Do celoplošného testovania sa zapoja aj stovky dobrovoľníkov z ministerstva vnútra

Do celoplošného testovania sa zapojí aj takmer 350 dobrovoľníkov z radov zamestnancov Ministerstva vnútra SR (MV SR). Na odberových miestach budú poskytovať pomoc a podporu ostatným zložkám zabezpečujúcim testovanie.

Ako dobrovoľníci budú pôsobiť aj štátni tajomníci MV SR Vendelín Leitner a Ján Lazar, generálny tajomník služobného úradu MV SR Ľubomír Šablica či generálny riaditeľ kancelárie ministra vnútra Peter Rolný. V tlačovej správe o tom informovala Barbara Túrosová z Tlačového odboru rezortu vnútra.

Viac o téme: Koronavírus

Pomoc ponúkli zamestnanci vo všetkých krajoch naprieč rôznymi útvarmi – zo sekcií ministerstva, z okresných úradov, leteckého útvaru, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Akadémie Policajného zboru, Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, Úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, Úradu splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti, vikariátu či archívov.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Na odberových miestach budú pomáhať predovšetkým s administratívnymi úkonmi. V nasadení bude okrem toho približne päťtisíc policajtov, 100 hasičov, každý deň víkendového testovania aj 50 horských záchranárov, ako aj pracovníci odborov krízového riadenia okresných úradov.

Na Slovensku bude v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7:00 do 22:00 celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara TúrosováJán LazarĽubomír ŠablicaVendelín Leitner
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR