Dubovcová s Nestarcovou na MS končia pred bránami osemfinále

Nestarcova dubovcova
Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou v prvom kole play-off nestačili na taliansku dvojicu Marta Menegattiová, Viktoria Orsiová Tothová. Foto: facebook.com/dubovcovanestarcova

APELDOORN 1. júla (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako štrnáste nepostúpili do osemfinále na majstrovstvách sveta v Holandsku. V zápase stredajšieho šestnásťfinále prehrali v Apeldoorne s dvadsiatou štvrtou nasadenou kanadskou dvojicou Melissa Humanová-Paredesová, Taylor Pischkeová za 41 minút 0:2 (-22, -15).

Slovenky neoplatili Kanaďankám prehru 0:2 z júnového podujatia World Tour kategórie Major Series v chorvátskom Poreči a spolu s ostatnými zdolanými šestnásťfinalistami budú klasifikované na konečnom 17. mieste. Dubovcová s Nestarcovou pri svojej druhej účasti na MS neprekonali svoj dosiaľ najlepší výsledok, pri svojej premiére v roku 2013 obsadili v Poľsku 9. priečku.

Prvý set šestnásťfinálového stretnutia bol vyrovnaný počas celého priebehu, Kanaďanky však získali v závere dvojbodový náskok a tým aj dva setbaly (20:18). Slovenky ich dokázali odvrátiť, opäť však pustili svoje súperky k možnosti ukončiť set a Humanová-Paredesová už touto príležitosťou nepohrdla – 24:22. Aj v druhom sete viedli Slovenky počas technického prerušenia 11:10, Kanaďanky však získali tri body v sérii a boli vo výhode (13:11). Humanová-Paredesová a Pischkeová zvýšili svoj náskok na 19:14 a následne pre zranenie Nestarcovej obe družstvá opustili ihrisko. Po trojminútovom prerušení duel napokon dohrali, Kanaďanky si ustrážili víťazstvo i postup do ďalšieho kola.

Osemfinálové a aj štvrťfinálové súboje svetového šampionátu sú na programe vo štvrtok.

MS v plážovom volejbale v Holandsku – ženy – šestnásťfinále – streda – výsledok:

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) – Melissa Humanová-Paredesová, Taylor Pischkeová (Kan.-24) 0:2 (-22, -15) za 41 minút

Ďalší program MS v plážovom volejbale v Holandsku:

ŽENY

streda 1. júla: šestnásťfinále

štvrtok 2. júla: osemfinále, štvrťfinále

piatok 3. júla: semifinále

sobota 4. júla: o 3. miesto, finále

MUŽI

streda 1. júla: šestnásťfinále

štvrtok 2. júla: osemfinále, štvrťfinále

sobota 4. júla: semifinále

nedeľa 5. júla: o 3. miesto, finále

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika NestarcováNatália Dubovcová