Bystrica opäť nabehla na víťaznú vlnu, Zvolen utŕžil prehru

Sprava: Petr Obdržálek z HK 36 Skalica a Mário Lunter z HC 05 Banská Bystrica v zápase 11. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK 36 Skalica a HC 05 Banská Bystrica. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Výsledky 11. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014.

HK 36 Skalica – HC‘05 Banská Bystrica 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Góly: 32. Obdržálek (Lažo, M. Lipovský), 47. R. Školiak (Lažo, Preisinger), 51. Trška (R. Školiak) – 29. Rosandič (M. Hudec), 32. M. Hudec (Saracino, Handlovský), 42. Lunter (Lamper, Zigo), 44. White (Saracino, J. Martin)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Šefčík, Výleta, 1410 divákov

Skalica: M. Lipovský (44. P. Romančík) – Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Barák, M. Srnec, Ketner, Staňo, Mikéska – Lažo, R. Školiak, Obdržálek – Jankovič, Stieler, Preisinger – Kutálek, B. Mráz, Šátek – Dvonč, Kalináč, M. Romančík

Banská Bystrica: Kalemba – J. Martin, Saracino, Meland, Macháček, Rosandič, Bambúch, Fajčák – Kafka, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Matúš Chovan – Lamper, Zigo, Lunter – Hegyi, Heizer, Dolník

Roman Mega (asistent trénera Skalice): „Do dnešného duelu sme vstupovali s tým, že hráme doma a chceli sme predvádzať nátlakový hokej smerom dopredu. Túžili sme po víťazstve, no nepodarilo sa nám to. Súper hral veľmi dobre a dá sa povedať, že z nášho pohľadu rozhodli presilovky. Nepodarilo sa nám využil dvojnásobnú presilu, kým súper to zužitkoval. Tiež prišli z našej strany zbytočné vylúčenia. Keď vyrovnáme na 1:1 a o 14 sekúnd neskôr Preisinger vyhodil puk a dostal dve minúty, súper to potom využil. Dostali sme ďalší gól a aj napriek tlaku sme už nevyrovnali.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Dá sa povedať, že až na začiatok a záver duelu sme hrali to, čo sme chceli. Boli sme aktívni, dostali sme sa do vedenia 4:1. Potom sme však nepochopiteľne poľavili, dostali sme súpera do hry, ale v rozhodujúcich chvíľach sme ukázali charakter a chalani to zvládli. Sú to pre nás dôležité body, aby sme sa opäť dostali na víťaznú vlnu.“

Bez názvu
Bez názvu

Po úvodnom oťukávaní sa ako prví chopili iniciatívy domáci hráči. „Záhoráci“ mali puk častejšie na hokejkách, no nedarilo sa im dostať do vyložených šancí.

Gólu sa domáci nedočkali ani počas presilovej hry pri vylúčení Dolníka. Po tomto momente akoby sa prebrali i hostia a začali sa viac tlačiť do ofenzívy.

Najmä po Lunterovej strele mali Skaličania šťastie, obrovskú šancu spálil aj Meland, ktorý sám pred Lipovským trafil len do jeho betónov.

V druhej časti oba tímy pridali na obrátkach v snahe o úvodný gól. Toho sa diváci dočkali v 29. min, keď sa Rosandič pretiahol poza obranu a obhodil si ležiaceho Lipovského – 0:1.

Ten istý hráč išiel o dve minúty neskôr na trestnú lavicu, čo domáci využili a po brejku Laža s Obdržálekom druhý menovaný vyrovnal.

O 24 sekúnd sa však skóre menilo opäť. Pri vylúčení Preisingera usmernil Saracinovu strelu do siete Hudec – 1:2. Od tejto chvíle sa viac vylučovalo ako hralo, no ani jedno z mužstiev nedokázalo skórovať. Domáci nevyužili ani dvojminútovú presilovku piatich proti trom.

V 42. min hostia zvýšili na 3:1, keď Lunter zužitkoval presnú prihrávku od Lampera. Nasledovala ďalšia séria vylúčení, početnú výhodu piatich na troch využil na štvrtý gól hostí White, ktorý tečoval tvrdú strelu Saracina. Po tomto góle vystriedal Lipovského v domácej bránke P. Romančík a domáci pridali. V 47. min znížil R. Školiak, ktorý sa natlačil pred Kalembu a bekhendom zasunul puk za jeho chrbát – 2:4. Definitívnu bodku za duelom dal Trška v hre štyroch proti štyrom tvrdou strelou od modrej čiary. Skaličania vrhli všetky sily do útoku, ale vyrovnať sa im nepodarilo ani v 41-sekundovej hre bez brankára.

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)

Góly: 6. Martin Chovan (P. Bartoš, R. Konečný), 19. Spilar (Marek Slovák, R. Jenčík), 20. R. Konečný (z tr. strieľania), 53. P. Bartoš (Šeda) – 7. Klouda (Kropáč, Dornič), 18. D. Buc (Valášek, Kalla), 46. T. Varga

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Štrbák (Košice) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin – Korba, Rovenský, 3281 divákov

Košice: Hylák – Martin Chovan, Štrbák, Kolba, Macejko, Cebák, Šeda, M. Novák, od 21. Hrnka – Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík – Svatoš, Češík, L. Nagy – Bicek, Marcinko, Sojčík – Jokeľ, P. Bartoš, R. Konečný

Žilina: M. Laco – Rúfus, Marcel Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Dlouhý, Sluka, Niník – T. Varga, Klouda, Drevenák – Valášek, Kalla, D. Buc – F. Macejka, Linet, Čavrk – Dornič, F. Novák, Kropáč

Anton Tomko (tréner Košíc): „Žilina hrá u súperov veľmi húževnato. Napriek tomu, že diváci videli v prvej tretine päť gólov, my sme vôbec neboli spokojní so vstupom do zápasu. Prehrávali sme 1:2 a aj keď sme otočili skóre, v kabíne sme si museli vyčistiť stôl. Malo to taký účinok, že sme začali faulovať. Oslabenia nás stáli veľa síl, útoky boli rozhádzané. V tretej tretine sme po súperovom vyrovnávajúcom presnom zásahu strelili štvrtý gól a udržali priaznivý stav do konca.“

Jan Neliba (tréner Žiliny): „Vedeli sme, že Košice majú veľmi kvalitný tím, vedú tabuľku. Otočili sme skóre v náš prospech. Za stavu 2:1 sme mohli odskočiť, mali sme dve vyložené šance. Potom sme však urobili dve hrubé chyby a Košice šli do vedenia. Ešte sme duel vyrovnali, ale dostali sme nešťastný gól. Mužstvo musím pochváliť za bojovnosť.“

Obrazom: Košičania zdolali Žilinu 4:3

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina
Zľava: Peter Sojčík z Košíc a Marek Laco zo Žiliny v zápase 11. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Marek Laco zo Žiliny a Oliver Jokeľ z Košíc, ktorý sa teší z gólu v zápase 11. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Peter Bartoš a Oliver Jokeľ z Košíc tešiac sa z gólu v zápase 11. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Radim Ostrčil zo Žiliny, Ladislav Nagy z Košíc a Marek Laco zo Žiliny v zápase 11. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Žilinčania sa mohli dostať do vedenia v 3. min, keď sa počas hry štyroch proti štyrom Buc ocitol osamotený pred brankárom Hylákom, ale netrafil presne. Domáci sa ujali vedenia v 6. min: Martin Chovan z kruhu na vhadzovanie prekvapil švihom brankára Laca.

O 62 sekúnd neskôr hostia vyrovnali. Košičania zabudli na Kloudu a ten mal dosť času na to, aby namieril presne – 1:1. V polovici prvej tretiny sa nepresadili hosťujúci Novák a po ňom ani Kropáč.

V 18. min šli „vlci“ do vedenia, Buc mal dostatok priestoru na zakončenie. Záver prvej tretiny patril domácim, osamotený Spilar vyrovnal na 2:2 a 36 sekúnd pred prvou prestávkou premenil Konečný trestné strieľanie.

V druhej tretine sa o vyrovnanie márne pokúšal Šterbák. V 33. min Buc v oslabení netrafil zblízka prázdnu bránku. Domáceho Hyláka potom neprekonal ani Drevenák. V 38. min unikol Jenčík v oslabení, ale skončil na Lacovi.

„Vlkom“ sa v 46. min podarilo vyrovnať po tom, čo sa Varga dobre zorientoval pred košickou bránkou. Krátko na to ratoval Hylák puk na bránkovej čiare.

O víťazstve Košíc rozhodol šťastný gól. Peter Bartoš nahadzoval puk spoza bránky a žilinský obranca ho v 53. min nasmeroval do vlastnej bránky. Hostia sa ešte pokúsili o vyrovnanie počas hry bez brankára, ale gól už nestrelili.

HK Poprad – HK Nitra 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Rozhodujúci sam. nájazd R. Tománek

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák – R. Gajan, Tornay, 1743 divákov

Poprad: Sidor – Gáborčík, R. Suchý, Kasík, McNamara, Fabian, M. Kurali, Jáchym, Makovský – P. Gápa, Mlynarovič, A. Lapšanský – Jabrocký, Štals, T. Sýkora – Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták – Belluš, Paukovček, M. Nagy

Nitra: Kristan – Nádašdi, D. Milo, Ordzovenský, P. König, F. Kuzma, M. Bača – M. Kováčik, T. Chrenko, L. Novák – R. Tománek, Stümpel, H. Ručkay – Bajtek, M. Hamrák, Martin Segľa – Pupák, Kmeč, Piačka – Štumpf

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): „Začiatok nebol optimálny, v prvej časti sme boli slabší na puku. Odvtedy sa hra zrýchlila. Utvorili sme si šance, no nebolo nám súdené dať gól. Trestné strieľania vyšli lepšie súperovi.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Začiatok bol opatrný, obidva tímy poctivo bránili. Mužstvo som musel upozorňovať, aby sme zostali ostražití aj za bezgólového stavu. Tománek po závare v predĺžení mohol byť aj smolným hrdinom.“

Prvá tretina gól nepriniesla. Obidva tímy disponovali pozornou obrannou hrou a nepúšťali súpera do väčších šancí. Nitrania skúšali pozornosť Sidora len sporadicky a Popradčania mali väčšie šance azda len vo vlastnom oslabení, keď najskôr Lapšanský nespracoval puk v brejkovej situácii a Štalsova koncovka skončila mimo.

Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil. Obrany dominovali a naďalej väčšie šance diváci nesledovali. V 32. min sám pred odkrytou bránou neuspel Lapšanský a opečiatkoval žrď, na opačnej strane zaujala bomba Mila od modrej čiary, ktorá presvišťala tesne okolo Sidora. V 40 min v prečíslení po Bellušovom pase Kristan zamedzil otvoriť skóre Nagyovi.

Prvý gól stretnutia aj naďalej visel na vlásku. Najskôr Tomášovi Sýkorovi nevyšiel blafák, vzápätí na opačnej strane zahrmelo po Piačkovom zakončení, chaos v bránkovisku však „kamzíci“ včas zažehnali. Keď v obrovskej šanci v 59. min stroskotal aj Mlynarovič, zápas sa prehupol až do predĺženia. Rozhodnutie padlo napokon až v samostatných nájazdoch, ten rozhodujúci premenil hosťujúci R. Tománek.

HKM Zvolen – MHC Mountfield Martin 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 1. Brabenec (Juraško, L. Pokovič), 17. Brabenec (P. Zuzin, L. Pokovič), 53. Podkonický (P. Zuzin) – 37. Dírer (M. Beran), 56. M. Beran (I. Ďatelinka, Markovič), 60. I. Ďatelinka (Markovič, Fujerík), rozhodujúci sam. nájazd M. Beran

Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: 52. Michal Chovan – 52. Šugár (obaja 10 min za hrubosť), 52. Zlocha ml. (10 min za nešp. správanie), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik – Kubuš, Jobbágy, 1097 divákov

Zvolen: M. Šimko – L. Pokovič, Juraško, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, J. Mucha – Podkonický, Brabenec, P. Zuzin – Michal Chovan, Huňady, Škvaridlo – V. Baláž, M. Jurík, Puliš – Martin Ďaloga, Čanky, Ľ. Zuzin

Martin: Šúrek – A. Novotný, I. Ďatelinka, Matejka, Tupý, Smrek, Brcko – Markovič, M. Beran, Fujerík – J. Perniš, Zlocha ml., Važan – Themár, Dírer, J. Cíger – Imrich, od 21. min Šugár

Lubomír Oslizlo (tréner Zvolena): „U nás je to stále rovnaké – dobre rozohráme zápas, tretinu vyhráme dokonca aj 2:0, ale v druhej časti inkasujeme pri našej presilovke, keď nám preskočí puk cez hokejku. V tretej tretine sme zvýšili na 3:1 a akoby môj tím dostal strach. Hráči zbytočne a nezmyselne faulovali, oslabili mužstvo a stálo nás to sily. Vyrovnávajúci gól sme dostali z bránkoviska, tam by sa súperov hráč nemal dostať. Získali sme iba bod a žiaľ, súper bol lepší aj v nájazdoch. Je to už o psychike, no rezignáciu nepodám. Som na jednej lodi s hráčmi, z boja neodídem dobrovoľne.“

Daniel Babka (tréner Martina): „Hneď v úvode sme dostali nešťastný gól a do konca tretiny ešte ďalší po nepokrytí priestoru medzi kruhmi. V druhej časti sa dosť bojovalo o stredné pásmo, čo sme ustáli a na konci nášho oslabenia sme strelili kontaktný gól na 1:2. To nás držalo stále v hre. V III. tretine sme vyvinuli tlak na domácich, ale zabrzdil nás gól domáceho mužstva na 3:1. Mužstvo sa zdvihlo, mali sme ešte dostatok času do konca duelu a napokon sme dokázali vyrovnať na 3:3. V predĺžení nám trochu chýbali sily, ale v nájazdoch výborne zachytal brankár Šúrek a Mišo Beran rutinérsky premenil nájazd. Musím svoje mužstvo pochváliť za bojovnosť.“

Zvolen - Piešťany

Úvod zápasu poznačila chyba brankára Šúreka už v 14. sekunde, keď mu prekĺzol nahodený puk od Juraška za seba a pred prázdnou bránkou do neho účinne pichol Brabenec – 1:0.

Zvolenčania mali aktivitu na hokejkách a chceli si zgustnúť na súperovi. Ten však podnikal nepríjemné protiútoky. Martinčania hrali v 13. min presilovku, ale počas nej mohli inkasovať.

Po chybe Smreka nevyužil sólo Podkonický a unikajúceho Škvaridla odstavil pred gólmanom z Turca Važan.

Až v 17. min sa domáci dostali do dvojgólového vedenia, keď prihrávku P. Zuzina z pravej strany od mantinelu zužitkoval presnou strelou medzi kruhmi opäť Brabenec.

Na začiatku druhej tretiny šikovne spoza hráča preveril brankára hostí Michal Chovan. Martinčania sa však dobre namotivovali v šatni a hrozil najmä ich prvý útok. v 24. min sa poriadne zapotil medzi žrďami Šimko, ku gólu mal najbližšie Beran. Potom nevyužil hráči z Turca presilovku a po nej to skúšal dobrou strelou z pravej strany Themár. Stredná časť bola najvyrovnanejšia. Majstrovi sa naskytla v 37. min početná výhoda o dvoch hráčov, ale urobil počas nej chybu, z trestnej lavice si na nepresný puk z hokejky Podkonického nakorčuľoval Dírer a jeho sólo v oslabení znamenalo zníženie stavu zápasu na 2:1.

V III. tretine videlo niečo viac ako tisíc divákov predovšetkým boj na ľade, chýbali gólové príležitosti, Zvolen evidentne nechcel inkasovať vyrovnávajúci zásah od Martinčanov a tomu aj prispôsobil hru. Až po bitke Chovana so Šugárom hokej trochu ožil. V 53. min sa až pred Šúreka predral popri mantineli P. Zuzin, a vyrazený puk upratal Podkonický do bránky – 3:1. Iskierku nádeje vykresal v 56. min pre tím z Turca Beran, ktorý sa presadil voľný na pravej strane a znížil. Martinčania v samom závere odvolali brankára a vyplatilo sa. Tridsaťštyri sekúnd pred tretím klaksónom po Markovičovom prieniku a prihrávke pred Šimka vyrovnal Ďatelinka.

V predĺžení mal navrch domáci tím, ale gól nepadol. Definitíva padla až v samostatných nájazdoch, ten rozhodujúci premenil skúsený martinský útočník Beran.

ŠHK 37 Piešťany – Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 34. Mišura (M. Bartánus, Lušňák) – 17. Komínek (Rastislav Pavlikovský, R. Lintner), 32. Kútny (O. Rusnák, E. Bagin)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Bundil – Kacej, M. Orolin, 1805 divákov

Piešťany: T. Tomek – Bučka, R. Filip, A. Drgoň, Brňák, Škadra, Biro, A. Hruška – S. Saliji, Melichárek, J. Románek – J. Ručkay, Lelkeš, V. Nemec – M. Bartánus, Mišura, Lušňák – Haring, Holovič, Toman – Šišovský

Trenčín: J. Lašák – R. Lintner, M. Nemčík, Čerešňák, Novajovský, Pozník, Hatala, E. Bagin, Marek Kalus – Komínek, Rastislav Pavlikovský, Mikula – Kútny, O. Rusnák, T. Klíma – Michal Hlinka, Nemček, L. Klíma – Vaculin, Broska, D. Hudec

Milan Klement (tréner Piešťan): „Prvý gól, ktorý sme inkasovali, bol zbytočný, druhý padol v presilovke. Za úvodné dve tretiny však nemôžem hráčom vytknúť nič okrem toho, že puk nedotlačili do bránky. Tretiu tretinu odohral Trenčín veľmi rozumne, nikam sa neponáhľal, vyhadzoval puky z tretiny. V závere sme podľahli panike a neboli sme schopní sa počas dlhej presilovky dostať do útočného pásma.“

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Ukončili sme sériu troch zápasov na súperových štadiónoch. Som rád, že sme všetky tri duely zvládli nielen výsledkovo, ale aj predvedenou hrou. Dodržali sme systém a tiež to, čo sme si povedali. Dnes si celé mužstvo zaslúži pochvalu za dodržanie taktiky a systému, ktorým sa prezentujeme u súpera. Základom bol výkon nášho brankára a skúsených hráčov, ale ani mladí hráči v ničom nezaostávali. Boli sme efektívni, mali sme šance, hrali sme zodpovedne. Tento zápas sme zvládli bojovnosťou a vôľou. Veľmi si vážim, že sme súperovi počas záverečných minút v oslabení nedovolili utvoriť si príležitosti na skórovanie.“

V považskom derby mali v 32. sekunde domáci šancu dostať sa do vedenia, ale po strele Melicháreka dorážku Románka chytil Lašák. Obe mužstvá hrali pozorne v obrane, a tak sa útočníci ťažšie presadzovali. V 11. min mali „havrani“ výhodu presilovky, ale nevyužili ju. V 17. min Trenčania rýchlo zaútočili a Komínkom sa ujali vedenia – 0:1.

Domáci mali na začiatku druhej tretiny veľkú šancu v 22. min, ale Lelkešovi sa nepodarilo prekonať gólmana hostí. V 30. min bol hákovaný Románek, ale trestné strieľanie nepremenil. V 31. min mala Dukla výhodu presilovky, o minútu neskôr ju Kútny aj využil. Domáci sa vzchopili a o necelé dve minúty sa im podarilo streliť kontaktný gól, keď Mišura bekhendom prekonal Lašáka – 1:2.

Na začiatku tretej časti mali hráči Trenčína 30-sekundovú presilovku, ale gólovo sa nepresadili. Akcie sa striedali pred oboma bránkami, ale gólmani si zastali svoje miesto. V 53. min mali domáci výhodu štvorminútovej presilovky pri vylúčení Lintnera, zahrali ju však veľmi zle a Dukla sa ubránila. Piešťany v snahe vyrovnať odvolali brankára, ale prekonať Lašáka sa im nepodarilo.