Nestarcová s Dubovcovou na MS v Holandsku vyhrali skupinu

Dubovcová s Nestarcovou nesklamali, sú majsterkami Slovenska
Zľava: Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová počas majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale SupTel Cup. Košice, 17. august, 2014. Foto: SITA/Ivan Fleischer

APELDOORN / HAAG 30. júna (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako štrnáste uspeli aj vo svojom záverečnom treťom zápase v rámci základnej K-skupiny na majstrovstvách sveta v Holandsku.

V rozhodujúcom sete dominovali

V utorkovom stretnutí v Apeldoorne Slovenky zvíťazili nad jedenástou nasadenou nemeckou dvojicou Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová za 42 minút 2:1 (15, -13, 9) a v K-skupine napokon obsadili prvé miesto, ktoré im zaručilo postup do stredajšieho šestnásťfinále.

Prienik medzi 32 najlepších družstiev si Slovenky zabezpečili už v pondelok. Dubovcová s Nestarcovou získali rozhodujúci náskok v závere prvého setu (17:14), druhý patril od úvodu Nemkám. V rozhodujúcej tretej časti si Slovenky vypracovali päťbodový náskok (10:5) a ustrážili si víťazstvo.

Pre Turnerovú a Tomášekovú sa MS skončili

Druhá slovenská dvojica na svetovom šampionáte – Tina Turnerová a Gabriela Tomášeková nasadené ako štyridsiate prvé v H-skupine – v utorok v Haagu prehrala aj vo svojom treťom zápase, tentoraz s tridsiatym druhým nasadeným paraguajským párom Michelle Sharon Valientová-Amarillová, Gabriela Filippová za 50 minút 1:2 (19, -14, -11) a v konečnom poradí H-skupiny im patrí posledná štvrtá pozícia, čo znamená, že účinkovanie na MS sa pre Turnerovú a Tomášekovú skončilo.

Úvodný set získali pre seba Turnerová s Tomášekovou až v úplnom závere, keď za nerozhodného skóre 18:18 uspeli dva razy po sebe a premenili druhý setbal. V druhej časti mali od úvodu navrch Juhoameričanky, ktoré zvládli aj záver tretieho setu lepšie ako Slovenky.

MS v plážovom volejbale v Holandsku – utorňajšie výsledky:
H-skupina (Haag):

Michelle Sharon Valientová-Amarillová, Gabriela Filippová (Parag.-32) – Tina Turnerová, Gabriela Tomášeková (SR-41) 2:1 (-19, 14, 11) za 50 minút

Liliana Fernándezová-Steinerová, Elsa Baquerizová-McMillanová (Šp.-8) – Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová (Aus.-17) 2:0 (13, 19) za 36 minút

K-skupina (Apeldoorn):

Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-11) – Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) 1:2 (-15, 13, -9) za 42 minút

Karolina Baranová, Jagoda Gruszczynská (Poľ.-35) – Karen Cope Charlesová, Nathalia Alfarová (Kostar.-38) 2:1 (17, -21, 9) za 49 minút

Konečné tabuľky základných skupín so slovenskou účasťou:
H-skupina:

1. Fernándezová-Steinerová, Baquerizová-McMillanová 3 3 0 6:0 126:96 6 – postup do šestnásťfinále

4. Charlesová, Alfarová 3 0 3 1:6 94:141 3

Legenda: počet zápasov, počet víťazstiev, počet prehier, pomer získaných a prehraných setov, pomer získaných a prehraných lôpt, počet bodov.