Cosbyho zažalovala ďalšia údajná obeť sexuálneho zneužitia

Bill Cosby ma nadrogoval, tvrdí modelka Beverly Johnson
Bill Cosby čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Americká herečka Louisa Moritz podala žalobu na herca Billa Cosbyho, ktorý ju údajne v 70. rokoch sexuálne napadol. Moritz 78-ročného predstaviteľa Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) zažalovala za urážku na cti, pretože Cosbyho právnik označil jej tvrdenia za absurdné a smiešne.

Komik ju vraj ešte v roku 1971 donútil k orálnemu sexu v šatni chvíľu pred tým, ako mala vystúpiť v The Tonight Show. Šesťdesiatdeväťročná rodáčka z kubánskej Havany o incidente minulý rok prehovorila, na čo Cosbyho advokát reagoval, že ide o nezmyselné obvinenie a príbehy žalobkýň sú čím ďalej tým smiešnejšie. Moritz vo svojej žalobe uviedla, že právnikov komentár ju nielen urazil, ale aj so zámerom pošpiniť jej reputáciu rozšíril nepravdivé informácie.

Cosby v súčasnosti čelí viac než 50 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom niektoré zo žien naňho podali aj žaloby. Ako prvá tak spravila Judy Huth, ktorú vraj herec obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Prokuratúra herca v tomto prípade neobvinila, pretože prípad sa stal príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred tromi rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Cosby v tomto prípade svedčil v októbri, pričom sudca by mal do 22. decembra rozhodnúť, ktoré časti výpovede zverejnia. Herec a jeho bývalý právnik Martin Singer by okrem toho mali najneskôr do 25. novembra vypovedať aj v súvislosti so žalobou za urážku na cti, ktorú na Cosbyho podala modelka Janice Dickinson. Tú údajne znásilnil v roku 1982.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 – 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 – 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 – 1995), sitkome Cosby (1996 – 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill Cosby