Deti z detských domovov môžu absolvovať kurz vodičského oprávnenia

tínedžer za volantom
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA 17. marec (WebNoviny.sk) – Ďalších 60 detí z detských domovov si môže splniť svoj sen, absolvovať kurz vodičského oprávnenia. Majú tak reálne vyššiu šancu získať lepšiu prácu alebo zlepšiť kvalitu svojho života mobilitou.

Prihlásilo sa viac ako sto detí

Ako agentúru SITA ďalej informovala Radmila Péteryová z občianskeho združenia Záleží nám, do tretieho ročníka sa prihlásilo až 113 detí z celého Slovenska.

Z nich 60 vybrala hodnotiaca komisia, zložená z partnerov projektu a ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré koordinuje prácu s detskými domovmi. Projekt podporili partneri Nadácie Volkswagen Slovakia, Nadácie Kia Motors Slovakia a PSA Groupe.

Príbehy boli veľmi silné a inšpiratívne

Podľa predsedu združenia Záleží nám Daniela Bradáča vybrať z toľkého množstva žiadostí potenciálnych uchádzačov finálnu zostavu bolo náročné.

„Mnohé príbehy boli veľmi silné a inšpiratívne. Medzi vybranými účastníkmi bolo 54 detí z detského domova a šesť mladých dospelých žijúcich v profesionálnych rodinách alebo samostatne, ale naďalej zostávajúcich v kontakte so svojimi detskými domovmi. Príležitosť sadnúť si do lavíc autoškôl a získať vedomosti a zručnosti nutné na jazdu motorovým vozidlom a zároveň získať nové skúsenosti dostalo 35 chlapov a 25 dievčat. Autoškoly z celého Slovenska nám ochotne pomáhajú a snažia sa o empatický prístup k týmto mladým ľuďom,“ uviedol Bradáč, ktorý stojí za celým projektom od jeho zrodu.

Zvýšenie šance na získanie práce

V súčasnosti 44 detí navštevuje hodiny teórie a jazdy v autoškolách po celom Slovensku. Postupne sa k nim pripoja aj ostatní účastníci projektu.

Za tri roky sa podarilo až 90 deťom ukončiť vodičský kurz a zvýšiť si šance na získanie perspektívnej práce alebo mať možnosť voziť svojich súrodencov a starých rodičov na výlet, či k lekárovi. Záujem o projekt zo strany uchádzačov je vysoký, za tri roky sa ich prihlásilo až 507.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom