Bol to bláznivý deň, urobil som aj tak-trochu chybu, hodnotí Sagan 9. etapu Tour de France 2018

Tour de France 2018 (9. etapa)
Slovenský cyklista Peter Sagan si po 9. etape 105 ročníka Tour de France na stupňoch pre víťazov oblieka zelený dres lídra bodovacej súťaže. Foto: SITA/AP.

ROUBAIX 15. júla (WebNoviny.sk) – Peter Sagan sa blysol ďalším skvelým výkonom na 105. ročníku Tour de France. V 9. etape cyklisti absolvovali zmenšenú verziu Pekla severu s 15 úsekmi tzv. pavé s celkovou dĺžkou 21,7 km a trojnásobný majster sveta skončil na piatom mieste.

„Urobil som tak-trochu chybu. Bol iba jeden sektor ´pavé´, kde som zostal viac vzadu a práve tam došlo k rozhodujúcemu úniku. Bolo náročné ich dostihnúť. Snažil som sa, ale bolo už neskoro. V posledných štyroch kilometroch som to ešte skúsil, ale už to naozaj nešlo. Bol to bláznivý deň. Každý bol poriadne nervózny. Richie Porte mal veľkú smolu. Bol to hlúpy pád po 9 km na asfaltovej ceste,“ vyhlásil Sagan na webe organizátorov letour.fr.

Mimoriadne atraktívnu, ale aj náročnú etapu z Arrasu do Roubaix (156,5 km) vyhral nemecký cyklista John Degenkolb, ktorý dosiahol prvý triumf na „starej dáme“ v kariére, ale v Roubaix už predtým zvíťazil v slávnej jarnej klasike v roku 2015.

Sagan si síce nevylepšil skvelé pódiové skóre na tohtoročnej TdF (2-3-1), ale naďalej platí, že vo všetkých doterajších individuálnych etapách skončil do ôsmeho miesta. Slovenský rýchlik tímu Bora-Hansgrohe navaše zvýšil náskok na čele bodovacej súťaže pred Fernandom Gaviriom na 81 bodov.

Sagan má po deviatich etapách na konte 299 bodov a nezadržateľne mieri za šiestym triumfom v bodovacej súťaži na TdF.