Brazílske plážové volejbalistky získali v Londýne bronz

Brazilia cina
Brazílčanka Juliana Silvová (vľavo) sa snaží zblokovať Číňanku Čang Si počas OH v Londýne Foto: SITA/AP

LONDÝN 8. augusta (WEBNOVINY) – Brazílske reprezentantky Juliana Silvová a Larissa Francová získali bronzové medaily v plážovom volejbale na Hrách XXX. olympiády v Londýne.

V súboji o 3. miesto zdolali Číňanky Süe Čchen a Čang Si, a to aj napriek veľmi zlému štartu do zápasu.

Majsterky sveta z roku 2011 prehrali prvý set 11:21, no v druhom sa „spamätali“ a tesným výsledkom (21:19) v druhom si vybojovali rozhodujúci tretí. V ňom dosiahli „kanáričky“ víťazstvo 15:12 a získali tak svoj prvý cenný kov spod piatich kruhov.

Výsledok zápasu o 3. miesto v plážovom volejbale žien

Juliana Silvová, Larissa Francová (Braz.) – Süe Čchen, Čang Si (Čína) 2:1 (-11, 19, 12) za 53 minút