Britský parlament sa mimoriadne zíde, uctí si poslankyňu

Jo Cox
Jo Coxová bola poslankyňou za Labouristickú stranu, angažovala sa v projektoch pomoci pre utečencov zo Sýrie a agitovala za zotrvanie Británie v EÚ. Foto: SITA/AP

Londýn 16. júna (WebNoviny.sk) – Britská vládnuca Konzervatívna strana sa dohodla na zvolaní parlamentu, ktorý má prestávku v rokovaniach, na pondelok, aby vzdal poctu zavraždenej labouristickej političke Jo Coxovej. Stalo sa tak na podnet opozičnej Labouristickej strany, povedal dnes predseda labouristov Jeremy Corbyn.

Na spomienkovej akcii za zavraždenú, na ktorej sa zúčastnil aj premiér David Cameron, v Coxovej volebnom obvode v obci Birstall v grófstve West Yorkshire označil Corbyn útok na poslankyňu za „akt nenávisti“, ktorý predstavoval „útok na demokraciu“.

Corbyn uviedol, že požiadal o zvolanie parlamentu, aby umožnil politikom vzdať poctu labouristickej poslankyni „v mene každého v tejto krajine, kto si cení demokraciu… zbavenú takej brutality, akú zakúsila Jo“.

„Na jej pamiatku nedovolíme týmto ľuďom, ktorí šíria nenávisť a jed, aby rozdelili našu spoločnosť, posilníme našu demokraciu, posilníme našu slobodu slova,“ citovala ho BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David CameronJeremy Corbyn