník Vanity Fair.

V káve modelky boli drogy

Modelka tvrdí, že ju 77-ročný predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) pozval do svojho domu, pričom si mali nacvičiť scénu zo spomínaného seriálu, v ktorom jej ponúkol rolu. Johnson pritom herca navštívila v jeho newyorskom sídle aj predtým spolu s dcérou.

Pri ďalšom stretnutí sa dvojica spolu najedla a následne odišla na poschodie, kde si modelka odpila z kávy, ktorú jej Cosby ponúkol, pričom o chvíľu zistila, že v nápoji boli drogy. „Začala sa mi krútiť hlava, rozprávala som nezreteľne a aj miestnosť sa neustále krútila. Cosby povedal, aby som prišla k nemu, akoby sme naozaj skúšali scénu, dal si ruky okolo môjho pásu a ja som dala ruku na jeho rameno, aby som mohla stáť,“ uviedla Johnson, ktorá následne začala hercovi nadávať, keďže cítila, že jej telo ochablo. „Zrazu dal ruky preč z mojich bokov, len stál a pozeral sa na mňa, ako strácam vedomie. Čo sa dialo ďalej, je trochu nejasné, pretože drogy v tom čase naplno účinkovali,“ napísala.

Modelka si ďalej spomína, že ju herec posadil do taxíka a išla domov. O pár dní mu zavolala, no telefón zdvihla jeho manželka a povedala, že je neskoro a obaja sú už v posteli. „V tom momente som si uvedomila, že by som viedla prehratý boj s mocným mužom, ktorý je taký bezcitný, že ma nielen nadrogoval, ale dal mi aj telefónne číslo do spálne, ktorú zdieľa s manželkou,“ vyjadrila sa a dodala, že k zverejneniu príbehu sa odhodlala po tom, ako o podobných incidentoch s Cosbym nedávno prehovorilo množstvo ďalších žien.

Cosby čelí viacerým obvineniam

Bill Cosby čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka. Následne sa prihlásilo viacero žien, ktoré tvrdia, že ich herec zneužíval. Jednou z nich je aj Judy Huth, ktorú údajne Cosby obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Tá na komika podala žalobu a žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Polícia následne začala prípad vyšetrovať.

Ďalšiu žalobu podala istá Tamara Green, tentoraz za urážku na cti. Green tak urobila po tom, ako hercovi zástupcovia údajne očiernili jej meno vo vyjadreniach pre americký denník The Washington Post a týždenník Newsweek, a zároveň sa tak dopustili „verejného opovrhovania“ či „výsmechu“. Žena tvrdí, že Cosbyho zástupcovia ju označili za klamárku, keď vyhlásila, že ju herec sexuálne napadol po tom, ako jej dal drogy.

Video: Show Billa Cosbyho

https://www.youtube.com/watch?v=qU33qnMRU0E

V súvislosti s týmito kauzami sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla.

Cosby tiež nedávno odstúpil zo správnej rady Temple University vo Philadelphii, kde pôsobil 32 rokov. Vojenské námorníctvo Spojených štátov mu zas odobralo čestný dôstojnícky titul a neznámy vandal poškodil hercovu hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, na ktorú fixkou napísal „násilník“. Predstavitelia Hollywood Chamber of Commerce, ktorí chodník spravujú, incident nahlásili na polícii a následne nechali hviezdu očistiť.

William Henry Cosby Jr.

okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho účinkoval aj v seriáli I Spy (1965 – 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 – 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 – 1995), sitkome Cosby (1996 – 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Cosby sa venuje aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents the Cosnarati: State of Emergency (2009).

Informácie pochádzajú z webstránky www.vanityfair.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill Cosby