Blanár verí Glváčovi v kauze údajnej komunikácie s obvinenou Alenou Zs.

Juraj Blanár
Juraj Blanár, podpredseda strany Smer-SD. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR a podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár verí svojmu straníckemu kolegovi Martinovi Glváčovi v kauze jeho údajnej komunikácie s Alenou Zs.

Stretnutie užšieho vedenia strany Smer-SD

Blanár pred utorňajším stretnutím užšieho vedenia strany vyhlásil, že nemá Glváčovi dôvod nedôverovať. „Pretože aj sám vyhlásil, že spolupracuje s orgánmi, ktoré na to upozorňoval. Som zvedavý na výsledok,“ povedal Blanár.

Na pracovnom obede sa okrem Blanára zúčastnili aj predseda strany Robert Fico a premiér Peter Pellegrini, ktorý podotkol, že sa stretlo len užšie vedenie strany na úrovni podpredsedov, a to len tých, ktorí sú v Bratislave. „Boli sme len traja, podpredsedovia sú v zahraničí, neriešili sme žiadne zásadné témy ani rozhodnutia,“ dodal premiér.

Pellegrini už o Alene Zs. s Glváčom hovoril

Podpredseda Národnej rady SR Glváč údajne komunikoval s Alenou Zs., obvinenou v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Premiér Pellegrini už o komunikácii Glváča s obvinenou Alenou Zs. s podpredsedom parlamentu hovoril. Ako uviedol na pondelkovej tlačovej besede predseda vlády, Glváč kontaktoval príslušné orgány hneď po tom, ako sa na neho obrátila Alena Zs.

Dodal, že Glváč chce v najbližších dňoch získať povolenie od príslušných orgánov, aby sa mohol verejne a detailne vyjadriť ku komunikácii s Alenou Zs. Premiér pripomenul, že Glváča požiadali, keďže ide o otvorený spis, aby sa k tejto veci nevyjadroval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Juraj BlanárMartin GlváčPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD