Dukla Trenčín si poradila s mladíkmi z Orange 20 5:1

HK Orange 20 - Trenčín
Hráči Dukla Trenčín a HK Orange 20 počas 9. kola hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Orange 20 - Dukla Trenčín. Bratislava, 10. október 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Výsledok vloženého zápasu deviateho kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Orange 20 – Dukla Trenčín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 17. V. Fekiač (B. Mráz, A. Lipovský) – 14. Lelkeš (Pardavý, J. Koma), 17. J. Gašparovič (Pardavý, Marosz), 22. J. Gašparovič (Biro, T. Bokroš), 40. J. Koma (Sojčík, Tybor), 57. O. Mikula (Sojčík, E. Bednár)

Vylúčení: 10:14 na 2 min, navyše: Lelkeš (Trenčín) DKZ za tri fauly hokejkou, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Brath, Junek, 420 divákov

HK Orange 20: A. Nagy – Rusina, Korím, Nechala, Mikéska, Tóth, Buri, Pospíšil, M. Bednár – A. Lipovský, V. Fekiač, B. Mráz – Hinďoš, Bíreš, D. Hudec – Uhrin, Boltun, Kolena – Klučiar, Fujerík, Podsedlý

Trenčín: Kristín – T. Bokroš, Biro, M. Nemčík, J. Koma, Ďurkech, E. Bednár, Habšuda – Pardavý, Marosz, J. Gašparovič – Tybor, Lelkeš, Sojčík – O. Mikula, M. Adamec, Šišovský – Jakúbek, Broska, Kojš – Mravík

Obrazom: HK Orange 20 – Dukla Trenčín

Zľava: Hráč Dukla Trenčín Peter Sojčík a hráč HK Orange 20 Michal Pospíšil počas 9. kola hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Orange 20 - Dukla Trenčín. Bratislava, 10. október 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

Hráči Dukla Trenčín a hráč HK Orange 20 Tomáš Rusina (v popredí) počas 9. kola hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Orange 20 - Dukla Trenčín. Bratislava, 10. október 2012 Foto: SITA/Diana Černáková
Zľava: Hráč Dukla Trenčín Jaroslav Koma, hráč HK Orange 20 Adrián Lipovský a hráč Dukla Trenčín Martin Nemčík počas 9. kola hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Orange 20 - Dukla Trenčín. Bratislava, 10. október 2012. Foto: SITA/Diana Černáková
Zľava: Hráč Dukla Trenčín Tomáš Bokroš a hráč HK Orange 20 Milan Kolena počas 9. kola hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Orange 20 - Dukla Trenčín. Bratislava, 10. október 2012. Foto: SITA/Diana Černáková
Hráč HK Orange 20 Róbert Mikéska (vpravo) počas 9. kola hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Orange 20 - Dukla Trenčín. Bratislava, 10. október 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

Hneď na začiatku zápasu mali domáci výhodu 39-sekundovej presilovky o dvoch korčuliarov, no Kristína vážnejšie neohrozili.

Skóre duelu otvoril v 14. min hosťujúci Lelkeš, ktorý uspel v početnej výhode o dvoch hráčov. V 17. min vyrovnal po skrumáži v presilovke Fekiač, ale o šesť sekúnd neskôr na druhej strane uspel J. Gašparovič a Dukla opäť viedla.

Po prvej prestávke pridal J. Gašparovič ďalší gól, no to bolo na dlhé minúty všetko, pretože rozhodcovia vylučovali najmä na strane Trenčína príliš necitlivo a najmä veľmi často. Dvadsiatka v množstve početných výhod nedokázala skorigovať nepriaznivý stav.

Ako na to, nádejným mladým reprezentantom predviedol sekundu pred druhou sirénou obranca J. Koma vo svojom premiérovom súboji za Duklu.

Len málo zaujímavú III. tretinu okorenila v 53. min pästná výmena medzi M. Bednárom a Sojčíkom. Definitívnu podobu výsledku dal v 57. min v presilovke hosťujúci O. Mikula.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Pre nás to bol duel, ktorý sme si prehrali nedisciplinovanosťou, preotže sme z piatich gólov dostali štyri v oslabení. Navyše sme hrali množstvo presiloviek aj o dvoch hráčov, no nedali sme v nich góly. To sa už aj my musíme obrniť veľkou trpezlivosťou, je to bieda. Celkový výkon je vždy rovnaký, obrovská snaha, korčuľovanie a napádanie, no chýba to umenie. Badal som na hráčoch, že sami zo seba boli nervózni, lebo sa im nedarilo premeniť množstvo šancí.“

Jozef Daňo (asistent tréner Trenčína): „Prišli sme sem pre tri body, no vedeli sme, že to nebudeme mať ľahké. Súper má huževnatý tím, korčuľuje a snaží sa napádať. Komplikovali sme si situáciu oslabeniami, ale našťastie sme ich ubránili. Ak by dal súper v presilovkách o dvoch hráčov nejaké góly, mohlo to dopadnúť inak. Tri body máme, získali sme ich zaslúžene. Dvadsiatka však nehrala zle.“

.

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po stredajšom vloženom zápase 9. kola:

HK Orange 20 9 0 0 0 0 0 9 15:42 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).