Detskú knihu Tamary Heribanovej pokrstili srdiečkami

Heribanová zažila Kubu na vlastnej koži
Ak si chce niekto kúpiť svetový bestseller, určite nie na Kube. V kníhkupectvách, ale aj v antikvariátoch je dostupná len propagandistická literatúra. Všetky tituly majú spoločného menovateľa: socializmus. Foto: archív Tamary Heribanovej

BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) – Spisovateľka Tamara Heribanová vydáva už svoju druhú knihu, tentoraz pre deti.

Zápisník Misia Eva, prísne tajné uviedli na svet srdiečkami krstní rodičia herečka Táňa Pauhofová a moderátor Martin „Pyco“ Rausch. „Knižka je hlavne o láske, je to misia lásky o odvahe a o tom, že keď niečo veľmi chceme, tak nám nič nestojí v ceste,“ vysvetlila Tamara Heribanová, prečo si zvolila krst srdiečkami.

Kniha začala vznikať krátko po jej románovom debute Predavačky bublín o svete médií a skorumpovaného výkvetu spred dvoch rokov.

„Chcela som napísať niečo viac pozitívne, pri písaní tejto knihy som sa celý čas smiala, lebo človek musí zmeniť jazyk a celkovo je to oveľa príjemnejšie a zábavnejšie,“ opísala vznik knihy pre agentúru SITA Tamara Heribanová.

Hlavná hrdinka býva spoločne v jednej domácnosti s rozvedenými rodičmi a aj napriek tomu sa ich pokúsi opäť spojiť.

„Celá kniha je pozitívna o prinavrátení lásky a vôbec nie je o rozvode. Inšpiráciou mi boli kamarátky či kolegyne, ktoré sú rozvedené. Človek nemusí byť priamo súčasťou, ale aj tak sa tomu nevyhne,“ pokračovala Heribanová.

Kniha vychádza v netypickom dizajne zápisníka a v písanom fonte. Na trh sa pritom nedostáva len v klasickej tlačenej ale aj v digitálnej verzii, pričom bude obohatená o niekoľko aplikácii. V elektronickej verzii knihy sa po prečítaní určitých pasáží knihy odomknú hry, čo má deti motivovať k čítaniu.

K dispozícii majú aj svoj vlastný elektronický zápisník alebo si o prečítaných častiach knihy napísať písomku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tamara HeribanováTáňa Pauhofová