Blatter trvá na odstupe a sľúbil, že už nebude kandidovať

FIFA si volí prezidenta, na kongres prenikol aktivista
Na 65. kongrese Medzinárodnej futbalovej federácie, ktorý sa koná v Zürichu, sa má uskutočniť voľba nového prezidenta federácie na ďalšie obdobie. (Zürich, Švajčiarsko, 29. mája 2015) Foto: SITA/AP

ZÜRICH 26. júna (WEBNOVINY) – Sepp Blatter nezmenil rozhodnutie a odstúpi z funkcie prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie. Špekulácie o skutočných úmysloch kritizovaného lídra organizácie vyvolali jeho výroky zo štvrtkového rozhovoru s robotníkmi na stavbe nového múzea FIFA v Zürichu.

Podľa švajčiarskeho denníka Blick im Blatter povedal, že technicky 2. júna nerezignoval, zároveň však potvrdil, že svoj mandát zloží až na voľbách, pre ktoré zvolajú mimoriadny kongres. Švajčiar 2. júna vo svojom nečakanom vyhlásení štyri dni po opätovnom zvolení do funkcie v skutočnosti nepoužil slovo „rezignovať“, ale sľúbil, že viac už nebude kandidovať.

„Môžeme potvrdiť, že vyjadrenia zverejnené v Blicku sú presné a v plnom súlade s prejavom prezidenta z 2. júna,“ uviedla FIFA.

Termín mimoriadneho kongresu, na ktorom delegáti jednotlivých krajín vyberú Blatterovho nástupcu, určí zasadnutie výkonného výboru FIFA 20. júla vo švajčiarskom Zürichu. Kongres sa uskutoční niekedy v období medzi decembrom 2015 až marcom 2016.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sepp Blatter