Duslo Šaľa porazilo Jindřichov Hradec, Písek zase Porubu

Hadzana

BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok (WHIL – Women´s Handball International League) 2011/2012:

TJ Házená Jindřichov Hradec – HK Slovan Duslo Šaľa 20:32 (11:11)

Najviac gólov: Bubeníková 5, Zbožínková 4, Krupicová 4/2 – Pileková a I. Bahylová po 6, Vidiečanová a Bérešová po 5

Pok. hody: 4/2 – 5/4, vylúčené: 2 – 5, ČK: Markesová (Jindřichov Hradec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 280 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný, domáce hráčky v jeho priebehu viackrát viedli. Po zmene strán Šalianky ušli gólovo svojmu súperovi a zaslúžene triumfovali. V zápase využili vylúčenia a chaotickú hru domácich hráčok.

TJ Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 30:27 (12:14)

Najviac gólov: I. Luzumová 9/4, Borovská 8/1, Stellnerová 5 – Chrenková 13/5, Dubajová 9

Pok. hody: 5/5 – 6/5, vylúčené: 3 – 7, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 250 divákov

Kto v nepriaznivom počasí meral cestu do haly Písku, určite nemohol ľutovať. Diváci boli svedkami vyrovnaného zápasu, v ktorom ani jeden zo súperov neviedol v priebehu stretnutia o viac ako dva góly. Rozhodujúcou pre výsledok zápasu bola 57. min, keď Písek tromi gólmi získal rozhodujúci náskok.

HK Britterm Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 23:26 (11:10)

Najviac gólov: Fleková 7/3, Súkenníková 4, Viniatynská 3 – Ružičková 5/5, Fabíková a Kubáčková po 3

Pok. hody: 4/3 – 5/5, vylúčené: 2 – 4, rozhodovali: Horáček a J. Novotný (obaja ČR), 350 divákov

Vyrovnané stretnutie rozhodlo paradoxne zranenie domácej Flekovej v druhom polčase. Od tohto momentu chýbala v družstve domácich hráčka, ktorá by vzala na svoje plecia streleckú zodpovednosť a hostky to zákonite využili.