Čakajú nás chladné noci a teploty môžu klesnúť až na -20 stupňov, meteorológovia vydali výstrahy

Teplomer
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami vo väčšine krajov na Slovensku. Teplota môže na Slovensku s výnimkou západu krajiny klesnúť na -15 až -19 stupňov Celzia.

„Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia,“ uvádza SHMÚ na svojej internetovej stránke. Výstrahu vydali na nedeľu 20. januára a tiež na pondelok 21. januára.

Okresy Prešovského a Košického kraja môžu ojedinele potrápiť aj snehové jazyky a záveje. „Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ informuje SHMÚ.

Na pondelok 21. januára od 23:00 je vydaná výstraha druhého stupňa pred nízkymi teplotami pre väčšinu okresom Žilinského, Prešovského, ale aj Banskobystrického kraja. Tam môže teplota vzduchu dosiahnuť -20 až -21 stupňov Celzia.

Shmú, výstrahy, počasie
Výstraha 1. stupňa pred nízkymi teplotami platí na nedeľu 20. januára 2019. Foto: reprofoto, www.shmu.sk
Shmú, výstrahy, počasie
Výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí na nedeľu 20. a pondelok 21. januára 2019. Foto: reprofoto, www.shmu.sk
Shmú, výstrahy, počasie
Výstraha 1. a 2. stupňa pred nízkymi teplotami platí na pondelok 21. januára 2019. Foto: reprofoto, www.shmu.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav