Diktátor Baron Cohen stratil hlas, odkladá natáčanie Bedárov

Oscarový britský herec Ben Kingsley
Sprava: Britský herec Ben Kingsley a komik Sacha Baron Cohen vo filme Diktátor. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Britský herec a komik Sacha Baron Cohen sa zatiaľ nemôže zúčastniť na nakrúcaní filmového muzikálu Bedári, pretože prišiel o hlas.

Režisér pripravovanej snímky Tom Hooper od všetkých účinkujúcich požaduje živé spievanie pred kamerami a nie len otváranie úst na vopred nahranú skladbu v štúdiu. Scéna je preto hotová až vtedy, keď je každý tón a herecký výkon perfektný.

Aj preto museli nakrúcanie scén s Baronom Cohenom presunúť, až kým sa herec úplne nezotaví. „Je to veľmi nepríjemné, pretože nové termíny nakrúcania zas nevyhovujú ďalším spevákom, pretože majú vtedy prioritnejšie záväzky,“ uviedol zdroj zo štábu.

Sacha Baron Cohen sa v Bedároch predstaví ako pán Thénardier – otec Éponine (Samantha Barks) a Azelmy (Catherine Woolston). Jeho manželku si zahrá Helena Bonham Carter. Hlavné úlohy v snímke, ktorú nakrútia podľa muzikálu na motívy románu francúzskeho spisovateľa Victora Huga, stvárnia Hugh Jackman (trestanec Jean Valjean) a Russell Crowe (pomstychtivý inšpektor Javert).

Obrazom: Sacha Baron Cohen ako diktátor

Americká herečka Anne Hathaway si zahrá Fantine – matku, ktorá obetuje všetko pre to, aby sa postarala o svoju dcéru (Amanda Seyfried) a dokonca sa uchýli k prostitúcii. Scenár snímky napísal William Nicholson, ktorý má na svojom konte dve oscarové nominácie – z roku 1994 za adaptovaný scenár romantickej drámy Krajina tieňov (1993) a z roku 2001 za pôvodný scenár historickej dobrodružnej drámy Gladiátor (2000).

Americká premiéra filmového muzikálu je naplánovaná na 14. decembra 2012. Slovenskí diváci a diváčky si ho môžu v kinách pozrieť od 31. januára 2013.

Sacha Baron Cohen je známy najmä troma kontroverznými satirickými postavami – ako britský rapper z predmestia Ali G, kazašský reportér Borat a rakúsky homosexuálny fashionista Brüno. Najnovšie svoju pozornosť obrátil na diktátorský režim v komédii Diktátor (2012).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anne HathawayHelena Bonham CarterHugh JackmanRussell CroweSacha Baron CohenTom Hooper