Čierne skrinky z lietadla smrti preskúmajú britskí odborníci

Pád lietadla s futbalistami tímu Chapecoense
Všetky doteraz známe fakty vedú k záveru, že lietadlo zostrojené vo Veľkej Británii sa zrútilo pre nedostatok paliva v nádržiach. Foto: SITA/AP

MEDELLÍN 1. decembra (WebnNoviny.sk) – Čierne skrinky z lietadla British Aerospace 146 Avro RJ85, ktoré sa v pondelok zrútilo pred pristátím v kolumbijskom Medellíne aj s futbalistami brazílskeho klubu Chapecoense na palube, budú skúmať britskí odborníci na leteckú dopravu.

Kľúčové záznamy z letu by mali čoskoro dopraviť do Veľkej Británie, uviedol Úrad vyšetrovania leteckých nešťastí.

Všetky doteraz známe fakty vedú k záveru, že lietadlo zostrojené vo Veľkej Británii sa zrútilo pre nedostatok paliva v nádržiach. Vyplýva to aj zo záznamu palubnej komunikácie, ktorá sa dostala do kolumbijských médií. Úrady však zatiaľ nezverejnili oficiálnu príčinu havárie a predpokladá sa, že analýza udalostí bude trvať niekoľko mesiacov. Záchranárskym tímom sa podarilo nájsť obe tzv. čierne skrinky, ktoré sú podľa príslušných úradov v „dokonalom stave“.

Zo 77 osôb na palube prežili iba šiesti – traja futbalisti, dvaja členovia posádky a jeden novinár. Forenzní odborníci v Kolumbii v stredu oznámili, že zatiaľ identifikovali 59 zo 71 obetí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom